KIF U10 CUP 2017

INVITATION TIL Karlslunde IF U-10 CUP, lørdag den 16. september 2017

Karlslunde IF afholder U-10 stævne, lørdag den 16. september 2017

Der spilles 5-mands bold efter DBU reglerne, i 3 rækker med indledende runder og efterfølgende positionskampe.
Der spilles 2 x 9 min, med 2 min pause.
Der spilles i niveau AB, BC og CD.
Der er holdpokal til 1, 2 og 3 pladsen.
Program udsendes ca. 6 dage før stævnet.
 
Tilmelding senest 8. September 2017. Tilmelding er først gældende når indbetaling er modtaget
Indbetaling via konto 3349 3349664178 (husk id)
 
 
 
 

Rækker

Række Køn Niv. Hold
str.
Pris Spilletidspunkt OK
hold
Vente
liste
Tilmeld
U-10 niveau AB Mixede AB 7 475 Lørdag Formiddag 16 0
U-10 niveau B Mixede B 7 475 Lørdag Formiddag 9 0
U-10 niveau C Mixede C 7 475 Lørdag Middag 7 0

Arrangør: Karlslunde IF
Sted: Karlslunde Hallerne
Adresse: Kongens Enge 42
Postnr: 2960
By: Karlslunde
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Udendørsstævne

<september 2017>
mationtofr
28293031123
45678910
11121314151617
18192021222324
2526272829301
2345678

Frist: 08-09-2017


Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
Holland Cup
20. - 21. apr 2019
BIF CUP 3-Bold
23. - 24. feb 2019
Handelsstandens Boldklubs indendørs Fodboldstævne
19. - 20. jan 2019
Hanze Trophy
20. - 21. apr 2019
Vejen Trolde Cup
31. maj - 2. jun 2019
Øens Hold Cup Træningsstævner (U8-U17)
29. - 31. mar 2019
TPI REMA1000 CUP 2019
11. - 20. jan 2019
B1909 Combi Cup 2019
1. - 3. feb 2019
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
NRUI Julestævne 2018
27. - 31. dec
Sportmaster cup 2019
4. - 6. jan 2019
Nordea Cup Give 2019
4. - 6. jan 2019
3. Gentofte Indoor Cup
9. - 17. feb 2019
Middelfart Sparekasse Indoor Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Hørning IF julecup
27. - 30. dec
REMA 1000 SIF Cup 2019
11. - 13. jan 2019
Greve Goal Show 2019
9. - 10. feb 2019
TPI REMA1000 CUP 2019
11. - 20. jan 2019
Nyråd Cup 2019
5. - 13. jan 2019
Akademiet Fulton Futsal Stævne 2019
12. - 13. jan 2019
SORØ BRYGHUS CUP 2019
2. feb 2019
Team 10 Mini Cup
24. feb 2019
B1913 CUP
2. - 3. feb 2019
KB Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Vesti-Olsen& Hansen Cup
15. - 17. feb 2019
Dansk Revisions Cup 2019
16. - 17. feb 2019
Team Rynkeby Storstrøm Cup 2019
16. - 17. feb 2019
Outzourse - Timeout Cup 2019 i Dragør
8. - 9. jun 2019
SGIF Marts-stævne 2019
8. - 10. mar 2019
Bel Air Cup
29. - 30. dec
Nyråd Cup 2019
5. - 13. jan 2019
Hørning IF julecup
27. - 30. dec
Dame julestævne - Bel Air Cup
30. dec
Gladsaxe/ CC Sportswear Cup
21. - 23. dec
Skærbæk Open 2018
25. - 29. dec
Nordea Cup Give 2019
4. - 6. jan 2019
Boldklubben Frem Julecup
27. - 29. dec
Alhede-Cup 2019
11. - 13. jan 2019
Lillestrøm EL Cup
5. jan 2019
Følg Staevner.dk på Twitter