Rema 1000 Stenlille Cup 2019

Stenlille IF holder fodboldstævne! Den 1 ,2 og 3 februar går det løs i Stenlille hallen, hvor vi ser frem til at byde velkommen til en fantastisk weekend i selskab med fodbolden.

Stenlille IF holder fodboldstævne!
Den 1, 2 og 3 februar går det løs i Stenlille hallen, hvor vi ser frem til at byde velkommen til en fantastisk weekend i selskab med fodbolden.

Der vil være unge dommere til de mindre årgange, mens der påsættes voksne/sort dommer til de ældre årgange.
Hallens cafeteria vil være åbent alle dage, hvor der er salg af diverse mad og drikkevarer til stævne venlige priser.


Der spiller i følgende rækker:
Fredag aften:
Herrer U16 + ( Penge præmie )

Lørdag:
Drenge/Piger U4 række B/C ( Spilles på halv bane ) 
Drenge/Piger U5 række B/C ( Spilles på halv bane )
Drenge/Piger U6 række B/C ( Spilles på halv bane )
Drenge U-13 række B/C
Piger U-15 række B/C
Drenge U-15 række B/C
Piger U16+ række B/C

Søndag:
Drenge/Piger U7 række C ( Spilles på halv bane )
Drenge/Piger U7 række A/B ( Spilles på halv bane )
Drenge/Piger U8 række B/C
Drenge U-10 række B/C
Drenge U-11 række B/C
Drenge U-12 række B/C

Minimum: 8 hold før rækken spilles.
Holdgebyr:

U4 - U7 = 250,-
U8 - U12 = 300,-
U13 - Piger 16+ = 350,-
Drenge 16+ = 400,-

Præmier:
U4 - U7 = Præmier til alle deltagende hold
U8 – Piger 16+ = Præmier til første og anden pladsen.
Drenge 16+ = Pengepræmie til første og andenpladsen ( 1500,- & 500 ,- )
Der vil til stævnet løbende blive uddelt præmier for "flotte mål, flotte redninger og flotte finter/driblinger"

Turneringsinformationer:
Der må medtages 7 spillere i rækkerne U4 - U7, hvor der spilles på halv bane.
Der må medtages 6 spillere fra U-8 og opefter.
U8 spiller 4-mands, hvor målmand må tage med hænder.
U10, U11 og U12 spiller 4-mands og ingen må tage med hænder.
Fra U14 og op efter spilles der jævnfør DBU regler med mand over midten.


VIGTIG INFO TIL ALLE TRÆNERE OG KLUBBER: VI FORBEHOLDER OS RETTEN TIL AT SMIDE HOLD UD, VED TILMELDING I FOR LAVE RÆKKER!!!

Stævnegebyret skal overføres på følgende konto:
Konto nr: 9883- 0000250688.
Husk tydeligt at skrive hvilket hold/årgang + klub der betales for. (Man er først tilmeldt, når holdgebyr er betalt)

Tilmeldingsfrist: 11/1-2018 !
 


Rækker

Række Køn Niv. Hold
str.
Pris Spilletidspunkt OK
hold
Vente
liste
Tilmeld
16+ Herrer/Drenge B 6 400 Fredag aften 8 0
16+ Kvinder/Piger BC 6 350 Lørdag aften 3 0
U15 Herrer/Drenge BC 6 350 Lørdag eftermiddag/aften 3 0
U15 Kvinder/Piger BC 6 350 Lørdag eftermiddag 4 0
U13 Herrer/Drenge BC 6 350 Lørdag formiddag 1 0
U12 Herrer/Drenge BC 6 300 Søndag aften 1 0
U11 Herrer/Drenge BC 6 300 Søndag eftermiddag/aften 5 0
U10 Herrer/Drenge BC 6 300 Søndag eftermiddag 1 0
U8 Mixede BC 6 300 Søndag formiddag 3 0
U7 Mixede AB 7 250 Søndag formiddag 1 0
U7 Mixede C 7 250 Søndag eftermiddag 6 0
U6 Mixede BC 7 250 Lørdag eftermiddag 1 0
U5 Mixede BC 7 250 Lørdag formiddag 0 0
U4 Mixede BC 7 250 Lørdag formiddag 0 0

Arrangør: Stenlille IF
Sted: Stenlille Hallen
Adresse: Idrætsvej 4
Postnr: 4295
By: Stenlille
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Indestævne

<februar 2019>
mationtofr
28293031123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728123
45678910

Frist: 11-01-2019


Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
Handelsstandens Boldklubs indendørs Fodboldstævne
19. - 20. jan 2019
Hanze Trophy
20. - 21. apr 2019
Øens Hold Cup Træningsstævner (U8-U17)
29. - 31. mar 2019
Holland Cup
20. - 21. apr 2019
BIF CUP 3-Bold
23. - 24. feb 2019
Vejen Trolde Cup
31. maj - 2. jun 2019
B1909 Combi Cup 2019
1. - 3. feb 2019
TPI REMA1000 CUP 2019
11. - 20. jan 2019
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
NRUI Julestævne 2018
27. - 31. dec
Sportmaster cup 2019
4. - 6. jan 2019
3. Gentofte Indoor Cup
9. - 17. feb 2019
Middelfart Sparekasse Indoor Cup 2019
1. - 3. feb 2019
TPI REMA1000 CUP 2019
11. - 20. jan 2019
REMA 1000 SIF Cup 2019
11. - 13. jan 2019
Greve Goal Show 2019
9. - 10. feb 2019
Nytårscup 2018
27. - 30. dec
Nyråd Cup 2019
5. - 13. jan 2019
Fynske Bank Cup 2019
18. - 20. jan 2019
City Container Cup 2019 (tidligere LotraCup)
16. - 17. mar 2019
Akademiet Fulton Futsal Stævne 2019
12. - 13. jan 2019
SORØ BRYGHUS CUP 2019
2. feb 2019
Team 10 Mini Cup
24. feb 2019
B1913 CUP
2. - 3. feb 2019
KB Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Vesti-Olsen& Hansen Cup
15. - 17. feb 2019
Dansk Revisions Cup 2019
16. - 17. feb 2019
Team Rynkeby Storstrøm Cup 2019
16. - 17. feb 2019
Outzourse - Timeout Cup 2019 i Dragør
8. - 9. jun 2019
Bel Air Cup
29. - 30. dec
Nyråd Cup 2019
5. - 13. jan 2019
Dame julestævne - Bel Air Cup
30. dec
Gladsaxe/ CC Sportswear Cup
21. - 23. dec
Ølholm Cup 2019
30. dec
Møllehøj Indoor 2019
4. - 6. jan 2019
Solrød Kunstbane VinterCup
5. jan 2019
KIF Indoor Cup 2019
5. - 6. jan 2019
B1938s Lagkagestævne
4. - 6. jan 2019
Hafina Hallen Cup 2019
27. jan 2019
Følg Staevner.dk på Twitter