Træningstævne i SIF U9-U12

Træningsstævne i Silkeborg IF for U9-U12 Drenge. Mindst 4 kampe a 28 min Kun 300,- pr. hold Så kom og få startet vinterferien med en masse fodbold.

Kom til træningsstævne på Søholt, alle kampe spilles på
kunstbanen.

Et stævne hvor det går ud på at få spillet en masse fodbold og hvor resultatet ikke er så vigtigt.

  • 28 min pr. kamp
  • Børnene dømmer selv kampene (først nævnte hold styrer tiden)
  • Minimun 4 kampe til alle hold
  • 300,- pr hold

Spilletider for holdene er:

  • U9: Lørdag fra 9.00-12.30 (5 mands, plads til 16 hold)
  • U10: Søndag fra 9.00- 12.30 (max 8 hold)
  • U11: Lørdag 12.30-16.00 (max 8 hold)
  • U12: Søndag 12.30-16.00 (max 8 hold)

DGI: Nicki.Birch.Christiansen@dgi.dk - 51647005


Tilmeldingen og betaling via dette link.

 


Rækker

Række Køn Niv. Hold
str.
Pris Spilletidspunkt OK
hold
Vente
liste
Tilmeld
U9 Drenge AB Herrer/Drenge AB 5 300 8 0
U10 Drenge AB Herrer/Drenge AB 8 300 8 0
U11 Drenge AB Herrer/Drenge AB 8 300 4 0
U12 Drenge AB Herrer/Drenge AB 8 300 5 0

Arrangør: Silkeborg IF
Sted: Silkeborg IF
Adresse: Ansvej 108
Postnr: 8600
By: Silkeborg
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Udendørsstævne

<februar 2018>
mationtofr
2930311234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627281234
567891011

Frist: 02-02-2018


Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
Hanze Trophy
20. - 21. apr 2019
BIF CUP 2018 B/C stævne
17. - 18. nov
Netherlands Cup
30. maj - 2. jun 2019
Holland Cup
20. - 21. apr 2019
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
Orient Cup 2018 indendørs
17. - 18. nov
Bramdrupdam Cup 2018
10. - 17. nov
Fedets Cup 2018, VRI indestævne
17. - 18. nov
Afsluttende Stævne U7-U10 i ØBG
29. sep
Vinter Champions League 2018/2019 (U9-U11 drenge)
1. nov 2018 - 1. mar 2019
INDOOR LiGA CUP NOV 18
17. - 18. nov
Dansk Revision Cup 2018
27. - 29. dec
Louis Nielsen Fodboldfestival 2018
13. okt
BIF CUP 2018 B/C stævne
17. - 18. nov
Girls Indoor Cup 2019
15. - 17. mar 2019
Bramdrupdam Cup 2018
9. nov
Avarta-Julestævne 2018
1. - 2. dec
DARK SKY CUP - MØN
10. nov
SDIF Cup 2018
9. - 11. nov
Sanderum Cup 1.-2- december 2018
1. - 2. dec
Sanderum Pige Cup 2. december 2018
2. dec
Regstrup Ny Auto Cup
1. - 2. dec
AB Tårnby VinterCup - årgang 2007 - A og B niveau
25. nov 2018 - 31. mar 2019
Roskilde Pige Cup
2. - 3. mar 2019
Thisted Indoor Senior
3. feb 2019
Afsluttende Stævne U7-U10 i ØBG
29. sep
DGI 3- og 5-mands Statuettestævner
14. okt
VB Efterårs Cup
13. - 14. okt
3mands på oppustelige bane
6. okt
8-mands Winter League på kunstgræs for U10-U13
4. nov 2018 - 17. mar 2019
Vinter Champions League 2018/2019 (U9-U11 drenge)
1. nov 2018 - 1. mar 2019
Louis Nielsen Fodboldfestival 2018
13. okt
Champions League Indoor Kunst Cup
27. - 28. okt
Kunstgræsturnering 2018/2019
3. nov 2018 - 3. mar 2019
Øens Hold Cup (U13-U17)
16. - 18. nov
Følg Staevner.dk på Twitter