Morud Intersport Cup 2018

Kom og gentag sidste års succes og vær med i et af Fyns mest populære julestævner første weekend i december (1.og 2. December 2018).


Stævnet afvikles i Langesøhallen i Morud.
 
Der kan tilmeldes hold i følgende årgange:
  • Piger: U11/U12
  • Drenge: U8, U10, U11, U12, U13, U14, U15, U16

Der vil være stævneposer med godter til alle hold og flotte præmier til vinderne.
Der vil være kåring af bedste spiller i hver årgang, bortset fra U8, hvor alle vil modtage en medalje eller pokal.

Vores cafeteria holder åbent under stævnet.

Spilleregler:
Stævnet afvikles som åbent for alle og der er ikke niveauopdeling. Vi forbeholder os ret til at slå to årgange sammen, hvis der er mindre end 5 tilmeldte hold pr. årgang, der vil komme info såfremt dette bliver tilfældet.
Hvert hold må max have en dispensationsspiller/kvartalsspiller på holdet.
Der garanteres minimum 6 kampe af 5 min. når der er:

8 hold pr årgang, dette er lig med 2 puljer med 4 hold i hver, derefter mødes 1erne + 2erne i en A pulje og 3erne + 4erne i en B pulje.
Hvis der er stor tilmelding i en årgang (så snart vi har 8 nye hold på ventelisten), ser vi på at åbne årgangen.

Der spilles efter FBU indefodbolds regler med nedenstående særregler:

I kampe hvor der skal findes en vinder spilles til første mål, såfremt der ikke er en afgørelse efter 5 minutter afgøres kampen på straffespark (3 stk).

Årgang U8 U10-U12 U13-U16
Max spillere på hold 7 6 6
Antal spillere på banen pr. hold 5 4 4
En spiller over midten Nej Nej Ja
Målmand må tage med hænder Ja Nej Nej
Udvist spiller må erstattes med ny Ja Ja (U12 nej) Nej

Kampprogram sendes ud ca. 5-7 dage før stævnet.

Klubberne melder sig ved indgangen ved ankomst og bedes venligst være klar 15 minutter før starten på deres pulje.

Tilmelding kun via staevner.dk

Prisen pr. hold er Kr. 350,-
Reg.nr.: 0933 - Kontonr.: 4378067790
Mobilepay tlf.: 26 35 35 46 (Mads S. Thomsen)
HUSK nu at angive klub og årgang eller id nr. ved elektronisk betaling.

Kontakt:
Email : sommer-89@hotmail.com
Mads Thomsen - 26 35 35 46

Se også information på Facebook gruppen "Morud Intersport Cup"
 
 

 

 


Rækker

Række Køn Niv. Hold
str.
Pris Spilletidspunkt OK
hold
Vente
liste
Tilmeld
U11 Herrer/Drenge AC 6 350 Lørdag kl. 9.00 - 14.00 16 2
U12 Herrer/Drenge AC 6 350 Lørdag kl. 14.00 - 19.00 16 1
U16 Herrer/Drenge BC 6 350 Lørdag kl.19.00 - 21.00 8 0
U10 Herrer/Drenge AC 6 350 Søndag kl. 9.00 - 11.30 8 0
U13 Herrer/Drenge AC 6 350 Søndag kl. 11.30 - 16.30 16 3
U14 Herrer/Drenge AC 6 350 Søndag kl. 16.30 - 18.45 8 4

Arrangør: Morud Idrætsforening
Sted: Langesøhallen
Adresse: Idrætsvej 7
Postnr: 5462
By: Morud
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Indestævne

<december 2018>
mationtofr
262728293012
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31123456

Frist: 20-11-2018


Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
Holland Cup
20. - 21. apr 2019
Øens Hold Cup Træningsstævner (U8-U17)
29. - 31. mar 2019
Hanze Trophy
20. - 21. apr 2019
Handelsstandens Boldklubs indendørs Fodboldstævne
19. - 20. jan 2019
B1909 Combi Cup 2019
1. - 3. feb 2019
BIF CUP 3-Bold
23. - 24. feb 2019
Vejen Trolde Cup
31. maj - 2. jun 2019
TPI REMA1000 CUP 2019
11. - 20. jan 2019
NRUI Julestævne 2018
27. - 31. dec
Sportmaster cup 2019
4. - 6. jan 2019
3. Gentofte Indoor Cup
9. - 17. feb 2019
Middelfart Sparekasse Indoor Cup 2019
1. - 3. feb 2019
TPI REMA1000 CUP 2019
11. - 20. jan 2019
REMA 1000 SIF Cup 2019
11. - 13. jan 2019
Greve Goal Show 2019
9. - 10. feb 2019
Nytårscup 2018
27. - 30. dec
Nyråd Cup 2019
5. - 13. jan 2019
Fynske Bank Cup 2019
18. - 20. jan 2019
City Container Cup 2019 (tidligere LotraCup)
16. - 17. mar 2019
Akademiet Fulton Futsal Stævne 2019
12. - 13. jan 2019
SORØ BRYGHUS CUP 2019
2. feb 2019
Team 10 Mini Cup
24. feb 2019
B1913 CUP
2. - 3. feb 2019
KB Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Vesti-Olsen& Hansen Cup
15. - 17. feb 2019
Dansk Revisions Cup 2019
16. - 17. feb 2019
Team Rynkeby Storstrøm Cup 2019
16. - 17. feb 2019
Outzourse - Timeout Cup 2019 i Dragør
8. - 9. jun 2019
Bel Air Cup
29. - 30. dec
Nyråd Cup 2019
5. - 13. jan 2019
Dame julestævne - Bel Air Cup
30. dec
Gladsaxe/ CC Sportswear Cup
21. - 23. dec
Ølholm Cup 2019
30. dec
Møllehøj Indoor 2019
4. - 6. jan 2019
Solrød Kunstbane VinterCup
5. jan 2019
KIF Indoor Cup 2019
5. - 6. jan 2019
B1938s Lagkagestævne
4. - 6. jan 2019
Hafina Hallen Cup 2019
27. jan 2019
Følg Staevner.dk på Twitter