Danske Bank CUP

Silkeborg KFUM inviter til Danske Bank Cup søndag den 3. oktober 2010 Der spilles i følgende rækker: U6 3 mands U7 5 mands U8 5 mands U9 5 mands U10 7 mands U11 7 mands U12 7 mands U12 7 mands (piger) MAX 5 hold i hver række. I rækkerne f

Silkeborg KFUM inviter til Danske Bank Cup søndag den 3. oktober 2010

Der spilles i følgende rækker:

U6 3 mands
U7 5 mands
U8 5 mands
U9 5 mands
U10 7 mands
U11 7 mands
U12 7 mands
U12 7 mands (piger)
MAX 5 hold i hver række.

I rækkerne fra U6-U9 er der præmier til alle deltagere.
I rækkerne fra U10-U12 er der præmier til nr 1, 2 og 3.

For mere info kontakt: kierkegaard@email.dk , eller 40 86 16 72
 


Rækker

Række Køn Niv. Hold
str.
Pris Spilletidspunkt OK
hold
Vente
liste
Tilmeld
U6 Mixede 5 350 Søndag formiddag 0 0
U7 Mixede 8 350 Søndag formiddag 0 0
U8 Mixede 8 350 Søndag formiddag 0 0
U9 Mixede 8 350 Søndag formiddag 0 0
U10 - Drenge Herrer/Drenge 10 450 Søndag formiddag 0 0
U11 - Drenge Herrer/Drenge 10 450 Søndag formiddag 0 0
U12 - Drenge Herrer/Drenge 10 450 Søndag formiddag 0 0
U12 - Piger Kvinder/Piger 10 450 Søndag formiddag 0 0


Sted: Silkeborg KFUM´s baner
Adresse: Søholt Parkvej 8
Postnr: 8600
By: Silkeborg
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Udendørsstævne

<oktober 2010>
mationtofr
27282930123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
1234567

Frist: 14-09-2010

Powered By Subgurim(http://googlemaps.subgurim.net).Google Maps ASP.NET

Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
BIF CUP 3-Bold
23. - 24. feb 2019
Handelsstandens Boldklubs indendørs Fodboldstævne
19. - 20. jan 2019
B1909 Combi Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Holland Cup
20. - 21. apr 2019
Øens Hold Cup Træningsstævner (U8-U17)
29. - 31. mar 2019
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
Vejen Trolde Cup
31. maj - 2. jun 2019
TPI REMA1000 CUP 2019
11. - 20. jan 2019
Hanze Trophy
20. - 21. apr 2019
NRUI Julestævne 2018
27. - 31. dec
Sportmaster cup 2019
4. - 6. jan 2019
Nordea Cup Give 2019
4. - 6. jan 2019
3. Gentofte Indoor Cup
9. - 17. feb 2019
Middelfart Sparekasse Indoor Cup 2019
1. - 3. feb 2019
REMA 1000 SIF Cup 2019
11. - 13. jan 2019
TPI REMA1000 CUP 2019
11. - 20. jan 2019
Greve Goal Show 2019
9. - 10. feb 2019
Fynske Bank Cup 2019
18. - 20. jan 2019
Nytårscup 2018
27. - 30. dec
Akademiet Fulton Futsal Stævne 2019
12. - 13. jan 2019
SORØ BRYGHUS CUP 2019
2. feb 2019
Team 10 Mini Cup
24. feb 2019
B1913 CUP
2. - 3. feb 2019
KB Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Vesti-Olsen& Hansen Cup
15. - 17. feb 2019
Dansk Revisions Cup 2019
16. - 17. feb 2019
Team Rynkeby Storstrøm Cup 2019
16. - 17. feb 2019
Outzourse - Timeout Cup 2019 i Dragør
8. - 9. jun 2019
SGIF Marts-stævne 2019
8. - 10. mar 2019
Gladsaxe/ CC Sportswear Cup
21. - 23. dec
Åbne Esbjerg-mesterskaber i indefodbold 2019
19. - 20. jan 2019
Nordea Cup Give 2019
4. - 6. jan 2019
Sportmaster Cup Holbæk 2019 U6-U13
12. - 13. jan 2019
Søren Søgaard A/S Nytårs Cup 2019
5. jan 2019
Ølholm Cup 2019
30. dec
2. juledag i Mønshallerne 2018
26. dec
Kun for piger- Mejrup GU
5. jan 2019
Nordea Cup Ringkøbing
5. - 13. jan 2019
B1938s Lagkagestævne
4. - 6. jan 2019
Følg Staevner.dk på Twitter