3. Gentofte Indoor Cup

3. Gentofte Indoor Cup. Futsal for årgang 2008, 2009, 2010, 2011 og 2012!

3. udgave af
GENTOFTE INDOOR CUP


Det er med stor fornøjelse at Gentofte Fodbold Akademi i weekenden d. 9.-10 & 16.-17. Februar arrangerer 3. Udgave af GENTOFTE INDOOR CUP. Ovenpå en succesfuld 2. Udgave, der havde deltagelse af 124 hold, udvides årets turnering fra 2 til 4 dage, sådan at der er plads til hele 252 hold på tværs af årgang 2008, 2009, 2010, 2011 & 2012.

Inspirationen til turneringen stammer fra selveste Ajax Amsterdam, der arrangerer deres egen intense inendørsturnering funderet på et futsal-inspireret koncept, der fodrer intensitet og spilleglæde. Der spilles 5v5 for de ældste (U9-U11) og 4v4 for de yngste (U7-U8).

Vi lægger som altid vægt på spilletid og bedst mulig matchning for de enkelte hold, hvorfor alle spiller både gruppe- og slutspil. Tillige vil der være dommere på alle kampe, ligesom I vil opleve en turnering, hvor der er styr på kampprogrammet. Der vil være medaljer til alle 4v4-hold, ligesom nummer 1 og 2 i alle rækker præmieres med pokaler.

GENTOFTE INDOOR CUP

  • SPILLETID – Som udgangspunkt 6 kampe pr. hold!
  • MATCHNING - Slutspil eller matchningskampe for alle hold!
  • KAMPLEDERE på alle kampe - I skal blot koncentrere jer om holdet!
  • EFFEKTIVT KAMPPROGRAM - Alle kampe startes og afsluttes samtidig!
  • SPÆNDENDE KONCEPT med masser af liv i hallerne!


PROGRAM

Der er som udgangspunkt plads til 20 hold pr. række i U9 til U11, og 12 hold pr. række i U7 og U8 (OBS: Vi har udvidet U7A, U7B, U8A & U8B til 16 hold). I U10 A er der dog plads til 32 hold. Med forbehold for ændringer afvikles rækker som følger:

LØRDAG DEN 9. FEBRUAR
Klokken 09.00-11.45: U9 (2010) B
Klokken 11.45-14.30: U9 (2010) A
Klokken 14.30-17.15: U9 (2010) C

SØNDAG DEN 10. FEBRUAR
Klokken 09.00-11.45: U11 (2008) B
Klokken 11.45-14.30: U11 (2008) A
Klokken 14.30-17.15: U11 (2008) C

LØRDAG DEN 16. FEBRUAR
Klokken 09.00-11.45: U10 (2009) B
Klokken 12.00-17.30: U10 (2009) A - plads til 32 hold

SØNDAG DEN 17. FEBRUAR
Klokken 09.00-11.30: U7 (2012) B + U8 (2011) B - udvidet til 16 hold
Klokken 11.30-14.00: U7 (2012) A + U8 (2011) A - udvidet til 16 hold
Klokken 14.00-16.30: U7 (2012) C + U8 (2011) C

TILMELDING

Tilmelding sker efter først-til-mølle via staevner.dk og er først endeligt bekræftet, når holdgebyret på 400 kr. pr. 4v4-hold og 500 pr. 5v5-hold er indbetalt til GFA. Husk tydelig angivelse af holdnavn, klub og ID fra staevner.dk.

Mobilepay: 77717

GFA benytter Mobilepay Business, da administrationen er langt lettere end tradionel bankoverførsel. Foretrækker jeres klub bankoverførsel kan dette arrangeres ved henvendelse.

