Frank Jensen Cup 2017

STÆVNET ER FYLDT HELT OP. SÅ DER ER IKKE FLERE PLADSER

Bygningsstruktør & Aut.kloakmester ApS
Frank Jensen Cup 2017
Fredag-Lørdag og Søndag den 01-02-03 December 2017

I Holberghallen Dianalund, Sømosevej 44


Du kan tilmelde dig i følgende rækker:
U7 Drenge/Piger B/C (årgang 2011) Spilledag: Søndag den 3. December(IKKE FLERE PLADSER)

U7 spiller på halvbane 4 mod 4

U8 Drenge/Piger B/C (årgang 2010) Spilledag: Lørdag den 2. December (IKKE FLERE PLADSER)
U9 Drenge  B/C  (årgang 2009) Spilledag: Søndag den 3. December(IKKE FLERE PLADSER)
U10 Drenge B/C (årgang 2008) Spilledag: Søndag den 3. December(IKKE FLERE PLADSER)
U11 Drenge B/C (årgang 2007) spilledag: Lørdag den 2. December (IKKE FLERE PLADSER)
U13/14 Drenge C og U12B (årg2005/04) Spilledag: Lørdag den 2. December(IKKE FLERE PLADSER)

U13/14 Piger B/C(årgang2005/04) spilledag: Lørdag den 2.December(IKKE FLERE PLADSER)
Old Boys+32    Spilledag: Fredag den 01. December (IKKE FLERE PLADSER)

Præmier:
U7-U8 og U9 er der pokaler til alle uanset placering 
U10-U11-U12 og U13/14 er der pokaler til alle der bliver nr 1-2 eller 3
Old boys er der en hemmelig præmie til ne 1-2 og 3


Holdbegyr:
U7:                                     350 kr (max 6 spillere pr hold)
U8 og U9:                         425 kr (max 8 spillere pr hold)
U10-U11-U12-U13/14           425 kr (max 7 spillere pr hold)
Old Boys                          350 kr (max 6 spillere pr hold)

Tilmelding skal ske på www.steavner.dk eller på mail tajtj@mail123.dk

Holdgebyr skal indbetales på følgende konto(HUSK AT SKRIVE KLUB OG ÅRGANG)
REGNR: 2300   KONTONR: 3499709780

Senest søndag den 19. November 2017

Praktisk Info: 
Vi spiller 1 x 8/9 minutter
vi sørger for dommere til alle kampe
Vi er kendt for at holde tidsplanen i programmet

Vi garantere minimum 4 kampe pr hold

U10-U11-U12 og U13/14 bestræber vi os på at lave slutspil med semifinaler og finale

Spørgsmål kan rettes til stævneansvarlig Thomas Werk på 25268903

Vi glæder os til at se jer

Dianalund fodbold klubhus udvalg

 


Rækker

Række Køn Niv. Hold
str.
Pris Spilletidspunkt OK
hold
Vente
liste
Tilmeld
U13/14 Piger 05/04 Kvinder/Piger BC 7 425 Lørdag 2. December 6 0
U7 Dr/Piger årg 2011 Mixede BC 6 350 Søndag 3. december 10 0
U8 Dr/Piger årg 2010 Mixede BC 8 425 Lørdag 2. December 10 0
U9 Drenge årg 2009 Herrer/Drenge BC 8 425 Søndag 3. December 10 0
U10 Drenge årg 2008 Herrer/Drenge BC 7 425 Søndag 3. December 9 0
U11 Drenge årg 2007 Herrer/Drenge BC 7 425 Lørdag 2. December 9 1
U13/14 Dr årg 05/04 Herrer/Drenge C 7 425 Lørdag 2. December 9 0
U12 Drenge årg 2006 Herrer/Drenge BC 7 425 Lørdag 2. December 0 1
Old Boys +32 Herrer/Drenge 6 350 Fredag den 1. December 12 0

Arrangør: Dianalund IF
Sted: Holberghallen
Adresse: Sømosevej 44
Postnr: 4293
By: Dianalund
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Indestævne

<december 2017>
mationtofr
27282930123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
1234567

Frist: 30-11-2017


Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
TPI REMA1000 CUP 2019
11. - 20. jan 2019
Handelsstandens Boldklubs indendørs Fodboldstævne
19. - 20. jan 2019
B1909 Combi Cup 2019
1. - 3. feb 2019
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
Vejen Trolde Cup
31. maj - 2. jun 2019
Hanze Trophy
20. - 21. apr 2019
Holland Cup
20. - 21. apr 2019
Øens Hold Cup Træningsstævner (U8-U17)
29. - 31. mar 2019
BIF CUP 3-Bold
23. - 24. feb 2019
NRUI Julestævne 2018
27. - 31. dec
Sportmaster cup 2019
4. - 6. jan 2019
Nordea Cup Give 2019
4. - 6. jan 2019
3. Gentofte Indoor Cup
9. - 17. feb 2019
Middelfart Sparekasse Indoor Cup 2019
1. - 3. feb 2019
REMA 1000 SIF Cup 2019
11. - 13. jan 2019
Greve Goal Show 2019
9. - 10. feb 2019
TPI REMA1000 CUP 2019
11. - 20. jan 2019
Fynske Bank Cup 2019
18. - 20. jan 2019
Nytårscup 2018
27. - 30. dec
Akademiet Fulton Futsal Stævne 2019
12. - 13. jan 2019
SORØ BRYGHUS CUP 2019
2. feb 2019
Team 10 Mini Cup
24. feb 2019
B1913 CUP
2. - 3. feb 2019
KB Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Vesti-Olsen& Hansen Cup
15. - 17. feb 2019
Dansk Revisions Cup 2019
16. - 17. feb 2019
Team Rynkeby Storstrøm Cup 2019
16. - 17. feb 2019
Outzourse - Timeout Cup 2019 i Dragør
8. - 9. jun 2019
SGIF Marts-stævne 2019
8. - 10. mar 2019
NSU CUP 2018/2019
22. dec 2018 - 30. mar 2019
KIF Indoor Cup 2019
5. - 6. jan 2019
Lillestrøm EL Cup
5. jan 2019
Alhede-Cup 2019
11. - 13. jan 2019
Nordea Cup Give 2019
4. - 6. jan 2019
Boldklubben Frem Julecup
27. - 29. dec
Sportmaster Cup Holbæk 2019 U6-U13
12. - 13. jan 2019
Søren Søgaard A/S Nytårs Cup 2019
5. jan 2019
Åbne Esbjerg-mesterskaber i indefodbold 2019
19. - 20. jan 2019
Ølholm Cup 2019
30. dec
Følg Staevner.dk på Twitter