TEAM 10 SOMMER CUP 2018

Sommerstævne på gode græsbaner for serie 2 - serie 1 og JS damer + U18 liga 2 og 1.

TEAM 10 SOMMER CUP 2018

https://www.facebook.com/groups/162434564432774/


INVITATION TIL SOMMERSTÆVNE LØRDAG/SØNDAG DEN 11. - 12. AUGUST

SERIE 2 DAMER - SERIE 1 DAMER - JS DAMER

U18 PIGER LIGA 2 - U18 PIGER LIGA 1

DER SPILLES PÅ FREMRAGENDE GRÆSBANER I TULSTRUP, NORDMARK 2A

DER SPILLES LØRDAG DEN 11. AUGUST FRA KL. 13.00/14.00 - 17.00/18.00

SØNDAG DEN 12. AUGUST SPILLES DER FRA KL. 10.00/11.00 - 15.00/17.00


LØRDAG SPILLER ALLE HOLD 2 KAMPE AF 2 X 25 MIN. VARIGHED

SØNDAG DET SAMME, MEN DER ER 2 X 25 MIN. EKSTRA TIL DE 4 FINALEHOLD

DER AFSLUTTES MED A OG B FINALE KL 16.00

ALLE KAMPE DØMMES AF UDDANNEDE DOMMERE

OVERNATNING OG FORPLEJNING:

BANEN FORAN KLUBHUSET ER RESERVERET TIL OPSTILLING AF TELTE,
HVOR DER GERNE MÅ OVERNATTES

ØNSKES DER OVERNATNING ELLER FORPLEJNING SÅ KONTAKT TEAM10DK@GMAIL.COM

HOLDGEBYR TIL DÆKNING AF DOMMERUDGIFTER OG PRÆMIER 2.000 KR.

FOR YDERLIGERE INFO ELLER TILMELDING KONTAKT
28 59 09 19
 

 


Rækker

Række Køn Niv. Hold
str.
Pris Spilletidspunkt OK
hold
Vente
liste
Tilmeld
Dame senior/U18 pige Kvinder/Piger 2.000 1 0


Sted: Tulstrup, 7430 Ikast
Adresse: Nordmark 2 A
Postnr: 7430
By: Ikast
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Udendørsstævne

<august 2018>
mationtofr
303112345
6789101112
13141516171819
20212223242526
272829303112
3456789

Frist: 30-06-2018


Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
Netherlands Cup
30. maj - 2. jun 2019
Holland Cup
20. - 21. apr 2019
BIF CUP 3-Bold
24. - 25. nov
Hanze Trophy
20. - 21. apr 2019
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
Orient Cup 2018 indendørs
17. - 18. nov
Bramdrupdam Cup 2018
10. - 17. nov
Fedets Cup 2018, VRI indestævne
17. - 18. nov
Vinter Champions League 2018/2019 (U9-U11 drenge)
1. nov 2018 - 1. mar 2019
INDOOR LiGA CUP NOV 18
17. - 18. nov
Select Grænsecup 2018
16. - 18. nov
Dansk Revision Cup 2018
27. - 29. dec
Louis Nielsen Fodboldfestival 2018
13. okt
BIF CUP 2018 B/C stævne
17. - 18. nov
Champions League Indoor Kunst Cup
27. - 28. okt
Nørrebro United/BK Skjold stævne
10. - 11. nov
Winter League 2018/2019
3. nov 2018 - 31. mar 2019
Junior League 2018/2019 - INDOOR
3. nov 2018 - 17. mar 2019
Sengeløse Futsal og inde cup
19. - 20. jan 2019
Sparkron Ulvehøj Cup 2019
4. - 13. jan 2019
2. juledag i Mønshallerne 2018
26. dec
Bramdrupdam Cup 2018
9. nov
Avarta-Julestævne 2018
1. - 2. dec
DARK SKY CUP - MØN
10. nov
SDIF Cup 2018
9. - 11. nov
DGI 3- og 5-mands Statuettestævner
14. okt
VB Efterårs Cup
13. - 14. okt
3mands på oppustelige bane
6. okt
8-mands Winter League på kunstgræs for U10-U13
4. nov 2018 - 17. mar 2019
Vinter Champions League 2018/2019 (U9-U11 drenge)
1. nov 2018 - 1. mar 2019
Louis Nielsen Fodboldfestival 2018
13. okt
Champions League Indoor Kunst Cup
27. - 28. okt
Kunstgræsturnering 2018/2019
3. nov 2018 - 3. mar 2019
Junior League 2018/2019 - INDOOR
3. nov 2018 - 17. mar 2019
Øens Hold Cup (U13-U17)
16. - 18. nov
Følg Staevner.dk på Twitter