KONTAKT

Victor Koppel
Mail: vkoppel@hotmail.com

Claus Jørgensen
Mail: claus.dj@hotmail.com
 


Rækker

Række Køn Niv. Hold
str.
Pris Spilletidspunkt OK
hold
Vente
liste
Tilmeld
U11A Herrer/Drenge A 5 500 Søndag 10/2 - 11.45-14.30 2 0
U11C Herrer/Drenge C 5 500 Søndag 10/2 - 14.30-17.15 1 0
U10B Herrer/Drenge B 5 500 Lørdag 16/2 - 09.00-11.45 17 0
U10A Herrer/Drenge A 5 500 Lørdag 16/2 - 12.00-17.30 32 3
U8B Herrer/Drenge B 4 400 Søndag 17/2 - 09.00-11.45 12 0
U8A Herrer/Drenge A 4 400 Søndag 17/2 - 11.45-14.30 14 0
U8C Herrer/Drenge C 4 400 Søndag 17/2 -14.30-17.15 7 0
U7B Herrer/Drenge B 4 400 Søndag 17/2 - 09.00-11.45 16 1
U7A Herrer/Drenge A 4 400 Søndag 17/2 - 11.45-14.30 10 0
U9A Herrer/Drenge A 5 500 Lørdag 9/2 - 11.45-14.30 13 0
U7C Herrer/Drenge C 4 400 Søndag 17/2 - 14.30-17.15 12 0
U9C Herrer/Drenge C 5 500 Lørdag 9/2 - 14.30-17.15 8 0
U11B Herrer/Drenge B 5 500 Søndag 10/2 - 09.00-11.45 1 0
U9B Herrer/Drenge B 5 500 Lørdag 9/2 - 09.00-11.45 14 0

Arrangør: Gentofte Fodbold Akademi
Sted: Gentofte Hallen
Adresse: Ved Stadion 10
Postnr: 2820
By: Gentofte
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Futsal

<februar 2019>
mationtofr
28293031123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728123
45678910

Frist: 31-01-2019


Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
B1909 Combi Cup 2019
1. - 3. feb 2019
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
Handelsstandens Boldklubs indendørs Fodboldstævne
19. - 20. jan 2019
Holland Cup
20. - 21. apr 2019
TPI REMA1000 CUP 2019
11. - 20. jan 2019
Hanze Trophy
20. - 21. apr 2019
Netherlands Cup
30. maj - 2. jun 2019
Hansen& Nissen Cup 2018
27. - 30. dec
Dansk Revision Cup 2018
27. - 29. dec
3. Gentofte Indoor Cup
9. - 17. feb 2019
NRUI Julestævne 2018
27. - 31. dec
Tuse Indoor Cup 2018
8. - 16. dec
B1909 Kreafunk Cup 2018
7. - 9. dec
Dalum Multi Cup 2018 Drenge for U8-U15 hold
8. - 9. dec
Marienlyst Cup 2018
14. - 16. dec
REMA 1000 SIF Cup 2019
11. - 13. jan 2019
Middelfart Sparekasse Indoor Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Kattegat Cup 2019 i Grenaa
25. - 28. jul 2019
Vejen Trolde Cup
31. maj - 2. jun 2019
Markon Craft Cup i VRI 2019
15. jun 2019
Super Brugsen Cup 2019
1. - 3. mar 2019
Julefodboldstævne i Tingstedhallen
27. - 30. dec
Bel Air Cup
29. - 30. dec
B1938s Lagkagestævne
4. - 6. jan 2019
Fårvang Mini Cup
9. - 10. mar 2019
HIF stævne
23. feb 2019
HIF stævne
12. jan 2019
Sport 24 Cup 2018
24. nov - 2. dec
Regstrup Ny Auto Cup
1. - 2. dec
Garant Cup 2018
23. - 25. nov
DGI træningsstævne på kunstgræs - U7-U12 drenge
25. nov
Fjord Cup Klitten
30. nov - 2. dec
BSF Super Brugsen/ OK JULECUP 2018
2. dec
Morud Intersport Cup 2018
1. - 2. dec
3mands indefodbold U5-U7
1. dec
Champions League Indoor Kunst Cup
24. - 25. nov
Pigestævne U8-U13 -DGI træningsstævne på kunstgræs
25. nov
Følg Staevner.dk på Twitter