SYDBANK CUP KOLDING

SYDBANK CUP v/ Skanderup Hjarup IF - KOLDING OMRÅDETS TURNERING FOR B & C HOLD. U6 Mix. U7 Mix. U8 Drenge C. U8 Piger B. U9 Drenge C. U10 Drenge B. U10 Piger B. MEDALJER OG SODAVAND TIL ALLE, POKALLER TIL VINDERE - KUN DKK 400,- PER HOLD.

SYDBANK CUP v/ Skanderup Hjarup IF - KOLDING OMRÅDETS TURNERING FOR B & C HOLD. U6 Mix. U7 Mix. U8 Drenge C. U8 Piger B. U9 Drenge C. U10 Drenge B. U10 Piger B. MEDALJER OG SODAVAND TIL ALLE, POKALLER TIL VINDERE - KUN DKK 400,- PER HOLD.


Rækker

Række Køn Niv. Hold
str.
Pris Spilletidspunkt OK
hold
Vente
liste
Tilmeld
U6 Mix Mixede 3 400 12.00 - 14,00 3 0
U7 Mix Mixede B 3 400 14.00 - 16.00 4 0
U8 Piger Kvinder/Piger A 5 400 14.00 - 17.00 2 0
U8 Drenge Herrer/Drenge C 5 400 12.00 - 15.00 4 0
U9 Drenge Herrer/Drenge C 5 400 12.00 - 15.00 3 0
U10 Piger Kvinder/Piger B 5 400 14.00 - 17.00 6 0
U10 Drenge Herrer/Drenge C 5 400 12.00 - 15.00 2 0

Arrangør: Skanderup Hjarup IF
Sted: Forbundsskolen i Skanderup
Adresse: Hjarupvej 14
Postnr: 6640
By: Skanderup
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Udendørsstævne

<juni 2018>
mationtofr
28293031123
45678910
11121314151617
18192021222324
2526272829301
2345678

Frist: 20-05-2018


Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
Netherlands Cup
30. maj - 2. jun 2019
Hanze Trophy
20. - 21. apr 2019
B1909 Combi Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Holland Cup
20. - 21. apr 2019
TPI REMA1000 CUP 2019
11. - 20. jan 2019
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
Handelsstandens Boldklubs indendørs Fodboldstævne
19. - 20. jan 2019
Skals Cup 2018
24. - 25. nov
Hansen& Nissen Cup 2018
27. - 30. dec
Dansk Revision Cup 2018
27. - 29. dec
3. Gentofte Indoor Cup
9. - 17. feb 2019
NRUI Julestævne 2018
27. - 31. dec
B1909 Kreafunk Cup 2018
7. - 9. dec
Tuse Indoor Cup 2018
8. - 16. dec
Dalum Multi Cup 2018 Drenge for U8-U15 hold
8. - 9. dec
Marienlyst Cup 2018
14. - 16. dec
Middelfart Sparekasse Indoor Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Futsalstævne i Guldagerhallen
28. - 29. dec
HELLESTED CUP
12. jan 2019
Sportigan Kolind Cup
8. - 17. feb 2019
BMK CUP - DJS
25. jan - 3. feb 2019
Himmerland Forsikring Cup - Løgstør
25. jan - 3. feb 2019
KIF Indoor Cup 2019
5. - 6. jan 2019
Kattegat Cup 2019 i Grenaa
25. - 28. jul 2019
Vejen Trolde Cup
31. maj - 2. jun 2019
Markon Craft Cup i VRI 2019
15. jun 2019
Super Brugsen Cup 2019
1. - 3. mar 2019
BSF Super Brugsen/ OK JULECUP 2018
2. dec
Morud Intersport Cup 2018
1. - 2. dec
Indestævne DBU Jylland Region 3
8. - 9. dec
AaB Julestævne 2018
9. - 15. dec
Danske Bank Cup
30. nov - 2. dec
Skals Cup 2018
24. - 25. nov
Universal Transport/ Palles Bageri Cup 2018
24. - 25. nov
Sport 24 Cup 2018
24. nov - 2. dec
Macron Champions Cup 2019
1. dec
Fraugde Cup
1. - 2. dec
Følg Staevner.dk på Twitter