SIK CUP 2010

Viborg Søndermarken I.K. afholder SIK CUP i Liseborghallen i Viborg for hold fra U-12 ogtil U-18 Stævnet afholdes 30. december 2009 og 2. - 3. januar 2010 Holdgebyr pr. hold - kr. 300,- SIDSTE TILMELDINGSFRIST ER FREDAG, DEN 11. DECEMBER 2009

SIK CUP 2010
 

Viborg Søndermarken I.K. afholder for 14. gang SIK CUP i Liseborghallen i Viborg.
Stævnet afholdes 30. december 2009 og 2. - 3. januar 2010

Stævnet afvikles for følgende hold og med ca. nedenstående starttidspunkter - som alt efter hvordan tilmeldingerne forholder sig kan svinge en lille smule :

U-14 drenge A onsdag, den 30. december 2009 – fra morgenen
U-15 drenge A onsdag, den 30. december 2009 – formiddag
U-15 pige A onsdag, den 30. december 2009 – omkring middag
U-17 drenge B onsdag, den 30. december 2009 – eftermiddag
U-17 drenge A onsdag, den 30. december 2009 – sidst eftermiddag
U-18 piger med slutspil onsdag, den 30. december 2009 – aften
 

U-12 drenge C lørdag, den 2. januar 2010 - fra morgenen
U-12 drenge B lørdag, den 2. januar 2010 - formiddag
U-12 drenge A lørdag, den 2. januar 2010 - omkring middag

U-13 piger C lørdag, den 2. januar 2010 – eftermiddag
U-13 piger B lørdag, den 2. januar 2010 – eftermiddag

U-15 drenge C lørdag, den 2. januar 2010 – sidst eftermiddag
U-15 drenge B lørdag, den 2. januar 2010 – aften
 

U-13 drenge C søndag, den 3. januar 2010 – fra morgenen
U-13 drenge B søndag, den 3. januar 2010 – formiddag
U-13 drenge A søndag, den 3. januar 2010 – omkring middag

U-14 drenge C søndag, den 3. januar 2010 – eftermiddag
U-14 drenge B søndag, den 3. januar 2010 – eftermiddag

U-15 piger C søndag, den 3. januar 2010 – sidst eftermiddag
U-15 piger B søndag, den 3. januar 2010 – først aften
 

I Pigejuniorrækken spilles gruppespil med efterfølgende slutspil i cupkampe.
Nr. 1 og 2 går til A-slutspil - nr. 3 og 4 til B-slutspil.

Tilmelding er bindende, og for udeblevne hold og afbud efter udsendt program
- vil tilmeldingsgebyret blive opkrævet.

Planen er at afvikle puljerne hurtigst muligt.

Der tages dog forbehold for ændringer i spilleprogrammet ved for få hold i en række
– rækkerne afvikles kun ved min. 6 hold i hver række.

Ved for få hold i nogle af årgangene – så vil der blive spillet gruppespil med efterfølgende
A - og B-slutspil i cupkampe.

Der spilles efter JBU's regler med få ændringer som vil fremgå af programmet
- og kampene vil blive dømt af dommere fra Midtjysk Fodbolddommerklub.

Holdgebyr for alle hold - kr. 300,- ( 6 deltagende spillere )

Spilletiden tilpasses antallet af tilmeldte hold.

Én spiller må IKKE deltage på mere end et hold i hver række - ikke på både et A, B eller C-hold i f.eks. U-15.

Præmier : 1. præmie i alle A-rækker er kr. 1.250,- ved min. 8 hold i rækken

2. præmie i alle A-rækker er kr. 750,- ved min. 8 hold i rækken

Præmierne reduceres hvis rækken afvikles med mindre antal hold.

1. præmie i alle B og C-rækker - Flotte PUMA Sweatshirt

2. præmie i alle B og C-rækker - Flotte PUMA T-shirt

Der vil være præmier til 6 spiller pr. hold – præmier udleveres dog kun til deltagende spillere.

SIDSTE TILMELDINGSFRIST ER FREDAG, DEN 11. DECEMBER 2009

Program vil blive udsendt inden den 18 december 2009

Holdene vil blive medtaget efter princippet - først til mølle . . . . . .
- og vi vil tillade os at stoppe tilmeldingen før sidste tilmeldingsfrist - ved et passende antal hold pr. række.

