PIXELINE CUP 2010

Viborg Søndermarken I.K. og vestjyskBANK indbyder til PIXELINE CUP 2010 i Liseborghallen i Viborg. Stævnet er lørdag, den 6. marts 2010 fra kl. 8.00 hvor der startes med U-6, U-7, U-8 og så afsluttes der med U-9 som er færdig inden kl. 21.00

 

Viborg Søndermarken I.K. og vestjyskBANK, Viborg Afd. indbyder til PIXELINE CUP 2010 i Liseborghallen i Viborg.
 
PIXELINE CUP er samme stævne som før hed "Pommesfrites Stævnet" og er et afsluttende stævne for de mindste Microputter inden de skal på græs igen.
 
Stævnet afholdes lørdag, den 6. marts 2010 fra kl. 8.00 hvor der startes med U-6, herefter U-7, U-8
og så afsluttes der med U-9 som er færdig inden kl. 21.00
 
Stævnet henvender sig til følgende hold  : U-6 - U-7 - U-8 - U-9
 
Der må deltage 7 spillere på hvert hold i U-9 og U-8 med 5 spillere på banen og
5 spillere på hvert hold i U-7 og U-6 med 3 spillere på banen hvor der spilles på tværs.
 
Holdene forsøges inddelt i puljer af 4 hold og der afvikles IKKE finaler.
 
Kampene i U-6 og U-7 ledes af en leder fra et af de delatgende hold.
 
I U-8 og U-9 dømmes kampene af egne ledere – efter bedste evne.
 
Der vil være samlet præmieoverrækkelse efter afvikling af puljerne.
 
Der spilles ikke med sænket overligger.
 
 
Alle deltagere vil efter stævnet, eller når de er færdige blive belønnet med et diplom og ENTEN en T-shirt  
ELLER en medalje, samt ENTEN en portion pommesfrites ELLER en sportsbolle og et glas saftevand til.
 
Ved tilmelding skal man tilkendegive om man vil have enten T-shirt - eller medaljer som præmie
og pommesfrites eller sportsbolle- hvis man IKKE vælger vil præmien være en medalje og en sportsbolle.
 
Deltagergebyr for U-8 og U-9 er kr. 350,-
 
Deltagergebyr for U-6 og U-7 er kr. 250,-
 
SIDSTE TILMELDINGSFRIST ER : FREDAG, DEN 19. FEBRUAR 2010
 
Program vil blive udsendt senest torsdag, den 25. februar 2010
- og vil også kunne ses på vores hjemmeside :     www.sik-fodbold.dk
 
På grund af tidligere års store interesse for deltagelse
- vil holdene vil blive medtaget efter princippet - først til mølle . . . .. så lad vær med at vente med tilmeldingen
- og der vil blive lukke for tilmelding i rækkerne når antallet af hold i puljerne er fyldt op.
 
Hvis hold melder afbud efter udsendt program - eller udebliver fra stævnet
- vil der blive udsendt opkrævning på deltagergebyret !
 
Tilmelding og yderligere information fåes ved henvendelse til :
 
Michael Staun
Tlf. 86 60 09 73
 
Mail : fodbold@sik-viborg.dk

Rækker

Række Køn Niv. Hold
str.
Pris Spilletidspunkt OK
hold
Vente
liste
Tilmeld
U-9 drenge Mixede 7 350 Lørdag eftermiddag 0 0
U-8 drenge Mixede 7 350 Lørdag omkring middag 0 0
U-7 drenge Mixede 5 250 Lørdag morgen 0 0
U-6 drenge Mixede 5 250 Lørdag fra kl. 8.00 0 0

Arrangør: Søndermarkens IK
Sted: Liseborghallen
Adresse: Liseborgvej 37
Postnr: 8800
By: Viborg
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Indestævne

<marts 2010>
mationtofr
22232425262728
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930311234

Frist: 19-02-2010

Powered By Subgurim(http://googlemaps.subgurim.net).Google Maps ASP.NET

Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
Holland Cup
20. - 21. apr 2019
JB CUP 2018
18. - 19. aug
Øens Hold Cup (U13-U17)
9. - 11. nov
Øens Hold Cup (U8-U12)
12. - 14. okt
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
Costa Brava Cup
14. - 19. okt
Tøjeksperten Advent Cup
2. dec
Føtex Pokal Cup
1. - 2. sep
AutoPartner Cup 2018
8. sep
Nordjyske Bank Cup Brønderslev
11. - 12. aug
MINI SKAW CUP, SKAGEN 2018
19. aug
Herfølge Sommer Cup 2018
11. - 12. aug
Orient Cup 2018
1. - 2. sep
Sydbank Opstart Cup 2018 Fredericia
18. - 19. aug
Lunderskov MiniCup 2018
18. aug
McDonalds Paderup Cup 2018
18. aug
B.93 UnikBolig Cup 2018
11. - 12. aug
Fårvang Cup
16. - 25. nov
Champions League for Kids-SJÆLLAND
29. okt 2018 - 31. mar 2019
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
Bergstraßen Pokal
8. - 9. jun 2019
Bayer Uerdingen Pokal
8. - 9. jun 2019
Rhein-Neckar Pokal
20. - 21. apr 2019
Hattem Trophy
31. maj - 1. jun 2019
Trofeo d'Italia
1. - 2. jun 2019
Copa Jordi
19. - 21. apr 2019
Prague Strahov Cup
8. - 9. jun 2019
Sommerferie træningsturnering
29. jul
BK Friheden KræmmerCup 2018
4. - 5. aug
Poulstrup Festuge Cup 2018
25. aug
ØB Sommerstævne 2018 - Ungdom
5. aug
3F Bold Trekantområdet 2018
25. aug
Herfølge Sommer Cup 2018
11. - 12. aug
B.93 UnikBolig Cup 2018
11. - 12. aug
Pandekage Cup
26. aug
MMLiving Sommer Cup hos AB Tårnby
18. - 19. aug
B67 Sommerstævne 2018
11. aug
Følg Staevner.dk på Twitter