Boldklubben Frem julecup

Boldklubben Frem inviterer igen i år til julecup d 27- 29 december

 Boldklubben Frem inviterer til julecup d27-28 og 29 december i den gl Valbyhal i u6-u7rækken spilles der på halvbane 3 mands og u8-u9 spilles 5v5 ( inkl. Målmand) på hel bane.U10 spilles 4v4på hel bane over det hele.Tuneringen er for årgang 2012-2011-(2010-2009-2008 ABC) Der bliver lagt vægt på hurtig afvikling af kampe.

 Spilletid: er LØBENE 7 MINUTER .Der vil være DOMMERE på alle kampe .Der vil være FLOTTE PRÆMIER

TILMELDING: tilmelding sker efter først til mølle via staevner.dk Tilmelding er endeligt bekræftet når holdgebyr er indbetalt til Boldklubben Frems konto. Husk tydelig angivelse af holdnavn, klub og ID fra staevner.dk.                           Mobilpay:60721886. Kontonummer:9570 11730388 senest 14 December.                                                                 Kontakt Flemming.Clausen62@gmail.com


Rækker

Række Køn Niv. Hold
str.
Pris Spilletidspunkt OK
hold
Vente
liste
Tilmeld
U6 Herrer/Drenge 5 300 Onsdag formiddag 11 0
U7 Herrer/Drenge 5 300 Onsdag formiddag 1 0
U8 Herrer/Drenge A 6 400 Onsdag eftermiddag 1 0
U8 Herrer/Drenge BC 6 400 Onsdag eftermiddag 4 0
U9 Herrer/Drenge A 6 400 Torsdag formiddag 0 0
U9 Herrer/Drenge BC 6 400 Torsdag eftermiddag 2 0
U10 Herrer/Drenge A 6 400 Fredag formiddag 0 0
U10 Herrer/Drenge BC 6 400 Fredag eftermiddag 3 0

Arrangør: Boldklubben FREM
Sted: Boldklubben Frem Valby-hallen
Adresse: Julius Andersensvej
Postnr: 2450
By: København
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Indestævne

<december 2017>
mationtofr
27282930123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
1234567

Frist: 10-12-2017


Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
Drenthe Cup
19. - 20. maj 2018
BIF CUP 3-Bold
3. - 4. feb 2018
Sirene Cup
31. mar - 1. apr 2018
Lalandia Cup 2018
2. - 4. mar 2018
TPI REMA1000 CUP 2018
12. - 21. jan 2018
Hansen/ Nissen Cup 2017
27. - 30. dec
NRUI Julestævne 2017
27. - 30. dec
spar nord cup 2017
27. - 30. dec
Marienlyst Cup 2017
15. - 17. dec
Sportmaster cup 2018
5. - 7. jan 2018
Dansk Revision Cup 2017
28. - 29. dec
Dalum Multi Cup 2017 Drenge for U8-U14 og U17 hold
9. - 10. dec
B1909 Kreafunk Cup 2017
8. - 10. dec
TPI REMA1000 CUP 2018
12. - 21. jan 2018
HORSENS JULE-INDOOR 2017
8. - 10. dec
ALLINGÅBRO UNGDOMS CUP 2018
9. - 11. mar 2018
SGIF Februar-stævne 2018
24. - 25. feb 2018
AIF Cup 2018
19. - 20. maj 2018
Revision Limfjord Cup
2. - 4. feb 2018
VesterhavsCup 2018
18. - 21. maj 2018
Futsalstævne i Guldagerhallen
28. - 29. dec
Sportigan Kolind Cup
9. - 18. feb 2018
Kværkeby IF's Nytårsstævne 2018
6. - 7. jan 2018
Brøndby futsal cup
20. - 21. jan 2018
Newl-Cup 2018
3. mar 2018
BRANDE CUP 2017
2. dec
HORSENS JULE-INDOOR 2017
8. - 10. dec
Sparekassen Sjælland Cup 2017
2. dec
Harte Indoor Cup 2017 - Kolding
1. - 10. dec
Kun for piger indefodboldstævne 1.
9. dec
TUSE CUP UNGDOM U6 - U11 DRENGE/PIGER
9. - 10. dec
Undløse moneycup 2017
9. - 10. dec
Herlev Julecup 2017
2. - 3. dec
TUSE CUP UNGDOM U12 - U17 DRENGE/PIGER
16. - 17. dec
spar nord cup 2017
27. - 30. dec
Følg Staevner.dk på Twitter