DGI træningsstævne på kunstgræs - U7-U12 drenge

DGI Midtjylland afholder træningsstævne på kunstgræs for hold i rækkerne U7-U12 drenge. Max 4 hold pr. årgang. Ved spørgsmål eller andet kontakt da DGI Midtjylland - André Velling, tlf.nr. 79404346

Tilmelding og betaling i DGI's system via dette link -

https://www.dgi.dk/fodbold/arrangementer/201806404020

 

U7 - fuldt booket

U8 - fuldt booket
 

Forlæng udendørssæsonen med kampe på kunstgræs!


DGI Midtjylland afholder træningsstævne på kunstgræs for hold i rækkerne U7-U12 drenge

Da den sportslige oplevelse og heraf matching er vigtg for os, så skal de tilmeldte hold sigte efter et B-niveau.

Der er plads til 4 hold pr. række, så det er tilmelding efter princippet først til mølle.

U7-U10 spiller i tidsrummet kl. 9-12 og U11-U12 spiller i tidsrummet kl. 12.30-15.30.

U7-U10 spiller på 5-mands baner, mens U11-U12 spiller på 8-mands baner.

Alle hold spiller 3 kampe af 2 x 12 min med en et kort pause, sådan at de enkelte kampe kan afvikles på 30 min.

Maks. 30 min. ventetid mellem kampene.

Førstnævnte hold stiller med en dommer/vejleder til hver kamp.

kontakt DGI - André Velling, andre.velling@dgi.dk, tlf.nr. 79404346
 

 


Rækker

Række Køn Niv. Hold
str.
Pris Spilletidspunkt OK
hold
Vente
liste
Tilmeld
U7 drenge Herrer/Drenge B 5 150 4 0
U8 drenge Herrer/Drenge B 5 150 4 0
U9 drenge Herrer/Drenge B 5 150 0 0
U10 drenge Herrer/Drenge B 5 150 3 0
U11 drenge Herrer/Drenge B 8 150 3 0
U12 drenge Herrer/Drenge B 8 150 2 0


Sted: Søholt kunstgræsbane
Adresse: Ansvej 114
Postnr: 8600
By: Silkeborg
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Udendørsstævne

<oktober 2018>
mationtofr
24252627282930
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930311234

Frist: 21-10-2018


Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
Hanze Trophy
20. - 21. apr 2019
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
B1909 Combi Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Handelsstandens Boldklubs indendørs Fodboldstævne
19. - 20. jan 2019
Holland Cup
20. - 21. apr 2019
Netherlands Cup
30. maj - 2. jun 2019
BIF CUP TØZER B/C stævne
2. feb 2019
TPI REMA1000 CUP 2019
11. - 20. jan 2019
Orient Cup 2018 indendørs
17. - 18. nov
Skals Cup 2018
17. - 25. nov
Dansk Revision Cup 2018
27. - 29. dec
3. Gentofte Indoor Cup
9. - 17. feb 2019
NRUI Julestævne 2018
27. - 31. dec
Hansen& Nissen Cup 2018
27. - 30. dec
Dalum Multi Cup 2018 Drenge for U8-U15 hold
8. - 9. dec
Tuse Indoor Cup 2018
8. - 16. dec
DALBY-STÆVNET 2018
23. - 25. nov
B1909 Kreafunk Cup 2018
7. - 9. dec
HIF - Medaljestævne d.9-10 februar
9. - 10. feb 2019
Nødebo Cup 2019
15. - 16. jun 2019
RIF Futsalcup
29. - 30. dec
Newl-Cup 2019
2. mar 2019
Sportigan Langebæk Cup 2019
18. - 27. jan 2019
VesterhavsCup 2019
7. - 9. jun 2019
Bilka Cup
16. - 17. feb 2019
Ikast Cup 2019
28. - 30. jun 2019
U7 pige og drenge stævne
26. jan 2019
Møllehøj Indoor 2019
4. - 6. jan 2019
Langå Sparekasse Cup - Oldboys
16. nov
Fårvang Cup
16. - 25. nov
Futsal stævne DBU Jylland, Region 3
2. dec
DALBY-STÆVNET 2018
23. - 25. nov
INDOOR LiGA CUP NOV 18
17. - 18. nov
KN CUP 2018
23. - 25. nov
Vibe´s Malerfirma Cup - Pengestævne
16. - 18. nov
Spurtpræmie Stævne Super Brugsen Bullerup
24. - 25. nov
Hansen& Nissen Cup 2018
27. - 30. dec
Skals Cup 2018
17. - 25. nov
Følg Staevner.dk på Twitter