SIK CUP 2008

Viborg Søndermarken I.K. afholder for 10. gang SIK CUP i Liseborghallen i Viborg. Stævnet afholdes 4. - 5. - 6. januar 2008 Præmier : Pengepræmier i A-rækker. PUMA artikler i alle øvrige rækker.

Viborg Søndermarken I.K. afholder for 10. gang SIK CUP i Liseborghallen i Viborg. Stævnet afholdes 4. - 5. - 6. januar 2008
 
Stævnet afvikles for følgende hold og med ca. nedenstående starttidspunkter - som alt efter hvordan tilmeldingerne forholder sig kan svinge en lille smule :
 
Herrejunior A + B + C - fredag, den 4. januar - sidst eftermiddag/aften
Lilleput B - lørdag, den 5. januar - fra morgenen
Lilleput A - lørdag, den 5. januar - omkring middag
 
Drenge C - lørdag, den 5. januar – eftermiddag
Drenge B - lørdag, den 5. januar – eftermiddag
Drenge A - lørdag, den 5. januar  - sidst eftermiddag/aften
Lilleput C - Søndag, den 6. januar - fra morgenen
 
Piger C - søndag, den 6. januar - omkring middag
Piger B - søndag, den 6. januar - eftermiddag
Piger A - søndag, den 6. januar - eftermiddag
 
Pigejunior - søndag, den 6. januar – eftermiddag/aften
 
I Pigejuniorrækken spilles gruppespil med efterfølgende slutspil i cupkampe.
Nr. 1 og 2 går til A-slutspil - nr. 3 og 4 til B-slutspil.
 
ÆNDRINGER KAN FOREKOMME NÅR VI KENDER JBU'S TURNERINGSPLAN !
 
Holdgebyr for alle hold - kr. 300,- (6 spillere) Ved for få hold i en række vil vi tillade os at lægge den sammen med en anden række - dog uden at det får sportslige konsekvenser.
 
Spilletiden tilpasses antallet af tilmeldte hold.
Der spilles efter tilrettede regler fra JBU.
Én spiller må IKKE deltage på mere end et hold i hver række - ikke på både et A, B eller C-hold i f.eks. drenge.
 
Kampene vil blive dømt af dommere fra Midtjysk Dommerklub.
 
Præmier :
 
1. præmie i alle A-rækker er kr. 1.250,- ved min. 8 hold i rækken
2. præmie i alle A-rækker er kr. 750,- ved min. 8 hold i rækken
Præmierne reduceres hvis rækken afvikles med mindre antal hold.
 
1. præmie i alle B og C-rækker - Flotte PUMA windbreaker
2. præmie i alle B og C-rækker - Flotte PUMA T-shirt
 
Der vil være præmier til 6 spiller pr. hold – kun deltagende spillere.
 
SIDSTE TILMELDINGSFRIST ER FREDAG, DEN 14. DECEMBER 2007
 
Program vil blive udsendt inden julen
 
Holdene vil blive medtaget efter princippet - først til mølle . . . . . .
- og vi vil tillade os at stoppe tilmeldingen før sidste tilmeldingsfrist - ved et passende antal hold pr. række.
 
Hvis hold melder afbud efter udsendt program - eller udebliver fra stævnet - vil der blive udsendt opkrævning på deltagergebyret !
 
Tilmelding og yderligere information fåes ved henvendelse til :
 
Michael Staun på tlf. 86 60 09 73 – eller mail : fodbold@sik-viborg.dk
 

Rækker

Række Køn Niv. Hold
str.
Pris Spilletidspunkt OK
hold
Vente
liste
Tilmeld
Lilleput-drenge (95/96) Mixede 0 0
Piger (93/94) Mixede 0 0
Drenge (93/94) Mixede 0 0
Dame Junior (90/91/92) Mixede 0 0
Herre Junior (91/92) Mixede 0 0

Arrangør: Søndermarkens IK
Sted: Liseborghallen
Adresse: Liseborgvej 37
Postnr: 8800
By: Viborg
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Indestævne

<januar 2008>
mationtofr
31123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031123
45678910

Frist: 14-12-2007

Powered By Subgurim(http://googlemaps.subgurim.net).Google Maps ASP.NET

Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
Costa Brava Cup
14. - 19. okt
JB CUP 2018
18. - 19. aug
Øens Hold Cup (U13-U17)
9. - 11. nov
Øens Hold Cup (U8-U12)
12. - 14. okt
Holland Cup
20. - 21. apr 2019
Tøjeksperten Advent Cup
2. dec
Føtex Pokal Cup
1. - 2. sep
AutoPartner Cup 2018
8. sep
MINI SKAW CUP, SKAGEN 2018
19. aug
Herfølge Sommer Cup 2018
11. - 12. aug
Nordjyske Bank Cup Brønderslev
11. - 12. aug
Sydbank Opstart Cup 2018 Fredericia
18. - 19. aug
Orient Cup 2018
1. - 2. sep
Lunderskov MiniCup 2018
18. aug
Østjysk Sensommer Stævne
31. aug - 2. sep
Pandekage Cup
26. aug
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
Bergstraßen Pokal
8. - 9. jun 2019
Bayer Uerdingen Pokal
8. - 9. jun 2019
Rhein-Neckar Pokal
20. - 21. apr 2019
Hattem Trophy
31. maj - 1. jun 2019
Trofeo d'Italia
1. - 2. jun 2019
Copa Jordi
19. - 21. apr 2019
Prague Strahov Cup
8. - 9. jun 2019
Hasselt Cup
20. - 21. apr 2019
North Sea Trophy
8. - 9. jun 2019
BK Friheden KræmmerCup 2018
4. - 5. aug
B67 Sommerstævne 2018
11. aug
Möllevallscupen 2018 - Skanör/Sverige
11. - 12. aug
3F Bold Østjylland 2018
18. aug
Sommerferie træningsturnering
29. jul
Poulstrup Festuge Cup 2018
25. aug
ØB Sommerstævne 2018 - Ungdom
5. aug
3F Bold Trekantområdet 2018
25. aug
B.93 UnikBolig Cup 2018
11. - 12. aug
Pandekage Cup
26. aug
Følg Staevner.dk på Twitter