BSF JULECUP (U6, U7 og U8)

Så holder BSF igen stævne i TopDanmark hallen.... Denne gang i form af JULECUP 2017 for U6 - U8 drenge.

BSF JULECUP (U6, U7 og U8 drenge) –INDENDØRS PÅ KUNSTGRÆS !!

Information om stævnet:

Stævnet bliver afholdt i TopDanmark Hallen på kunstgræs og er et "udendørsstævne".

• 3 spillere på banen (max. 2 udskiftere) for U6 og U7 og 5 spillere på banen i U8 (max 3 udskiftere)
• Minimum 3 kampe pr. hold a 10 min og 2 minutters pause mellem kampene.
• Vi lægger vægt på at holdene spiller så lige kampe som overhovedet muligt. Derfor er der mulighed for at tilmelde holdene i henholdsvis niveau A og BC for så vidt angår U6 og U7 (3-bold) og A, B, C, og D (begynderrække) for 5-mands U8.. Afhængigt af antal tilmeldinger kan det blive nødvendigt at slå rækker sammen. Vi henstiller til, at klubberne er tro mod det niveau, som der tilmeldes til.
• Der er præmier til alle og vi spiller efter SBU regler.
• Der vil være påsatte dommere til alle kampe.

Alle kampe sættes igang og afsluttes på samme tid, så programmet ikke skrider. Afhængigt af antal tilmeldte hold i de enkelte årgange, så spiller U6 fra morgenstunden, U7 om formiddagen og U8 runder stævnet af om eftermiddagen.

I U6 og U7 rækkerne vil der være medaljer til alle mens der i U8 rækkerne vil være slutspil med pokaler til de 2 bedst placerede hold i hver række og derudover medaljer til alle.

Pris:

Det koster 400 kr. pr. hold at deltage i U6 og U7 og 450 kr. for U8, der indbetales til konto i Danske Bank: Reg.nr. 9570 kontonr. 0012075960 eller via mobilepay til 21211 - BSF stævner med angivelse af Holdets navn og ID.

Tilmelding:

Vi råder til hurtig tilmelding og betaling for at være sikker på deltagelse. Ved lignende stævner i TopDanmark hallen er der hurtigt opstået ventelister.

I første omgang satser vi på, at der er plads til 30 hold for hver af årgangene U6 og U7 og tilmelding via www.staevner.dk senest den 19. novmeber 2017 efter først til mølle princippet.

Vi opretter venteliste og muligheden for at oprette yderligere puljer vil blive vurderet, såfremt der tilmeldes flere hold end først forudsat.

Deltagelse er først gældende, når vi har registeret og bekræftet indbetalingen.

Kampprogram:

Programmet sendes ud senest en uge før stævnets afholdelse.

Yderligere info:

Bemærk at TopDanmark Hallen er en stor fodboldhal med helt nyt kunstgræs i højeste kvalitet, der blev lagt på og taget i brug i december 2015.

I hallen er temperaturen som udenfor dog er man beskyttet mod vind og vejr, hvilket kan være en stor fordel for de små årgange (og deres forældre;-) på den årstid. Husk fodboldstøvler og benskinner!

Forplejning:

Det vil være muligt at købe mad og drikke mv. til rimelige priser i boder samt deltage i lotteri om fine præmier.

Ved spørgsmål kontakt venligst Kenn Hillmann på tlf. 5185 7064 eller pr. mail til bsf.khi@gmail.com.

VEL MØDT – vi glæder os til at byde jer velkommen til et af årets bedste og måske eneste 3- og 5-mands cup på indendørs kunstgræsbane på en årstid, hvor der normalt kun spilles indendørsfodbold i traditionel forstand.

Venlig hilsen
BSF (Ballerup-Skovlunde Fodbold)
 


Rækker

Række Køn Niv. Hold
str.
Pris Spilletidspunkt OK
hold
Vente
liste
Tilmeld
U6 Drenge Herrer/Drenge 5 400 Søndag morgen 15 0
U7 Drenge Herrer/Drenge 5 400 Søndag formiddag 21 0
U8 Drenge Herrer/Drenge A 8 450 Søndag eftermiddag 9 0
U8 Drenge Herrer/Drenge B 8 450 Søndag eftermiddag 11 3
U8 Drenge Herrer/Drenge C 8 450 Søndag eftermiddag 10 2
U8 Drenge Herrer/Drenge D 8 450 Søndag eftermiddag 5 1

Arrangør: Ballerup-Skovlunde Fodbold
Sted: TopDanmark Hallen / Ballerup
Adresse: Ballerup Idrætsby 36
Postnr: 2750

Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Udendørsstævne

<december 2017>
mationtofr
27282930123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
1234567

Frist: 19-11-2017


Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
Holland Cup
20. - 21. apr 2019
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
Hanze Trophy
20. - 21. apr 2019
BIF CUP 3-Bold
23. - 24. feb 2019
TPI REMA1000 CUP 2019
11. - 20. jan 2019
Handelsstandens Boldklubs indendørs Fodboldstævne
19. - 20. jan 2019
Øens Hold Cup Træningsstævner (U8-U17)
29. - 31. mar 2019
Vejen Trolde Cup
31. maj - 2. jun 2019
B1909 Combi Cup 2019
1. - 3. feb 2019
NRUI Julestævne 2018
27. - 31. dec
Sportmaster cup 2019
4. - 6. jan 2019
Nordea Cup Give 2019
4. - 6. jan 2019
3. Gentofte Indoor Cup
9. - 17. feb 2019
Middelfart Sparekasse Indoor Cup 2019
1. - 3. feb 2019
REMA 1000 SIF Cup 2019
11. - 13. jan 2019
Greve Goal Show 2019
9. - 10. feb 2019
TPI REMA1000 CUP 2019
11. - 20. jan 2019
Fynske Bank Cup 2019
18. - 20. jan 2019
Nytårscup 2018
27. - 30. dec
Akademiet Fulton Futsal Stævne 2019
12. - 13. jan 2019
SORØ BRYGHUS CUP 2019
2. feb 2019
Team 10 Mini Cup
24. feb 2019
B1913 CUP
2. - 3. feb 2019
KB Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Vesti-Olsen& Hansen Cup
15. - 17. feb 2019
Dansk Revisions Cup 2019
16. - 17. feb 2019
Team Rynkeby Storstrøm Cup 2019
16. - 17. feb 2019
Outzourse - Timeout Cup 2019 i Dragør
8. - 9. jun 2019
SGIF Marts-stævne 2019
8. - 10. mar 2019
NSU CUP 2018/2019
22. dec 2018 - 30. mar 2019
KIF Indoor Cup 2019
5. - 6. jan 2019
Lillestrøm EL Cup
5. jan 2019
Alhede-Cup 2019
11. - 13. jan 2019
Nordea Cup Give 2019
4. - 6. jan 2019
Boldklubben Frem Julecup
27. - 29. dec
Sportmaster Cup Holbæk 2019 U6-U13
12. - 13. jan 2019
Søren Søgaard A/S Nytårs Cup 2019
5. jan 2019
Åbne Esbjerg-mesterskaber i indefodbold 2019
19. - 20. jan 2019
Ølholm Cup 2019
30. dec
Følg Staevner.dk på Twitter