DGI træningsstævne på kunstgræs - U7-U12 drenge

DGI Midtjylland afholder træningsstævne på kunstgræs for hold i rækkerne U7-U12 drenge. Max 4 hold pr. årgang. Ved spørgsmål eller andet kontakt da DGI Midtjylland - André Velling, tlf.nr. 79404346

Tilmelding og betaling i DGI's system via dette link -

https://www.dgi.dk/fodbold/arrangementer/201806404022
 

Forlæng udendørssæsonen med kampe på kunstgræs!


DGI Midtjylland afholder træningsstævne på kunstgræs for hold i rækkerne U7-U12 drenge

Da den sportslige oplevelse og heraf matching er vigtg for os, så skal de tilmeldte hold sigte efter et B-niveau.

Der er plads til 4 hold pr. række, så det er tilmelding efter princippet først til mølle.

U7-U10 spiller i tidsrummet kl. 9-12 og U11-U12 spiller i tidsrummet kl. 12.30-15.30.

U7-U10 spiller på 5-mands baner, mens U11-U12 spiller på 8-mands baner.

Alle hold spiller 3 kampe af 2 x 12 min med en et kort pause, sådan at de enkelte kampe kan afvikles på 30 min.

Maks. 30 min. ventetid mellem kampene.

Førstnævnte hold stiller med en dommer/vejleder til hver kamp.

kontakt DGI - André Velling, andre.velling@dgi.dk, tlf.nr. 79404346
 

 


Rækker

Række Køn Niv. Hold
str.
Pris Spilletidspunkt OK
hold
Vente
liste
Tilmeld
U7 drenge Herrer/Drenge B 5 150 3 0
U8 drenge Herrer/Drenge B 5 150 0 0
U9 drenge Herrer/Drenge B 5 150 3 0
U10 drenge Herrer/Drenge B 5 150 6 0
U11 drenge Herrer/Drenge B 8 150 3 0
U12 drenge Herrer/Drenge B 8 150 2 0


Sted: Søholt kunstgræsbane
Adresse: Ansvej 114
Postnr: 8600
By: Silkeborg
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Udendørsstævne

<november 2018>
mationtofr
2930311234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293012
3456789

Frist: 18-11-2018


Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
Holland Cup
20. - 21. apr 2019
Øens Hold Cup Træningsstævner (U8-U17)
29. - 31. mar 2019
Hanze Trophy
20. - 21. apr 2019
Handelsstandens Boldklubs indendørs Fodboldstævne
19. - 20. jan 2019
B1909 Combi Cup 2019
1. - 3. feb 2019
BIF CUP 3-Bold
23. - 24. feb 2019
Vejen Trolde Cup
31. maj - 2. jun 2019
TPI REMA1000 CUP 2019
11. - 20. jan 2019
NRUI Julestævne 2018
27. - 31. dec
Sportmaster cup 2019
4. - 6. jan 2019
3. Gentofte Indoor Cup
9. - 17. feb 2019
Middelfart Sparekasse Indoor Cup 2019
1. - 3. feb 2019
TPI REMA1000 CUP 2019
11. - 20. jan 2019
REMA 1000 SIF Cup 2019
11. - 13. jan 2019
Greve Goal Show 2019
9. - 10. feb 2019
Nytårscup 2018
27. - 30. dec
Nyråd Cup 2019
5. - 13. jan 2019
Fynske Bank Cup 2019
18. - 20. jan 2019
City Container Cup 2019 (tidligere LotraCup)
16. - 17. mar 2019
Akademiet Fulton Futsal Stævne 2019
12. - 13. jan 2019
SORØ BRYGHUS CUP 2019
2. feb 2019
Team 10 Mini Cup
24. feb 2019
B1913 CUP
2. - 3. feb 2019
KB Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Vesti-Olsen& Hansen Cup
15. - 17. feb 2019
Dansk Revisions Cup 2019
16. - 17. feb 2019
Team Rynkeby Storstrøm Cup 2019
16. - 17. feb 2019
Outzourse - Timeout Cup 2019 i Dragør
8. - 9. jun 2019
Bel Air Cup
29. - 30. dec
Nyråd Cup 2019
5. - 13. jan 2019
Dame julestævne - Bel Air Cup
30. dec
Gladsaxe/ CC Sportswear Cup
21. - 23. dec
Ølholm Cup 2019
30. dec
Møllehøj Indoor 2019
4. - 6. jan 2019
Solrød Kunstbane VinterCup
5. jan 2019
KIF Indoor Cup 2019
5. - 6. jan 2019
B1938s Lagkagestævne
4. - 6. jan 2019
Hafina Hallen Cup 2019
27. jan 2019
Følg Staevner.dk på Twitter