Frank Jensen Cup 2017

STÆVNET ER FYLDT HELT OP. SÅ DER ER IKKE FLERE PLADSER

Bygningsstruktør & Aut.kloakmester ApS
Frank Jensen Cup 2017
Fredag-Lørdag og Søndag den 01-02-03 December 2017

I Holberghallen Dianalund, Sømosevej 44


Du kan tilmelde dig i følgende rækker:
U7 Drenge/Piger B/C (årgang 2011) Spilledag: Søndag den 3. December(IKKE FLERE PLADSER)

U7 spiller på halvbane 4 mod 4

U8 Drenge/Piger B/C (årgang 2010) Spilledag: Lørdag den 2. December (IKKE FLERE PLADSER)
U9 Drenge  B/C  (årgang 2009) Spilledag: Søndag den 3. December(IKKE FLERE PLADSER)
U10 Drenge B/C (årgang 2008) Spilledag: Søndag den 3. December(IKKE FLERE PLADSER)
U11 Drenge B/C (årgang 2007) spilledag: Lørdag den 2. December (IKKE FLERE PLADSER)
U13/14 Drenge C og U12B (årg2005/04) Spilledag: Lørdag den 2. December(IKKE FLERE PLADSER)

U13/14 Piger B/C(årgang2005/04) spilledag: Lørdag den 2.December(IKKE FLERE PLADSER)
Old Boys+32    Spilledag: Fredag den 01. December (IKKE FLERE PLADSER)

Præmier:
U7-U8 og U9 er der pokaler til alle uanset placering 
U10-U11-U12 og U13/14 er der pokaler til alle der bliver nr 1-2 eller 3
Old boys er der en hemmelig præmie til ne 1-2 og 3


Holdbegyr:
U7:                                     350 kr (max 6 spillere pr hold)
U8 og U9:                         425 kr (max 8 spillere pr hold)
U10-U11-U12-U13/14           425 kr (max 7 spillere pr hold)
Old Boys                          350 kr (max 6 spillere pr hold)

Tilmelding skal ske på www.steavner.dk eller på mail tajtj@mail123.dk

Holdgebyr skal indbetales på følgende konto(HUSK AT SKRIVE KLUB OG ÅRGANG)
REGNR: 2300   KONTONR: 3499709780

Senest søndag den 19. November 2017

Praktisk Info: 
Vi spiller 1 x 8/9 minutter
vi sørger for dommere til alle kampe
Vi er kendt for at holde tidsplanen i programmet

Vi garantere minimum 4 kampe pr hold

U10-U11-U12 og U13/14 bestræber vi os på at lave slutspil med semifinaler og finale

Spørgsmål kan rettes til stævneansvarlig Thomas Werk på 25268903

Vi glæder os til at se jer

Dianalund fodbold klubhus udvalg

 


Rækker

Række Køn Niv. Hold
str.
Pris Spilletidspunkt OK
hold
Vente
liste
Tilmeld
U13/14 Piger 05/04 Kvinder/Piger BC 7 425 Lørdag 2. December 6 0
U7 Dr/Piger årg 2011 Mixede BC 6 350 Søndag 3. december 10 0
U8 Dr/Piger årg 2010 Mixede BC 8 425 Lørdag 2. December 10 0
U9 Drenge årg 2009 Herrer/Drenge BC 8 425 Søndag 3. December 10 0
U10 Drenge årg 2008 Herrer/Drenge BC 7 425 Søndag 3. December 9 0
U11 Drenge årg 2007 Herrer/Drenge BC 7 425 Lørdag 2. December 9 1
U13/14 Dr årg 05/04 Herrer/Drenge C 7 425 Lørdag 2. December 9 0
U12 Drenge årg 2006 Herrer/Drenge BC 7 425 Lørdag 2. December 0 1
Old Boys +32 Herrer/Drenge 6 350 Fredag den 1. December 12 0

Arrangør: Dianalund IF
Sted: Holberghallen
Adresse: Sømosevej 44
Postnr: 4293
By: Dianalund
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Indestævne

<december 2017>
mationtofr
27282930123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
1234567

Frist: 30-11-2017


Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
BIF CUP 3-Bold
24. - 25. nov
Holland Cup
20. - 21. apr 2019
Handelsstandens Boldklubs indendørs Fodboldstævne
19. - 20. jan 2019
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
Netherlands Cup
30. maj - 2. jun 2019
Hanze Trophy
20. - 21. apr 2019
Bramdrupdam Cup 2018
10. - 17. nov
Orient Cup 2018 indendørs
17. - 18. nov
Fedets Cup 2018, VRI indestævne
17. - 18. nov
Select Grænsecup 2018
16. - 18. nov
Jutlander Bank Cup 2018
2. - 11. nov
Dansk Revision Cup 2018
27. - 29. dec
INDOOR LiGA CUP NOV 18
17. - 18. nov
BIF CUP 3-Bold
24. - 25. nov
SGIF November-stævne 2018
16. - 18. nov
LSF - Sydbank Pokal Cup
18. nov
Kværndrup Cup 2019
19. jan - 3. feb 2019
LOLLANDS BANK CUP 2018 - ØRSLEV GIF
16. - 18. nov
Morud Intersport Cup 2018
1. - 2. dec
Indoor League stævne
1. dec
HIF - Medaljestævne d.10-11 november
10. - 11. nov
Tuse Indoor Cup 2018
8. - 16. dec
B1909 Kreafunk Cup 2018
7. - 9. dec
Hansen& Nissen Cup 2018
27. - 30. dec
Uhre Ungdomscup
26. - 27. jan 2019
Sport 24 Cup 2018
24. nov - 2. dec
Bramdrupdam Cup 2018
9. nov
DGI træningsstævne på kunstgræs - U7-U12 drenge
28. okt
KLANK 150 CUP
28. okt
Indestævne DBU Jylland Region 3
10. - 11. nov
Champions League for Kids-UDENDØRS
27. okt 2018 - 31. mar 2019
Bramdrupdam Cup 2018
10. - 17. nov
Bramdrupdam Cup FUTSAL 2018
18. nov
Jutlander Bank Cup 2018
2. - 11. nov
Champions League Indoor Kunst Cup
10. - 11. nov
Winter League 2018/2019
3. nov 2018 - 31. mar 2019
Følg Staevner.dk på Twitter