Middelfart Sparekasse Indoor Cup 2018

Hedensted IF byder lørdag og søndag den 3.-4. februar 2018 til børnefodboldstævne i Hedensted Centret. Der spilles i rækkerne: U6-U7 mix, U8-U13 drenge og U11+U13 piger.

Middelfart Sparekasse Indoor Cup 2018

Lørdag og søndag den 3.-4. februar 2018

 

Hedensted Idrætsforening inviterer lørdag den 3. februar og søndag den 4. februar til børnestævne i indefodbold i Hedensted Centret.

 

Stævnet afvikles efter DBU's regler for indefodbold.

Der spilles i følgende rækker: MAX 8-10 HOLD PR. RÆKKE I U8-U13, derefter bliver hold sat på venteliste.

Række
Niveau
Hold Max. spillere
U6 Mix (2012) - 3:3 5
U7 Mix (2011) - 3:3 5
U8 Drenge (2010) A-B-C 4:4 6
U9 Drenge (2009) A-B-C 4:4 6
U10 Drenge (2008) A-B-C 4:4 6
U11 Drenge (2007) A-B-C 4:4 6
U12 Drenge (2006) A-B-C 4:4 6
U13 Drenge (2005) A-B-C 4:4 6
U11 Piger (2007) Ombrydning 4:4 6
U13 Piger (2005) Ombrydning 4:4 6

 

Alle hold garanteres minimum 4 kampe. Ved for få tilmeldinger forbeholder vi os ret til at slå rækker sammen, eller helt aflyse en række. I pigerækkerne spilles med ombrydning.

 

Spilletidspunkt:

Lørdag: U6 Mix, U8-U9 Drenge, U11 + U13 Piger

Søndag: U7 Mix, U10-U13 Drenge

 

Stævnegebyrer: U6-U7 kr. 375,- U8-U13 kr. 475,-

U11 – U13 kampene dømmes af eksaminerede dommere.

Vi benytter online registrering af resultater i rækkerne U8-U13 under hele stævnet.

 

Præmier:

U6 – U7: der vil være pokaler til alle.

U8 – U10: der vil være præmier til alle, og store pokaler til finaleholdene.

U11 – U13: der vil være præmier til finaleholdene

 

Tilmelding foregår via www.staevner.dk senest lørdag den 13. januar 2018.

Tilmelding er først gældende når betaling er registreret modtaget på Reg. nr. 9570 Konto: 11747248.

Betaling skal mærkes med række + HoldID Nr fra tilmeldingen på staevner.dk

 

Evt. spørgsmål rettes til: hif.staevner@gmail.com


Rækker

Række Køn Niv. Hold
str.
Pris Spilletidspunkt OK
hold
Vente
liste
Tilmeld
U13 Drenge A Herrer/Drenge A 6 475 Lørdag 2 0
U12 Drenge B Herrer/Drenge B 6 475 Søndag 10 3
U12 Drenge A Herrer/Drenge A 6 475 Lørdag 0 0
U11 Drenge C Herrer/Drenge C 6 475 Søndag 10 0
U11 Drenge A Herrer/Drenge A 6 475 Søndag 10 1
U10 Drenge C Herrer/Drenge C 6 475 Søndag 10 2
U10 Drenge B Herrer/Drenge B 6 475 Søndag 10 0
U8 Drenge A Herrer/Drenge A 6 475 Lørdag 9 0
U7 Mix Mixede 5 375 Søndag morgen 25 0
U6 Mix Mixede 5 375 Lørdag morgen 16 0
U11 Piger Kvinder/Piger 6 475 Lørdag 10 0
U10 Drenge A Herrer/Drenge A 6 475 Søndag 7 0
U9 Drenge C Herrer/Drenge C 6 475 Lørdag 10 3
U9 Drenge B Herrer/Drenge B 6 475 Lørdag 10 2
U9 Drenge A Herrer/Drenge A 6 475 Lørdag 8 0
U8 Drenge C Herrer/Drenge C 6 475 Lørdag 10 3
U8 Drenge B Herrer/Drenge B 6 475 Lørdag 10 2
U13 Piger Kvinder/Piger 6 475 Lørdag 8 0
U13 Drenge B Herrer/Drenge B 6 475 Lørdag 4 0
U13 Drenge C Herrer/Drenge C 6 475 Lørdag 2 0
U12 Drenge C Herrer/Drenge C 6 475 Søndag 10 0
U11 Drenge B Herrer/Drenge B 6 475 Søndag 10 2

Arrangør: Hedensted IF
Sted: Hedensted Centret
Adresse: Gesagervej 68-70
Postnr: 8722
By: Hedensted
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Indestævne

<februar 2018>
mationtofr
2930311234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627281234
567891011

Frist: 13-01-2018


Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
Hanze Trophy
20. - 21. apr 2019
BIF CUP 3-Bold
23. - 24. feb 2019
Holland Cup
20. - 21. apr 2019
Øens Hold Cup Træningsstævner (U8-U17)
29. - 31. mar 2019
Vejen Trolde Cup
31. maj - 2. jun 2019
Handelsstandens Boldklubs indendørs Fodboldstævne
19. - 20. jan 2019
TPI REMA1000 CUP 2019
11. - 20. jan 2019
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
B1909 Combi Cup 2019
1. - 3. feb 2019
NRUI Julestævne 2018
27. - 31. dec
Sportmaster cup 2019
4. - 6. jan 2019
Nordea Cup Give 2019
4. - 6. jan 2019
3. Gentofte Indoor Cup
9. - 17. feb 2019
Middelfart Sparekasse Indoor Cup 2019
1. - 3. feb 2019
REMA 1000 SIF Cup 2019
11. - 13. jan 2019
TPI REMA1000 CUP 2019
11. - 20. jan 2019
Greve Goal Show 2019
9. - 10. feb 2019
Fynske Bank Cup 2019
18. - 20. jan 2019
Nytårscup 2018
27. - 30. dec
Akademiet Fulton Futsal Stævne 2019
12. - 13. jan 2019
SORØ BRYGHUS CUP 2019
2. feb 2019
Team 10 Mini Cup
24. feb 2019
B1913 CUP
2. - 3. feb 2019
KB Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Vesti-Olsen& Hansen Cup
15. - 17. feb 2019
Dansk Revisions Cup 2019
16. - 17. feb 2019
Team Rynkeby Storstrøm Cup 2019
16. - 17. feb 2019
Outzourse - Timeout Cup 2019 i Dragør
8. - 9. jun 2019
SGIF Marts-stævne 2019
8. - 10. mar 2019
NSU CUP 2018/2019
22. dec 2018 - 30. mar 2019
KIF Indoor Cup 2019
5. - 6. jan 2019
Lillestrøm EL Cup
5. jan 2019
Alhede-Cup 2019
11. - 13. jan 2019
Nordea Cup Give 2019
4. - 6. jan 2019
Boldklubben Frem Julecup
27. - 29. dec
Sportmaster Cup Holbæk 2019 U6-U13
12. - 13. jan 2019
Søren Søgaard A/S Nytårs Cup 2019
5. jan 2019
Åbne Esbjerg-mesterskaber i indefodbold 2019
19. - 20. jan 2019
Ølholm Cup 2019
30. dec
Følg Staevner.dk på Twitter