Tilmelding og yderligere information fåes ved henvendelse til :

Michael Staun på tlf. 86 60 09 73 – eller mail : fodbold@sik-viborg.dk
 


Rækker

Række Køn Niv. Hold
str.
Pris Spilletidspunkt OK
hold
Vente
liste
Tilmeld
U-12 drenge A Herrer/Drenge A 6 300 2. januar omkring middag 0 0
U-12 drenge B Herrer/Drenge B 6 300 2. januar formiddag 0 0
U-12 drenge C Herrer/Drenge C 6 300 2. januar fra morgen 0 0
U-13 drenge A Herrer/Drenge A 6 300 3. januar omkring middag 0 0
U-13 drenge B Herrer/Drenge B 6 300 3. januar formiddag 0 0
U-13 drenge C Herrer/Drenge C 6 300 3. januar fra morgen 0 0
U-14 drenge A Herrer/Drenge A 6 300 30. december fra morgen 0 0
U-14 drenge B Herrer/Drenge B 6 300 3. januar eftermiddag 0 0
U-14 drenge C Herrer/Drenge C 6 300 3. januar eftermiddag 0 0
U-15 drenge A Herrer/Drenge A 6 300 30. december formiddag 0 0
U-15 drenge B Herrer/Drenge B 6 300 2. januar aften 0 0
U-15 drenge C Herrer/Drenge C 6 300 2. januar sidst eftermidd 0 0
U-17 drenge A Herrer/Drenge A 6 300 30 december sidst eftermi 0 0
U-17 drenge B Herrer/Drenge B 6 300 30. december eftermiddag 0 0
U-13 pige B Kvinder/Piger B 6 300 2. januar eftermiddag 0 0
U-13 pige C Kvinder/Piger C 6 300 2. januar eftermiddag 0 0
U-15 pige A Kvinder/Piger A 6 300 30. december omkring midd 0 0
U-15 pige B Kvinder/Piger B 6 300 3. januar først aften 0 0
U-15 pige C Kvinder/Piger C 6 300 3. januar sidsteftermidda 0 0
U-18 piger Kvinder/Piger 6 300 30. december aften 0 0

Arrangør: Søndermarkens IK
Sted: Liseborghallen
Adresse: Liseborgvej 37
Postnr: 8800
By: Viborg
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Indestævne

<december 2009>
mationtofr
30123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031123
45678910

Frist: 11-12-2009

Powered By Subgurim(http://googlemaps.subgurim.net).Google Maps ASP.NET

Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
Holland Cup
20. - 21. apr 2019
JB CUP 2018
18. - 19. aug
Øens Hold Cup (U13-U17)
9. - 11. nov
Øens Hold Cup (U8-U12)
12. - 14. okt
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
Costa Brava Cup
14. - 19. okt
Tøjeksperten Advent Cup
2. dec
Føtex Pokal Cup
1. - 2. sep
AutoPartner Cup 2018
8. sep
Nordjyske Bank Cup Brønderslev
11. - 12. aug
MINI SKAW CUP, SKAGEN 2018
19. aug
Herfølge Sommer Cup 2018
11. - 12. aug
Orient Cup 2018
1. - 2. sep
Sydbank Opstart Cup 2018 Fredericia
18. - 19. aug
Lunderskov MiniCup 2018
18. aug
McDonalds Paderup Cup 2018
18. aug
B.93 UnikBolig Cup 2018
11. - 12. aug
Fårvang Cup
16. - 25. nov
Champions League for Kids-SJÆLLAND
29. okt 2018 - 31. mar 2019
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
Bergstraßen Pokal
8. - 9. jun 2019
Bayer Uerdingen Pokal
8. - 9. jun 2019
Rhein-Neckar Pokal
20. - 21. apr 2019
Hattem Trophy
31. maj - 1. jun 2019
Trofeo d'Italia
1. - 2. jun 2019
Copa Jordi
19. - 21. apr 2019
Prague Strahov Cup
8. - 9. jun 2019
Sommerferie træningsturnering
29. jul
BK Friheden KræmmerCup 2018
4. - 5. aug
Poulstrup Festuge Cup 2018
25. aug
ØB Sommerstævne 2018 - Ungdom
5. aug
3F Bold Trekantområdet 2018
25. aug
Herfølge Sommer Cup 2018
11. - 12. aug
B.93 UnikBolig Cup 2018
11. - 12. aug
Pandekage Cup
26. aug
MMLiving Sommer Cup hos AB Tårnby
18. - 19. aug
B67 Sommerstævne 2018
11. aug
Følg Staevner.dk på Twitter