Sengeløse cup

Kom til resultat stævne med slut spil i Sengeløse, hvor der er pokaler til vinderne og medaljer til alle øvrige. Der vil være hoppeborg og massere af andre aktiviteter på banerne.

Velkommen til Sengeløse cup.

Alle vil blive garanteret 4 kampe og der vil være dommere til alle kampe.

Vi håber at alle vil respektere niveau delingen og at alle vil behandle de frivillige dommere med respekt.

U5-U7 spiller 3 mands a 1x 10 min.

U8-10 spiller 1x12 min.

U12 spiller 1x20 min.

Der spilles efter DBU Sjællands regler og nr. 1 og 2 fra hver pulje går vider til slut spil, som fordeles efter:

1. flest point

2. Mål forskel (flest mål vinder)

3. indbyrdes

4. lodtrækning på straffe (dommer ledelse bestemmer hvordan, alt efter situationen)

 

Betaling bedes betales ved tilmelding til:

reg. konto.

ellers kan kassér Jesper Winther kontaktes her: jesperww@hotmail.com


Rækker

Række Køn Niv. Hold
str.
Pris Spilletidspunkt OK
hold
Vente
liste
Tilmeld
U5 mix Mixede 5 350 lørdag 1 0
U6 mix Mixede BC 5 350 lørdag 0 0
U7 mix Mixede BC 5 350 lørdag 1 0
U8 piger Kvinder/Piger 7 450 lørdag 2 0
U10 piger Kvinder/Piger C 7 450 Lørdag 2 0
U10 piger 8 mands Kvinder/Piger AB 10 550 Søndag 2 0
U10 drenge 8 mands Herrer/Drenge BC 10 550 Lørdag 0 0
U12 drenge Herrer/Drenge CD 10 550 søndag 3 0
U9 piger Kvinder/Piger C 7 450 Søndag 4 0
U8 drenge Herrer/Drenge AB 7 450 Søndag 1 0
U8 drenge Herrer/Drenge CD 7 450 Søndag 0 0

Arrangør: Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening
Sted: Sengeløse
Adresse: spangåvej 9
Postnr: 2630
By: taastrup
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Udendørsstævne

<juni 2018>
mationtofr
28293031123
45678910
11121314151617
18192021222324
2526272829301
2345678

Frist: 20-06-2018


Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
Hanze Trophy
20. - 21. apr 2019
Netherlands Cup
30. maj - 2. jun 2019
Holland Cup
20. - 21. apr 2019
Handelsstandens Boldklubs indendørs Fodboldstævne
19. - 20. jan 2019
B1909 Combi Cup 2019
1. - 3. feb 2019
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
TPI REMA1000 CUP 2019
11. - 20. jan 2019
Skals Cup 2018
24. - 25. nov
Hansen& Nissen Cup 2018
27. - 30. dec
NRUI Julestævne 2018
27. - 31. dec
Dansk Revision Cup 2018
27. - 29. dec
3. Gentofte Indoor Cup
9. - 17. feb 2019
B1909 Kreafunk Cup 2018
7. - 9. dec
Tuse Indoor Cup 2018
8. - 16. dec
Marienlyst Cup 2018
14. - 16. dec
Dalum Multi Cup 2018 Drenge for U8-U15 hold
8. - 9. dec
Middelfart Sparekasse Indoor Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Sparekasssen thy cup 2019
18. - 19. jan 2019
ØSVN IF Sportigan Egtved Indestævne 2019
26. - 27. jan 2019
Simon Kjær Cup 2019
8. - 10. mar 2019
Ølholm Cup - C-stævne
19. jan - 10. mar 2019
Ølholm Cup 2019
30. dec
LSF - Sydbank Pokal Cup
20. jan 2019
Øens Hold Cup
29. - 31. mar 2019
Futsalstævne i Guldagerhallen
28. - 29. dec
HELLESTED CUP
12. jan 2019
Sportigan Kolind Cup
8. - 17. feb 2019
BSF Super Brugsen/ OK JULECUP 2018
2. dec
AaB Julestævne 2018
9. - 15. dec
SB Cup Struer
1. - 2. dec
Skals Cup 2018
24. - 25. nov
HORSENS JULE-INDOOR 2018
23. - 25. nov
Fjord Cup Klitten
30. nov - 2. dec
Macron Champions Cup 2019
1. dec
Universal Transport/ Palles Bageri Cup 2018
24. - 25. nov
Sport 24 Cup 2018
24. nov - 2. dec
Danske Bank Cup
30. nov - 2. dec
Følg Staevner.dk på Twitter