Silence cup

Lad spillerne tænker selv og kom til Silence cup sidst i August.

Velkommen til Silence cup.

Alle vil blive garanteret 4 kampe og der vil være dommere til alle kampe.

Vi håber at alle vil respektere niveau delingen og at alle vil behandle de frivillige dommere med respekt.

U5-U7 spiller 3 mands a 1x 10 min.

U8-10 spiller 1x12 min.

U11-U13 spiller 1x20 min.

Der spilles efter DBU Sjællands regler med den undtagelse at INGEN udover spillerne må dirrigere spillerne, der må selvfølgelig godt heppes, kalde en udskiftning og sige godt spillet og scoret osv. men der må altså ikke råbes f.eks. skyd, spil eller løb med hjem. I tilfæde af at denne regel brydes, kan dommeren dømme straffe til det modsatte hold. Meningen med reglen er at spillerne selv skal tænke og at spillerne skal forsøge at holde den taktik som træneren har lagt før kampen.

nr. 1 og 2 fra hver pulje går vider til slut spil, som fordeles efter:

1. flest point

2. Mål forskel (flest mål vinder)

3. indbyrdes

4. lodtrækning på straffe (dommer ledelse bestemmer hvordan, alt efter situationen)

 

Betaling bedes betales ved tilmelding til:

reg. konto.

ellers kan kassér Jesper Winther kontaktes her: jesperww@hotmail.com


Rækker

Række Køn Niv. Hold
str.
Pris Spilletidspunkt OK
hold
Vente
liste
Tilmeld
U9 mix Mixede BC 7 450 lørdag 5 0
U10 piger Kvinder/Piger C 7 450 søndag 2 0
U11 drenge Herrer/Drenge BC 10 550 søndag 3 0
U11 piger Kvinder/Piger C 10 550 Lørdag 1 0
U10 mix Mixede BC 7 450 Lørdag 2 0
U9 piger Kvinder/Piger AB 7 450 lørdag 1 0

Arrangør: Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening
Sted: Sengeløse
Adresse: spangåvej 9
Postnr: 2630
By: Taastrup
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Udendørsstævne

<august 2018>
mationtofr
303112345
6789101112
13141516171819
20212223242526
272829303112
3456789

Frist: 24-08-2018


Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
Hanze Trophy
20. - 21. apr 2019
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
TPI REMA1000 CUP 2019
11. - 20. jan 2019
Netherlands Cup
30. maj - 2. jun 2019
B1909 Combi Cup 2019
1. - 3. feb 2019
BIF CUP 3-Bold
23. - 24. feb 2019
Holland Cup
20. - 21. apr 2019
Vejen Trolde Cup
31. maj - 2. jun 2019
Handelsstandens Boldklubs indendørs Fodboldstævne
19. - 20. jan 2019
NRUI Julestævne 2018
27. - 31. dec
Sportmaster cup 2019
4. - 6. jan 2019
3. Gentofte Indoor Cup
9. - 17. feb 2019
Middelfart Sparekasse Indoor Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Hørning IF julecup
27. - 30. dec
Nordea Cup Give 2019
4. - 6. jan 2019
REMA 1000 SIF Cup 2019
11. - 13. jan 2019
Greve Goal Show 2019
9. - 10. feb 2019
Fynske Bank Cup 2019
18. - 20. jan 2019
Nyråd Cup 2019
5. - 13. jan 2019
KB Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Vesti-Olsen& Hansen Cup
15. - 17. feb 2019
Dansk Revisions Cup 2019
16. - 17. feb 2019
Team Rynkeby Storstrøm Cup 2019
16. - 17. feb 2019
Outzourse - Timeout Cup 2019 i Dragør
8. - 9. jun 2019
SGIF Marts-stævne 2019
8. - 10. mar 2019
Kongerslev Auto Cup 2019
25. - 27. jan 2019
Champions League Indoor Kunst Cup
16. - 17. mar 2019
Champions League Indoor Kunst Cup
2. - 3. mar 2019
Champions League Indoor Kunst Cup
16. - 17. feb 2019
NSU CUP 2018/2019
22. dec 2018 - 30. mar 2019
Nordea Cup Give 2019
4. - 6. jan 2019
Julestævne 2018 - på Mors - ungdom piger og drenge
28. - 29. dec
Julestævne 2018 - på Mors - herre b og c
28. - 29. dec
Julestævne 2018 damesenior - på Mors
28. dec
ISS Open 2018 (Indendørsstævne)
15. dec
2. juledag i Mønshallerne 2018
26. dec
Nyråd Cup 2019
5. - 13. jan 2019
Hørning IF julecup
27. - 30. dec
Dame julestævne - Bel Air Cup
30. dec
Følg Staevner.dk på Twitter