VIF INDOOR GOLDEN CUP U9 A-B-C-D

U9 A-B-C-D rækkerne, plads til alle i U9 rækken på egen niveau, store pokaler til nr 1-2-3 i hver række, hurtig afvikling, super lækre kunstbaner indendørs med bander og indhegnet, så bolden er i spil hele tiden. 4v4 med 2 udskiftere, og ingen hænder.

                      U9 VIF GOLDEN KUNST CUP

 

- Rækkerne er opdelt i A-B-C-D niveau, plads til alle hold.

 

- Hurtig afvikling, inden for ca 2 timer pr. række, 8 min pr. Kamp, min 4 kampe pr. hold.

 

- Der bliver spillet 4v4 med max 2 udskiftere, og der må ikke bruges hænder overhovedet.

 

- banestr 29x17 med håndboldmål og bander og hele banen er indhegnet, så bolden kan ikke sparkes ud overhovedet af banen.

 

- Nyeste kunst ligesom udendørs, super cool baner, mange mål, mange berøringer, og spiller meget 1v1.

 

- Dommere tilsat til alle kampene i hele stævnet(ingen forældredommere).

 

- Store pokaler til nr 1-2-3 i hver række.

 

- Deltagergebyr 500kr pr. Hold.

 

- Ved for få tilmeldinger pr. Række ville rækkerne blive slået sammen.

 

- super lækre indendørs kunstbaner med bander og indhegnet.

 

- Programmet udkommer 5 dage før start.

 

- Spm vedr. stævnet på mail: nazam-fazal@hotmail.com

 

 


Rækker

Række Køn Niv. Hold
str.
Pris Spilletidspunkt OK
hold
Vente
liste
Tilmeld
U9 (2009) Mixede D 6 500 Formiddag 0 0
U9 (2009) Mixede C 6 500 Formiddag 0 0
U9 (2009) Mixede B 6 500 Eftermiddag 0 0
U9 (2009) Mixede A 6 500 Eftermiddag 0 0


Sted: BALLERUP INDOOR CLUB
Adresse: TELEGRAFVEJ 6
Postnr: 2750
By: BALLERUP
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Indestævne

<juni 2018>
mationtofr
28293031123
45678910
11121314151617
18192021222324
2526272829301
2345678

Frist: 02-06-2018


Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
Netherlands Cup
30. maj - 2. jun 2019
BIF CUP 3-Bold
24. - 25. nov
Holland Cup
20. - 21. apr 2019
Hanze Trophy
20. - 21. apr 2019
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
Orient Cup 2018 indendørs
17. - 18. nov
Bramdrupdam Cup 2018
10. - 17. nov
Fedets Cup 2018, VRI indestævne
17. - 18. nov
Vinter Champions League 2018/2019 (U9-U11 drenge)
1. nov 2018 - 1. mar 2019
INDOOR LiGA CUP NOV 18
17. - 18. nov
Select Grænsecup 2018
16. - 18. nov
Dansk Revision Cup 2018
27. - 29. dec
BIF CUP 2018 B/C stævne
17. - 18. nov
Louis Nielsen Fodboldfestival 2018
13. okt
Champions League Indoor Kunst Cup
27. - 28. okt
EGIF CUP 2019 (U6-U15 D+P)
19. - 27. jan 2019
Skærbæk Ungdomscup 2018
16. - 18. nov
Nørrebro United/BK Skjold stævne
10. - 11. nov
Winter League 2018/2019
3. nov 2018 - 31. mar 2019
Junior League 2018/2019 - INDOOR
3. nov 2018 - 17. mar 2019
Sengeløse Futsal og inde cup
19. - 20. jan 2019
Sparkron Ulvehøj Cup 2019
4. - 13. jan 2019
2. juledag i Mønshallerne 2018
26. dec
Bramdrupdam Cup 2018
9. nov
Avarta-Julestævne 2018
1. - 2. dec
DGI 3- og 5-mands Statuettestævner
14. okt
VB Efterårs Cup
13. - 14. okt
3mands på oppustelige bane
6. okt
8-mands Winter League på kunstgræs for U10-U13
4. nov 2018 - 17. mar 2019
Vinter Champions League 2018/2019 (U9-U11 drenge)
1. nov 2018 - 1. mar 2019
Louis Nielsen Fodboldfestival 2018
13. okt
Champions League Indoor Kunst Cup
27. - 28. okt
Kunstgræsturnering 2018/2019
3. nov 2018 - 3. mar 2019
Junior League 2018/2019 - INDOOR
3. nov 2018 - 17. mar 2019
Øens Hold Cup (U13-U17)
16. - 18. nov
Følg Staevner.dk på Twitter