Bording IF har hermed den store fornøjelse, at indbyde Jeres fodboldglade ungdomsspillere til det 29. Invita Cup.
Invita Cup bliver afviklet i dagene 1/8 -3/8 2008 og kan derfor blive en attraktiv træningslejr inden efterårsturneringens start.
Invita Cup spilles på dejlige græsbaner i Bording og Ikast.
Invita Cup er et af de få stævner i Danmark som er opdelt i A, B & C rækker fra start, så der er plads til alle hold fra jeres klub.
Alle hold garanteres mindst 4 kampe.
Der forventes op mod 120 hold.
Invita Cup er andet og mere end fodbold, det er også kammeratskab og festlig samvær. Desuden er der diverse forlystelser på skolerne og ved spillestederne. Endvidere bydes der på et diskotek og lederkomsammen lørdag aften.
Invita Cup vil også uden for fodboldbanerne, have mange positive oplevelser til dig og dit hold, samt give forældrene mulighed for at campere og følge børnene på banen.
Er du dommer og kunne tænke dig at dømme til Invita Cup bedes du kontakte os, så vi kan få lavet en aftale.
Vi glæder os til at se jer til Invita Cup 2008 og håber at både spillere, ledere samt forældre møder talrigt op.
Læs mere på www.bordingif.dk