TAP Futsal Cup 2010

Der spilles i 2 haller.Spilletid 1x15min kampe. Der spilles om pengepræmier for 10500kr. Med penge præmie til de 3 bedst placerede hold i årgangene 93,94,95&96. Årg. 97& 98 spiller om pokaler til de 3 bedst placerede hold en til hver spiller. Link:

Kom og prøv dette hurtige spil som alle de store Brasilianske spillere er startet med, det er 5 gang at Køge Boldklub er vært til et Futsal stævne.

Vi syntes selv at vi har fundet en god måde at afvikle stævnet på.

Futsalstævne sponseret af det Portogisiske Luftfartsselskab T.A.P. & Oi Brasil

Årgangene U18 & U19spiller blandet fredag den 3-12-2010 fra kl. 17.00- kl. 21.00

Årgangene  U17 & U16 & U15 & U14  spiller 2 rækker sammen lørdag den 4-12-2010 fra kl. 9.00- 18.00

Årgangene  U13 &  U12 & U11 & U10 spiller  2 rækker sammen søndag den 5-12-2010 fra kl. 9.00- kl. 18.00

MAX 7 PÅ HVERT HOLD

Pris pr. hold 500 kr.

Der indbetales på i DIBA Reg.6060 kontonr. 0000949691

Husk at opgive navn og årgang.

Tilmelding klik her eller  Peter Poulsen 56650497

Arrangør : Køge Boldklub`Ungdomsafdeling


 


Rækker

Række Køn Niv. Hold
str.
Pris Spilletidspunkt OK
hold
Vente
liste
Tilmeld
U10 Herrer/Drenge 7 Søndag eftermiddag 0 0
U11 Herrer/Drenge 7 Søndag eftermiddag 0 0
U12 Herrer/Drenge 7 Søndag formiddag 5 0
U13 Herrer/Drenge 7 Søndag formiddag 5 0
U14 Herrer/Drenge 7 Lørdag formiddag 5 0
U15 Herrer/Drenge 7 Lørdag formiddag 3 0
U16 Herrer/Drenge 7 Lørdag eftermiddag 4 1
U17 Herrer/Drenge 7 Lørdag eftermiddag 4 0
U18 Herrer/Drenge 7 Fredag aften 0 0
U19 Herrer/Drenge 7 Fredag aften 5 0

Arrangør: Køge Boldklub
Sted: Køge Hallerne
Adresse: Ved Stadion 6
Postnr: 4600
By: Køge
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Futsal

<december 2010>
mationtofr
293012345
6789101112
13141516171819
20212223242526
272829303112
3456789

Frist: 07-11-2010

Powered By Subgurim(http://googlemaps.subgurim.net).Google Maps ASP.NET

Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
Future Cup
3. - 6. apr 2015
Lalandia Cup 2015
27. feb - 1. mar 2015
Golden City Cup
4. - 5. apr 2015
Holland Cup
4. - 5. apr 2015
Hansen/ Nissen Cup 2014
27. - 30. dec
NRUI Julestævne 2014
27. - 30. dec
TPI REMA1000 CUP 2015
17. - 25. jan 2015
Hvalsø Cup 2015
2. - 4. jan 2015
Solrød Sport Cup 2015
17. jan - 1. mar 2015
Nytårscup 2014
27. - 30. dec
Handelsstandens Boldklub indendørs fodboldstævne
17. - 18. jan 2015
Ulfborg Cup 2014
27. - 30. dec
Horsens FS cup 2015
9. - 11. jan 2015
Nilfisk/Alto-Cup 2015
16. - 18. jan 2015
Trailergaarden-Gantrup Cup 2015
6. - 8. mar 2015
KM SPORTS CUP 2015
24. - 25. jan 2015
KM SPORTS CUP FASTELAVNSSTÆVNE
15. feb 2015
Tved Cup
16. - 18. jan 2015
Sparbanken i Karlshamn Tjejcup.se
21. mar - 12. apr 2015
EJBY CUP 2015
7. - 8. mar 2015
Lloret Cup
12. - 15. okt 2015
Karlslunde Pokal Cup
6. - 8. feb 2015
Uld Cup Saltum 2015
10. maj 2015
HIF - Medaljestævne
21. feb 2015
Ulfborg Cup 2014
27. - 30. dec
Hvalsø Cup 2015
2. - 4. jan 2015
ArdaghGlass Cup 2015
9. - 11. jan 2015
Skamby Cup 2015
11. jan 2015
ØLHOLM CUP 2015
30. dec
JIK Futsal Cup 2015
11. - 18. jan 2015
JIK Cup 2015
10. jan 2015
Terndrup Cup 2015
2. - 11. jan 2015
3F Indoor Cup 2014 - Julestævne i Bælum
28. dec
Dybbøl Cup 2015
9. - 11. jan 2015
Følg Staevner.dk på Twitter