B.93 RAW Mobility Cup 2017

Den 22. oktober afholder B.93 RAW Mobility Cup for de mindste årgange fra u6-u10. Min. 5 kampe og medaljer til alle U6-U8. Holdpokaler i U9 og U10. Scoringspræmier i alle rækker! Vel mødt. B.93

Den 22. oktober, afholder B.93 RAW Mobility Cup for de mindste årgange fra u6-u10. Min. 5 kampe Medaljer til alle U6-U8. Holdpokaler til U9 og U10 til top 3. Scoringspræmier i alle rækker! 3 mands spiller 10 min. pr. kamp 5 mands spiller 15 min. pr. kamp 3 mands max. 5 spillere 5 mands max. 8 spillere Vi ses i slutningen af efterårsferien. Tilmelding via staevner.dk senest 6. oktober 2017. Tilmelding er først gældende, når indbetaling er modtaget på reg. og konto nr. 8113-7845741 (angiv id-fra stævner.dk).

Stævnet afvikles på B93's baner på Østerbro, Ved Sporsløjfen 10, 2100 København Ø, tæt på S-tog. afbud efter tilmeldingsfrist refunderes ikke.

Med Sportslig hilsen B93


Rækker

Række Køn Niv. Hold
str.
Pris Spilletidspunkt OK
hold
Vente
liste
Tilmeld
U9 B Herrer/Drenge B 8 350 10 0
U8 Herrer/Drenge 8 350 20 0
U7 Mixede 5 250 3 0
U6 Mixede 5 250 6 0
U8 - piger Kvinder/Piger 8 350 1 0
U9 - piger Kvinder/Piger 8 350 0 0
U10 - piger Kvinder/Piger 8 350 9 0

Arrangør: Boldklubben af 1893
Sted: B.93 baner
Adresse: Ved Sporsløjfen 10
Postnr: 2100
By: København
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Udendørsstævne

<oktober 2017>
mationtofr
2526272829301
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
303112345

Frist: 09-10-2017


Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
Netherlands Cup
30. maj - 2. jun 2019
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
BIF CUP 2018 B/C stævne
17. - 18. nov
Holland Cup
20. - 21. apr 2019
Hanze Trophy
20. - 21. apr 2019
Orient Cup 2018 indendørs
17. - 18. nov
Fedets Cup 2018, VRI indestævne
17. - 18. nov
Bramdrupdam Cup 2018
10. - 17. nov
Vinter Champions League 2018/2019 (U9-U11 drenge)
1. nov 2018 - 1. mar 2019
Afsluttende Stævne U7-U10 i ØBG
29. sep
INDOOR LiGA CUP NOV 18
17. - 18. nov
Dansk Revision Cup 2018
27. - 29. dec
Louis Nielsen Fodboldfestival 2018
13. okt
Girls Indoor Cup 2019
15. - 17. mar 2019
BIF CUP 2018 B/C stævne
17. - 18. nov
DARK SKY CUP - MØN
10. nov
SDIF Cup 2018
9. - 11. nov
Sanderum Cup 1.-2- december 2018
1. - 2. dec
Sanderum Pige Cup 2. december 2018
2. dec
Regstrup Ny Auto Cup
1. - 2. dec
AB Tårnby VinterCup - årgang 2007 - A og B niveau
25. nov 2018 - 31. mar 2019
Roskilde Pige Cup
2. - 3. mar 2019
Thisted Indoor Senior
3. feb 2019
Søren Søgaard A/S Nytårs Cup 2019
5. jan 2019
DALBY-STÆVNET 2018
23. - 25. nov
Afsluttende Stævne U7-U10 i ØBG
29. sep
DGI 3- og 5-mands Statuettestævner
14. okt
VB Efterårs Cup
13. - 14. okt
3mands på oppustelige bane
6. okt
8-mands Winter League på kunstgræs for U10-U13
4. nov 2018 - 17. mar 2019
Vinter Champions League 2018/2019 (U9-U11 drenge)
1. nov 2018 - 1. mar 2019
Louis Nielsen Fodboldfestival 2018
13. okt
Champions League Indoor Kunst Cup
27. - 28. okt
Kunstgræsturnering 2018/2019
3. nov 2018 - 3. mar 2019
Øens Hold Cup (U13-U17)
16. - 18. nov
Følg Staevner.dk på Twitter