VIF INDOOR KUNST CUP U7-U8-U9-U10

VIF INDOOR KUNST CUP U7-U8-U9-U10. MAX 16 HOLD PR. RÆKKE. NR 1-2 FRA HVER PULJE VIDERE TIL SLUTSPILSKAMPE. MAX 2 TIMER OG DET SLUT PR. RÆKKE. POKALER TIL NR 1-2-3 I HVER RÆKKE.

                             VIF INDOOR KUNST CUP U7-U8-U9-U10

 

 
- Max 16 hold pr. Række, nr. 1-2 fra hver pulje videre til slutspilskampe.
 
- Max 2 timer og det slut pr. række.
 
 
- Spilletider er 8 min. pr. Kamp, min 3 kampe pr. hold.

- Pris pr. hold 500kr.
 
- U7-U8-U9 spiller 5v5 med 2 udskiftere, målmanden må kun parere på skud i feltet.
 
- U10 spiller 4v4 med 2 udskiftere, må ikke bruge hænderne.
 
- Pokaler til nr. 1-2-3 i hver række, (ikke alle)
 
- Tilsat dommere under hele stævnet, (ingen forældredommere)
 
 
- Banestr: 29x17, banen er indhegnet med bander, bolden kan ikke sparkes ud af banen.

- Der spilles med fodboldstøvler og skinner.

- Super gode kunststofsbaner af den nyeste generation.
 
- Betaling ved tilmelding på: 1551-3140367192, eller på mobilepay 26202059, husk holdnavn og årgang. 
 
- Spm vedr. stævnet på mail: nazam-fazal@hotmail.com.

Rækker

Række Køn Niv. Hold
str.
Pris Spilletidspunkt OK
hold
Vente
liste
Tilmeld
U7 (2011) Mixede 7 500kr 0 0
U8 (2010) Mixede 7 500kr 0 0
U9 (2009) Mixede 7 500kr 0 0
U10 (2008) Mixede 6 500kr 0 0


Sted: BALLERUP INDOOR CLUB
Adresse: TELEGRAFVEJ 6
Postnr: 2750
By: BALLERUP
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Indestævne

<marts 2018>
mationtofr
2627281234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930311
2345678

Frist: 23-02-2018


Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
Drenthe Cup
19. - 20. maj 2018
BIF CUP 3-Bold
3. - 4. feb 2018
Sirene Cup
31. mar - 1. apr 2018
Lalandia Cup 2018
2. - 4. mar 2018
TPI REMA1000 CUP 2018
12. - 21. jan 2018
Hansen/ Nissen Cup 2017
27. - 30. dec
NRUI Julestævne 2017
27. - 30. dec
spar nord cup 2017
27. - 30. dec
Marienlyst Cup 2017
15. - 17. dec
Sportmaster cup 2018
5. - 7. jan 2018
Dansk Revision Cup 2017
28. - 29. dec
Dalum Multi Cup 2017 Drenge for U8-U14 og U17 hold
9. - 10. dec
B1909 Kreafunk Cup 2017
8. - 10. dec
TPI REMA1000 CUP 2018
12. - 21. jan 2018
HORSENS JULE-INDOOR 2017
8. - 10. dec
ALLINGÅBRO UNGDOMS CUP 2018
9. - 11. mar 2018
SGIF Februar-stævne 2018
24. - 25. feb 2018
AIF Cup 2018
19. - 20. maj 2018
Revision Limfjord Cup
2. - 4. feb 2018
VesterhavsCup 2018
18. - 21. maj 2018
Futsalstævne i Guldagerhallen
28. - 29. dec
Sportigan Kolind Cup
9. - 18. feb 2018
Kværkeby IF's Nytårsstævne 2018
6. - 7. jan 2018
Brøndby futsal cup
20. - 21. jan 2018
Newl-Cup 2018
3. mar 2018
BRANDE CUP 2017
2. dec
HORSENS JULE-INDOOR 2017
8. - 10. dec
Sparekassen Sjælland Cup 2017
2. dec
Harte Indoor Cup 2017 - Kolding
1. - 10. dec
Kun for piger indefodboldstævne 1.
9. dec
TUSE CUP UNGDOM U6 - U11 DRENGE/PIGER
9. - 10. dec
Undløse moneycup 2017
9. - 10. dec
Herlev Julecup 2017
2. - 3. dec
TUSE CUP UNGDOM U12 - U17 DRENGE/PIGER
16. - 17. dec
spar nord cup 2017
27. - 30. dec
Følg Staevner.dk på Twitter