Pigestævne U8-U13 -DGI træningsstævne på kunstgræs

DGI Midtjylland afholder træningsstævne på kunstgræs for hold i rækkerne U8-U13 piger. Max 4 hold pr. årgang. Ved spørgsmål eller andet kontakt da DGI Midtjylland - André Velling, tlf.nr. 79404346

Tilmelding og betaling i DGI's system via dette link - https://events.dgi.dk/start.aspx?an=201806404026

 

Træningsstævne på kunstgræs - U8-U13 piger


Forlæng udendørssæsonen med kampe på kunstgræs!

DGI Midtjylland afholder træningsstævne på Marienlund Kunstgræsbaner (Silkeborg) for pigehold i rækkerne U8-U13.

Der spilles i rækkerne U8, U9, U10, U11 - alle 5 mands, samt U11/U12 og U12/U13 - begge 8 mands.

Der er plads til 4 hold pr. række, så det er tilmelding efter princippet først til mølle.

Da den sportslige oplevelse og heraf matching er vigtg, så skal de tilmeldte hold i U8, U9, U10 og U11 5 mands sigte efter et b-niveau.

Alle kampe afvikles mellem kl. 9-13. De enkelte rækker kan afvikles på ca. 2 timer ved 4 hold i hver.

Alle hold spiller 3 kampe af 2 x 12 min med en et kort pause, sådan at de enkelte kampe kan afvikles på 30 min.

Førstnævnte hold stiller med en dommer/vejleder til hver kamp.

Kontakt DGI - André Velling, andre.velling@dgi.dk, tlf.nr. 79404346
 

 

 

 


Rækker

Række Køn Niv. Hold
str.
Pris Spilletidspunkt OK
hold
Vente
liste
Tilmeld
U8 piger B - 5 mands Kvinder/Piger B 5 150 0 0
U9 piger B - 5 mands Kvinder/Piger B 5 150 1 0
U10 piger B - 5 mand Kvinder/Piger B 5 150 0 0
U11 piger B - 5 mand Herrer/Drenge B 5 150 0 0
U11/U12 piger Kvinder/Piger B 8 150 1 0
U12/U13 piger Herrer/Drenge B 8 150 0 0


Sted: Marienlund kunstgræsbaner
Adresse: Stadion Allé 14
Postnr: 8600
By: Silkeborg
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Udendørsstævne

<november 2018>
mationtofr
2930311234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293012
3456789

Frist: 19-11-2018


Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
B1909 Combi Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Hanze Trophy
20. - 21. apr 2019
Netherlands Cup
30. maj - 2. jun 2019
Holland Cup
20. - 21. apr 2019
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
Handelsstandens Boldklubs indendørs Fodboldstævne
19. - 20. jan 2019
TPI REMA1000 CUP 2019
11. - 20. jan 2019
Skals Cup 2018
24. - 25. nov
Hansen& Nissen Cup 2018
27. - 30. dec
Dansk Revision Cup 2018
27. - 29. dec
3. Gentofte Indoor Cup
9. - 17. feb 2019
NRUI Julestævne 2018
27. - 31. dec
Tuse Indoor Cup 2018
8. - 16. dec
B1909 Kreafunk Cup 2018
7. - 9. dec
Dalum Multi Cup 2018 Drenge for U8-U15 hold
8. - 9. dec
Marienlyst Cup 2018
14. - 16. dec
Middelfart Sparekasse Indoor Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Futsalstævne i Guldagerhallen
28. - 29. dec
HELLESTED CUP
12. jan 2019
Sportigan Kolind Cup
8. - 17. feb 2019
BMK CUP - DJS
25. jan - 3. feb 2019
Himmerland Forsikring Cup - Løgstør
25. jan - 3. feb 2019
KIF Indoor Cup 2019
5. - 6. jan 2019
Kattegat Cup 2019 i Grenaa
25. - 28. jul 2019
Vejen Trolde Cup
31. maj - 2. jun 2019
Markon Craft Cup i VRI 2019
15. jun 2019
Super Brugsen Cup 2019
1. - 3. mar 2019
BSF Super Brugsen/ OK JULECUP 2018
2. dec
Morud Intersport Cup 2018
1. - 2. dec
Indestævne DBU Jylland Region 3
8. - 9. dec
Fjord Cup Klitten
30. nov - 2. dec
AaB Julestævne 2018
9. - 15. dec
SB Cup Struer
1. - 2. dec
Danske Bank Cup
30. nov - 2. dec
Skals Cup 2018
24. - 25. nov
Macron Champions Cup 2019
1. dec
Universal Transport/ Palles Bageri Cup 2018
24. - 25. nov
Følg Staevner.dk på Twitter