EIS Thunder Cup 2018

Lille stævne for seriøse drenge sammen med Esbjerg International School.

Esbjerg International School i samarbejde med SGI Fodbold inviterer friske drenge på B niveau til en lille intim turnering for U7, U8, U9, U10 og U11.

Hvor: SGI Fodbolds baner ved Sædding Skole, Fyrparken, 6710 Esbjerg V

Hvornår: 17. juni kl 9.30. Vi forventer at være færdige ca. kl. 14 (U7 dog ca. kl 10-12)

Deltagere: 8 hold i U7 og 4-5 hold i andre rækker

Præmier: Medaljer til alle i U7. En pokal til vinderholdene i andre rækker.

Format:

U7 - 3 mod 3 - 1 x 9 minutter + straffesparkskonkurrence - max 5 på holdet
U8 - 5 mod 5 - 2 x 8 minutter + straffesparkskonkurrence - max 8 på holdet
U9 - 5 mod 5 - 2 x 9 minutter + straffesparkskonkurrence - max 8 på holdet
U10 - 5 mod 5 - 2 x 12 minutter + straffesparkskonkurrence - max 8 på holdet
U11 - 8 mod 8 - 2 x 12 minutter + straffesparkskonkurrence - max 11 på holdet

Der kan max tilmeldes et hold fra hver klub i hver aldersgruppe – dog 2 hold i U7.

Deltagergebyr: 200 kr per hold i U7, og 350 kr per hold i U8, U9 og U10, 500 kr for U11.

Tilmelding via staevner.dk. Øvrige henvendelser til undertegnede.

Med venlig hilsen

Bjarne Karlskov
På vegne af Esbjerg International School
Tlf 52586503


Rækker

Række Køn Niv. Hold
str.
Pris Spilletidspunkt OK
hold
Vente
liste
Tilmeld
U7 Herrer/Drenge B 5 200 Ca. 10.00 - 12.30 1 0
U8 Herrer/Drenge B 8 350 Ca. 9.00 - 14.00 1 0
U9 Herrer/Drenge B 8 350 Ca. 9.00 - 14.00 1 0
U10 Herrer/Drenge B 8 350 Ca. 9.30 - 13.30 0 0
U11 Herrer/Drenge B 11 500 Ca. 9.30 - 13.30 1 0


Sted: SGI Fodbold - Sædding Skole
Adresse: Fyrparken
Postnr: 6710
By: Esbjerg V
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Udendørsstævne

<juni 2018>
mationtofr
28293031123
45678910
11121314151617
18192021222324
2526272829301
2345678

Frist: 04-06-2018


Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
Hanze Trophy
20. - 21. apr 2019
BIF CUP 2018 B/C stævne
17. - 18. nov
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
Holland Cup
20. - 21. apr 2019
Netherlands Cup
30. maj - 2. jun 2019
Orient Cup 2018 indendørs
17. - 18. nov
Bramdrupdam Cup 2018
10. - 17. nov
Fedets Cup 2018, VRI indestævne
17. - 18. nov
Afsluttende Stævne U7-U10 i ØBG
29. sep
Vinter Champions League 2018/2019 (U9-U11 drenge)
1. nov 2018 - 1. mar 2019
INDOOR LiGA CUP NOV 18
17. - 18. nov
Dansk Revision Cup 2018
27. - 29. dec
Louis Nielsen Fodboldfestival 2018
13. okt
BIF CUP 2018 B/C stævne
17. - 18. nov
Girls Indoor Cup 2019
15. - 17. mar 2019
Bramdrupdam Cup 2018
9. nov
Avarta-Julestævne 2018
1. - 2. dec
DARK SKY CUP - MØN
10. nov
SDIF Cup 2018
9. - 11. nov
Sanderum Cup 1.-2- december 2018
1. - 2. dec
Sanderum Pige Cup 2. december 2018
2. dec
Regstrup Ny Auto Cup
1. - 2. dec
AB Tårnby VinterCup - årgang 2007 - A og B niveau
25. nov 2018 - 31. mar 2019
Roskilde Pige Cup
2. - 3. mar 2019
Thisted Indoor Senior
3. feb 2019
Afsluttende Stævne U7-U10 i ØBG
29. sep
DGI 3- og 5-mands Statuettestævner
14. okt
VB Efterårs Cup
13. - 14. okt
3mands på oppustelige bane
6. okt
8-mands Winter League på kunstgræs for U10-U13
4. nov 2018 - 17. mar 2019
Vinter Champions League 2018/2019 (U9-U11 drenge)
1. nov 2018 - 1. mar 2019
Louis Nielsen Fodboldfestival 2018
13. okt
Champions League Indoor Kunst Cup
27. - 28. okt
Kunstgræsturnering 2018/2019
3. nov 2018 - 3. mar 2019
Øens Hold Cup (U13-U17)
16. - 18. nov
Følg Staevner.dk på Twitter