Harte Indoor cup 2019

Harte Indoor Cup byder på høj sportslig kvalitet, under tesen at lige børn leger bedst. Der er indløb til finalerne med navneopråb og lysshow. Vi håber at se en dig og dit hold til en masse god fodbold i Harte.

Harte Indoor Cup værdier - Sportslig kvalitet - Præcision - overholdelse af tidsplan - Første kamp tidligst kl. 09.00 lørdage og søndage - Indløb med lysshow og navneopråb i alle finaler - Medaljer og sponsorgave til samtlige spillere i alle rækker - Fair-play i god sportslig atmosfære med respekt for frivillige dommere - Lige børn leger bedst - tilmeld i rette niveau (A/B) -U6 og U7 hold er 3 spillere på banen og max 2 udskiftere, ingen niveaudeling. - Der spilles på tværs af håndboldbanen på 3 mandsmål, 2 kampe samtidig, efter DBU's regelsæt. - Medaljer og sponsorgave til alle i U6 og U7. -U8, U9, U10 og U11 hold er 4 spillere på banen og max 3 udskiftere, der spilles A/B rækker. - Der spilles på håndboldmål efter DBU's regelsæt - Medaljer og sponsorgave til samtlige spillere i U8, U9, U10 og U11 - Der er præmier til hold i finaler. - Vi forbeholder os retten til at slå rækkerne (A/B) sammen samt ændre spilledage efter tilmelding

Rækker

Række Køn Niv. Hold
str.
Pris Spilletidspunkt OK
hold
Vente
liste
Tilmeld
U10 Kvinder/Piger BC 7 375 Lørdag formiddag 3 0
U9 Herrer/Drenge A 7 375 Søndag 1 0
U9 Herrer/Drenge B 7 375 Søndag 11 0
U10 Herrer/Drenge B 7 375 Søndag 8 0
U11 Kvinder/Piger A 7 375 Lørdag eftermiddag 2 0
U11 Kvinder/Piger B 7 375 Lørdag eftermiddag 3 0
U11 Herrer/Drenge A 7 375 Søndag 6 0
U11 Herrer/Drenge B 7 375 Søndag 10 0
U6 Mixede BC 5 325 Lørdag formiddag 9 4
U7 Mixede BC 5 325 Lørdag formiddag 12 3
U8 Herrer/Drenge BC 7 375 Lørdag formiddag 8 1

Arrangør: Harte G&IF
Sted: Harte Fritidscenter
Adresse: Stubdrupvej 44
Postnr: 6000
By: Kolding
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Indestævne

<januar 2019>
mationtofr
31123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031123
45678910

Frist: 23-12-2018


Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
Holland Cup
20. - 21. apr 2019
Hanze Trophy
20. - 21. apr 2019
Handelsstandens Boldklubs indendørs Fodboldstævne
19. - 20. jan 2019
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
B1909 Combi Cup 2019
1. - 3. feb 2019
TPI REMA1000 CUP 2019
11. - 20. jan 2019
Vejen Trolde Cup
31. maj - 2. jun 2019
BIF CUP 3-Bold
23. - 24. feb 2019
Øens Hold Cup Træningsstævner (U8-U17)
29. - 31. mar 2019
NRUI Julestævne 2018
27. - 31. dec
Sportmaster cup 2019
4. - 6. jan 2019
Nordea Cup Give 2019
4. - 6. jan 2019
3. Gentofte Indoor Cup
9. - 17. feb 2019
Middelfart Sparekasse Indoor Cup 2019
1. - 3. feb 2019
REMA 1000 SIF Cup 2019
11. - 13. jan 2019
TPI REMA1000 CUP 2019
11. - 20. jan 2019
Greve Goal Show 2019
9. - 10. feb 2019
Fynske Bank Cup 2019
18. - 20. jan 2019
Nytårscup 2018
27. - 30. dec
Akademiet Fulton Futsal Stævne 2019
12. - 13. jan 2019
SORØ BRYGHUS CUP 2019
2. feb 2019
Team 10 Mini Cup
24. feb 2019
B1913 CUP
2. - 3. feb 2019
KB Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Vesti-Olsen& Hansen Cup
15. - 17. feb 2019
Dansk Revisions Cup 2019
16. - 17. feb 2019
Team Rynkeby Storstrøm Cup 2019
16. - 17. feb 2019
Outzourse - Timeout Cup 2019 i Dragør
8. - 9. jun 2019
SGIF Marts-stævne 2019
8. - 10. mar 2019
NSU CUP 2018/2019
22. dec 2018 - 30. mar 2019
KIF Indoor Cup 2019
5. - 6. jan 2019
Lillestrøm EL Cup
5. jan 2019
Alhede-Cup 2019
11. - 13. jan 2019
Nordea Cup Give 2019
4. - 6. jan 2019
Boldklubben Frem Julecup
27. - 29. dec
Sportmaster Cup Holbæk 2019 U6-U13
12. - 13. jan 2019
Søren Søgaard A/S Nytårs Cup 2019
5. jan 2019
Åbne Esbjerg-mesterskaber i indefodbold 2019
19. - 20. jan 2019
Ølholm Cup 2019
30. dec
Følg Staevner.dk på Twitter