Pigestævne i Nørrebrohallen

B.93 indendørsstævne den 25. november for piger født 2006 til 2013.

D. 25 november byder B.93 pigeafdelingen på indendørsstævne i Nørrebrohallen.

- Pokal til vinderen i hver række (U7-U12)
- Personlige medaljer til alle i U5 OG U6
- Personlige medaljer til nr. 1, 2 og 3 i hver række i U7-U12
- Scoringspræmier i udvalgte kampe

Spilletid er 7 min pr. kamp og B.93 stiller dommere til rådighed.

U7-U12: Der spilles efter DBU regler for indendørs Fodbold på Håndboldmål.

U5-U6: Der spilles efter DBU Regler for indendørs Fodbold Halvbane.

Tilmeldingen er først til mølle og først gældende når betaling er modtaget.Prisen er 400 kr pr. hold.

Tilmelding og betaling:
Bankkonto i Danske Bank - HUSK AT ANFØRE HOLD ID
Reg: 3121
Konto: 4768091331

Mobilepay 22202188 HUSK HOLD ID

Spørgsmål sendes til stævneansvarlig Torben Okkels:

Mail : torben@b93.dk
Mob : 22202188

MVH B.93 København
 


Rækker

Række Køn Niv. Hold
str.
Pris Spilletidspunkt OK
hold
Vente
liste
Tilmeld
U7 piger år 2012 Kvinder/Piger 6 400 2 0
U8 piger år 2011 Kvinder/Piger 7 400 6 0
U9 piger år 2010 Kvinder/Piger 7 400 7 0
U10 piger år 2009 Kvinder/Piger 7 400 5 0
U11 piger år 2008 Kvinder/Piger 8 400 5 0
U12 piger år 2007 A Kvinder/Piger A 8 400 2 0
U12 piger år 2007 B Kvinder/Piger B 8 400 2 0
U12 piger år 2007 C Kvinder/Piger C 8 400 6 0

Arrangør: Boldklubben af 1893
Sted: Nørrebrohallen
Adresse: Nørrebrogade 208
Postnr: 2200
By: København
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Indestævne

<november 2018>
mationtofr
2930311234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293012
3456789

Frist: 11-11-2018


Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
Hanze Trophy
20. - 21. apr 2019
Handelsstandens Boldklubs indendørs Fodboldstævne
19. - 20. jan 2019
BIF CUP 3-Bold
23. - 24. feb 2019
Øens Hold Cup Træningsstævner (U8-U17)
29. - 31. mar 2019
Holland Cup
20. - 21. apr 2019
Vejen Trolde Cup
31. maj - 2. jun 2019
B1909 Combi Cup 2019
1. - 3. feb 2019
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
TPI REMA1000 CUP 2019
11. - 20. jan 2019
NRUI Julestævne 2018
27. - 31. dec
Sportmaster cup 2019
4. - 6. jan 2019
3. Gentofte Indoor Cup
9. - 17. feb 2019
Middelfart Sparekasse Indoor Cup 2019
1. - 3. feb 2019
TPI REMA1000 CUP 2019
11. - 20. jan 2019
REMA 1000 SIF Cup 2019
11. - 13. jan 2019
Greve Goal Show 2019
9. - 10. feb 2019
Nytårscup 2018
27. - 30. dec
Fynske Bank Cup 2019
18. - 20. jan 2019
Solrød Meny Cup 2019
19. jan - 3. feb 2019
City Container Cup 2019 (tidligere LotraCup)
16. - 17. mar 2019
Akademiet Fulton Futsal Stævne 2019
12. - 13. jan 2019
SORØ BRYGHUS CUP 2019
2. feb 2019
Team 10 Mini Cup
24. feb 2019
B1913 CUP
2. - 3. feb 2019
KB Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Vesti-Olsen& Hansen Cup
15. - 17. feb 2019
Dansk Revisions Cup 2019
16. - 17. feb 2019
Team Rynkeby Storstrøm Cup 2019
16. - 17. feb 2019
Outzourse - Timeout Cup 2019 i Dragør
8. - 9. jun 2019
KIF Indoor Cup 2019
5. - 6. jan 2019
Møllehøj Indoor 2019
4. - 6. jan 2019
Kongerslev Auto Cup 2019
25. - 27. jan 2019
Kun for piger- Mejrup GU
5. jan 2019
Hafina Hallen Cup 2019
27. jan 2019
Futsalstævne i Guldagerhallen
28. - 29. dec
B1938s Lagkagestævne
4. - 6. jan 2019
Fyns Største Seniorstævne
4. - 5. jan 2019
B1909 Combi Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Farum Boldklub Indendørs Cup 2019
4. - 6. jan 2019
Følg Staevner.dk på Twitter