Lunden Pigecup

Lille pigestævne som afholdes lørdag den 21. august 2010 fra kl 09-14 Kom og vær med der er flotte statuetter til nr 1-2 og 3 i hver række, dog medaljer til alle i U7 pige 5-mands

Hej alle Pigetrænere

Start efteråret med at komme til stævne i Dianalund....

Der spilles i følgende rækker:

U7 pige 5-Mands(niveau C)

U9 Pige 7-Mands(niveau C)

U11 Pige 7-Mands(niveau C)

U13 Pige 7-Mands(niveau C)

U15 Pige 7-Mands(niveau A/B)

U18 Pige 11-Mands(niveau B/C)

Der er max plads til 5 hold i hver årgang(dog 10 hold i U7 pigerækken)

Stævnet vil blive afviklet i tidsrummet 09-14:30

Spilletid: 7-Mands 2x15 min.....5-Mands 2x8 min

Der er statuetter til nr 1-2 og 3 i 7-Mands..........og medaljer til alle i 5-mands U7 rækken

Tilmelding senest søndag den 8. august 2010 på staevner.dk eller e-mail tajtj@privat.dk

 


Rækker

Række Køn Niv. Hold
str.
Pris Spilletidspunkt OK
hold
Vente
liste
Tilmeld
U9 Pige 7-Mands Kvinder/Piger C 10 350 Lørdag 21. August 0 0
U11 Pige 7-Mands Kvinder/Piger C 10 350 Lørdag 21.August 0 0
U15 Piger 7-Mands Kvinder/Piger AB 10 350 Lørdag 21. August 0 0
U18 Piger 11-Mands Kvinder/Piger BC 14 450 Lørdag 21. August 0 0
U13 Piger 7-Mands Kvinder/Piger C 10 350 Lørdag 21. August 0 0
U7 Pige 5-Mands Kvinder/Piger C 8 300 Lørdag 21.August 0 0

Arrangør: Dianalund IF
Sted: Dianalund IF
Adresse: Sømosevej
Postnr: 4293
By: Dianalund
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Udendørsstævne

<august 2010>
mationtofr
2627282930311
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
303112345

Frist: 08-08-2010

Powered By Subgurim(http://googlemaps.subgurim.net).Google Maps ASP.NET

Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
Fremad Valby Cup 2016
4. - 5. jun
Lloret Cup
17. - 20. okt
Brøndby Cup 2016
30. jul - 1. aug
Super Brugs Cup 2016
5. - 7. aug
Kronborg Cup 2016
5. - 7. aug
Tour Holland
21. - 22. okt
DB-Cup 2016
14. - 15. maj
AIF Pinse Cup 2016
14. - 15. maj
Silkeborgmesterskabet 2016
14. - 15. maj
Giraf Cup 2016
21. maj
HIK CUP 2016
4. - 5. jun
Id Hair Sommer Cup VRI 2016
11. jun
Automester - Åbne Randers Mesterskaber 2016
4. - 5. jun
Sportmaster/Segment Cup 2016
4. - 5. jun
Dalum Liga Cup 2016
25. - 26. jun
Pinsecup - Brolagt 2016
13. - 16. maj
Unisport Cup
27. - 28. aug
DGI Cup - Gadstrup IF
11. sep
DGI Flexstævne
19. jun
DGI Flexstævne
5. jun
DGI Flexstævne
29. maj
JB CUP 2016
13. - 14. aug
Gladsaxe/ CC Sportswear Cup
25. - 27. nov
Tour Holland
21. - 22. okt
Dalum Pige Cup 2016
19. jun
Lunderskov MiniCup
13. aug
Åshöjden Cup
5. - 8. maj
Flint Cup 2016
14. - 16. maj
Hvidovre Cup 2016
25. - 26. jun
BIF-CUP Brande 2016
30. jun - 3. jul
Mini BIF-CUP 2016
2. - 3. jul
Ræven Cup
14. - 15. maj
Dana Cup Hjørring 2016
25. - 30. jul
HINNERUP CUP
13. - 16. maj
HINNERUP mini CUP
16. maj
DB-Cup 2016
14. - 15. maj
Følg Staevner.dk på Twitter