2010 Liga Cup

2010 Liga Cup - u8 turnering for Niveauerne A, B og C.- minimum 5 kampe til alle hold. - Medaljer og /eller pokaler til alle spillere

                                                2010 Liga Cup

 

Søndag den 17 juni spilles der 2010 Liga Cup i Rødovre for u8 Niveau A, B og C.

Vi lægger vægt på effektivt kamp program (minimum 5 kampe)

Vi spiller 5vs5 i indledende pulje spil med efterfølgende finale runde.


- Medaljer til alle spillere.
- Pokaler til nr 1,2 og 3 i hver række.
- Påsatte dommere på alle baner
- Effektiv spilleplan
- Fælles igangsætning på alle baner

 

Spilletidspunkter:
U8 C Morgen
U8 B Middag
U8 A Eftermiddag
- Specifikke tidspunkter følger.


Tilmelding:
Tilmelding sker efter først-til mølle på staevner.dk

Der er plads til 10 hold i henholdsvis U8A, U8B og U8C

Betalings info fremsendes senere, indbetalt holdgebyr refunderes ikke ved afbud.


Ved Eventuelle spørgsmål kontakt lasse123@gmail.com


Velkommen til 2010 Liga Cup
Orient u8


Rækker

Række Køn Niv. Hold
str.
Pris Spilletidspunkt OK
hold
Vente
liste
Tilmeld
U8 C Herrer/Drenge C 7 400 Søndag morgen 12 0
U8 A Herrer/Drenge A 7 400 Søndag eftermiddag 10 0
U8 B Herrer/Drenge B 7 400 Søndag middag 11 0

Arrangør: Orient GIF
Sted: Islev Skole
Adresse: Islevbrovej 44
Postnr: 2610
By: Rødovre
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Udendørsstævne

<juni 2018>
mationtofr
28293031123
45678910
11121314151617
18192021222324
2526272829301
2345678

Frist: 09-06-2018


Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
B1909 Combi Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Hanze Trophy
20. - 21. apr 2019
Handelsstandens Boldklubs indendørs Fodboldstævne
19. - 20. jan 2019
BIF CUP 3-Bold
24. - 25. nov
Netherlands Cup
30. maj - 2. jun 2019
Holland Cup
20. - 21. apr 2019
Bramdrupdam Cup 2018
10. - 17. nov
Orient Cup 2018 indendørs
17. - 18. nov
Fedets Cup 2018, VRI indestævne
17. - 18. nov
Select Grænsecup 2018
16. - 18. nov
Jutlander Bank Cup 2018
2. - 11. nov
Dansk Revision Cup 2018
27. - 29. dec
INDOOR LiGA CUP NOV 18
17. - 18. nov
BIF CUP 3-Bold
24. - 25. nov
SGIF November-stævne 2018
16. - 18. nov
LSF - Sydbank Pokal Cup
18. nov
VÆRLØSE CUP 2019
12. jan 2019
NORDFYNS BANK CUP - BBB 2019
23. feb 2019
Greve Goal Show 2019
9. - 10. feb 2019
Pakkeleg futsal i Dalby
6. jan 2019
Kellmann's VVS Cup 2018
15. - 16. dec
Trailergaarden-Gantrup Cup 2019
1. - 3. mar 2019
Broager Sparekasse -Dybbøl Cup 2019
11. - 13. jan 2019
Solrød Kunstbane VinterCup
4. - 6. jan 2019
Sportmaster cup 2019
4. - 6. jan 2019
Nyråd Cup 2019
5. - 13. jan 2019
Indestævne DBU Jylland Region 3
10. - 11. nov
Champions League for Kids-UDENDØRS
27. okt 2018 - 31. mar 2019
Bramdrupdam Cup 2018
10. - 17. nov
Jutlander Bank Cup 2018
2. - 11. nov
Vibe´s Malerfirma Cup - Pengestævne
16. - 18. nov
DARK SKY CUP - MØN
10. nov
Champions League Indoor Kunst Cup
10. - 11. nov
Winter League 2018/2019
3. nov 2018 - 31. mar 2019
Futsalstævne for U10-U12 i Herfølge
11. nov
HIF stævne
3. - 4. nov
Følg Staevner.dk på Twitter