Lunden Pigecup

Lille pigestævne som afholdes lørdag den 21. august 2010 fra kl 09-14 Kom og vær med der er flotte statuetter til nr 1-2 og 3 i hver række, dog medaljer til alle i U7 pige 5-mands

Hej alle Pigetrænere

Start efteråret med at komme til stævne i Dianalund....

Der spilles i følgende rækker:

U7 pige 5-Mands(niveau C)

U9 Pige 7-Mands(niveau C)

U11 Pige 7-Mands(niveau C)

U13 Pige 7-Mands(niveau C)

U15 Pige 7-Mands(niveau A/B)

U18 Pige 11-Mands(niveau B/C)

Der er max plads til 5 hold i hver årgang(dog 10 hold i U7 pigerækken)

Stævnet vil blive afviklet i tidsrummet 09-14:30

Spilletid: 7-Mands 2x15 min.....5-Mands 2x8 min

Der er statuetter til nr 1-2 og 3 i 7-Mands..........og medaljer til alle i 5-mands U7 rækken

Tilmelding senest søndag den 8. august 2010 på staevner.dk eller e-mail tajtj@privat.dk

 


Rækker

Række Køn Niv. Hold
str.
Pris Spilletidspunkt OK
hold
Vente
liste
Tilmeld
U9 Pige 7-Mands Kvinder/Piger C 10 350 Lørdag 21. August 0 0
U11 Pige 7-Mands Kvinder/Piger C 10 350 Lørdag 21.August 0 0
U15 Piger 7-Mands Kvinder/Piger AB 10 350 Lørdag 21. August 0 0
U18 Piger 11-Mands Kvinder/Piger BC 14 450 Lørdag 21. August 0 0
U13 Piger 7-Mands Kvinder/Piger C 10 350 Lørdag 21. August 0 0
U7 Pige 5-Mands Kvinder/Piger C 8 300 Lørdag 21.August 0 0

Arrangør: Dianalund IF
Sted: Dianalund IF
Adresse: Sømosevej
Postnr: 4293
By: Dianalund
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Udendørsstævne

<august 2010>
mationtofr
2627282930311
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
303112345

Frist: 08-08-2010

Powered By Subgurim(http://googlemaps.subgurim.net).Google Maps ASP.NET

Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
Sparekassen Sjælland Cup 2017/18
9. dec 2017 - 6. jan 2018
Holland Cup
31. mar - 1. apr 2018
Drachmann Cup 2017
25. - 26. nov
Top Oss Cup
31. mar - 1. apr 2018
BIF CUP TØZER B/C stævne
10. feb 2018
Jutlander Bank Cup 2017
3. - 12. nov
Fedets Cup 2017, VRI indestævne
18. - 19. nov
Bramdrupdam Cup 2017
10. - 19. nov
Orient Cup 2017
18. - 19. nov
Avarta-Julestævne 2017
2. - 3. dec
Løjt IF Cup 2017
24. - 26. nov
Indoor LiGA CUP 2017
10. - 12. nov
Munkebo Cup
17. - 19. nov
BIF CUP 3-Bold
25. - 26. nov
Gladsaxe VIF Cup 2017
10. - 12. nov
Åbent kommunemesteskab for Holstebro Kommune.
26. jan - 4. feb 2018
Nørhalne Elite Cup
10. - 12. maj 2018
Nørhalne Cup
10. - 12. maj 2018
Nr. Lyn Cup 2018
19. - 21. jan 2018
Dana Cup Hjørring 2018
23. - 28. jul 2018
Odder Cup 2018
18. - 21. maj 2018
Grenaa IF Cup 2017
27. - 28. dec
Daglibrugsen cup Harboøre 2017
17. - 19. nov
Taastrup Cup 2017
5. nov
B1909 Kreafunk Cup 2017
8. - 10. dec
Dalum Multi Cup - Piger
11. - 12. nov
HIF - Medaljestævne, 28 oktober 2017
28. okt
SGIF novemberstævne 2017
4. - 5. nov
Futsalstævne
12. nov
Jelling Firma-& Gadefodbold
12. nov 2017 - 25. feb 2018
Ministævne AB Tårnby U8
29. okt
Hårlev CUP
28. okt
Fortuna Sydbank Cup 2017
28. okt
U9 Gentofte Futsal Cup
5. nov - 17. dec
Jutlander Bank Cup 2017
3. - 12. nov
Følg Staevner.dk på Twitter