Ungdomscup på Fodboldfabrikken

"Ungdomscup på Fodboldfabrikken" er Danmarks første indendørs ungdomsturnering på minikunstgræsbaner. Fede konkurrencer, musik, X-box, bordfodbold, præmier & meget mere. Alle spillere vil modtage en Faxe Kondi drikkedunk + en sej Fodboldfabrikken t-shirt

 ”Ungdomscup på Fodboldfabrikken"

(Program)

U9+U10
- Kl. 09.00 Fodboldfabrikken er åben for holdtilmelding både til 1+2. runde.

- Kl. 09.50 Info i hallerne.

- Kl. 10.00 Turneringsstart for U9+U10 1. Runde.

- Kl. 10.00-11.00 forskellige konkurrencer for hold fra 2. runde.

- Kl. 11.00 Turneringsstart for U9+U10 2. Runde.

- Kl. 11.00-12.00 forskellige konkurrencer for hold fra 1. runde.

- Kl. 12.00 Kvartfinaler

- Kl. 12.20 Semifinaler

- Kl. 12.30 Finale

- Kl. 12.40 Præmieoverrækkelse (Fede præmier fra Faxe Kondi, EA Sports og Snickers)

U11 + U12
- Kl. 12.00 Fodboldfabrikken er åben for holdtilmelding både til 1 + 2. runde.

- Kl. 12.50 Info i hallerne.

- Kl. 13.00 Turneringsstart for U11+U12 1. Runde.

- Kl. 13.00-14.00 forskellige konkurrencer for hold fra 2. runde.

- Kl. 14.00 Turneringsstart for U11+U12 2. Runde.

- Kl. 14.00-15.00 forskellige konkurrencer for hold fra 1. runde.

- Kl. 15.00 Kvartfinaler

- Kl. 15.20 Semifinaler

- Kl. 15.30 Finale

- Kl. 15.40 Præmieoverrækkelse (Fede præmier fra Faxe Kondi, EA Sports og Snickers)


Rækker

Række Køn Niv. Hold
str.
Pris Spilletidspunkt OK
hold
Vente
liste
Tilmeld
U9+U10 Herrer/Drenge 6 500 Lørdag formiddag 0 0
U11+U12 Herrer/Drenge 6 500 Lørdag eftermidag 0 0


Sted: Fodboldfabrikken
Adresse: Skelbækgade 1
Postnr: 1717
By: København V
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Indestævne

<maj 2011>
mationtofr
2526272829301
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
303112345

Frist: 09-05-2011

Powered By Subgurim(http://googlemaps.subgurim.net).Google Maps ASP.NET

Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
Vejen Trolde Cup
31. maj - 2. jun 2019
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
TPI REMA1000 CUP 2019
11. - 20. jan 2019
Holland Cup
20. - 21. apr 2019
Handelsstandens Boldklubs indendørs Fodboldstævne
19. - 20. jan 2019
Hanze Trophy
20. - 21. apr 2019
BIF CUP 3-Bold
23. - 24. feb 2019
Øens Hold Cup Træningsstævner (U8-U17)
29. - 31. mar 2019
B1909 Combi Cup 2019
1. - 3. feb 2019
NRUI Julestævne 2018
27. - 31. dec
Sportmaster cup 2019
4. - 6. jan 2019
3. Gentofte Indoor Cup
9. - 17. feb 2019
Middelfart Sparekasse Indoor Cup 2019
1. - 3. feb 2019
TPI REMA1000 CUP 2019
11. - 20. jan 2019
REMA 1000 SIF Cup 2019
11. - 13. jan 2019
Greve Goal Show 2019
9. - 10. feb 2019
Nytårscup 2018
27. - 30. dec
Nyråd Cup 2019
5. - 13. jan 2019
Fynske Bank Cup 2019
18. - 20. jan 2019
City Container Cup 2019 (tidligere LotraCup)
16. - 17. mar 2019
Akademiet Fulton Futsal Stævne 2019
12. - 13. jan 2019
SORØ BRYGHUS CUP 2019
2. feb 2019
Team 10 Mini Cup
24. feb 2019
B1913 CUP
2. - 3. feb 2019
KB Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Vesti-Olsen& Hansen Cup
15. - 17. feb 2019
Dansk Revisions Cup 2019
16. - 17. feb 2019
Team Rynkeby Storstrøm Cup 2019
16. - 17. feb 2019
Outzourse - Timeout Cup 2019 i Dragør
8. - 9. jun 2019
Nordea Cup Ringkøbing
5. - 13. jan 2019
2. juledag i Mønshallerne 2018
26. dec
Kun for piger- Mejrup GU
5. jan 2019
Nyråd Cup 2019
5. - 13. jan 2019
Dame julestævne - Bel Air Cup
30. dec
B1938s Lagkagestævne
4. - 6. jan 2019
Bel Air Cup
29. - 30. dec
Ølholm Cup 2019
30. dec
KIF Indoor Cup 2019
5. - 6. jan 2019
Møllehøj Indoor 2019
4. - 6. jan 2019
Følg Staevner.dk på Twitter