U11 Osnabrück CUP 2012

34th edition of U11 Osnabrück CUP on 27th and 28th May 2012 Every year great teams. 2011 with FC Schalke 04 (champion), Werder Bremen, VfL Bochum, VfB Stuttgart, FC Augsburg, B.93 Kopenhagen, Hansa Rostock, Hannover 96, TWL Wien, Berlin, RW Erfurt,

34th edition of U11 Osnabrück CUP on 27th and 28th May 2012 in Osnabrück

Every year great teams take part in. 2011 with FC Schalke 04 (champion), Werder Bremen, VfL Bochum, VfB Stuttgart, FC Augsburg, B.93 Kopenhagen, Hansa Rostock, Hannover 96, TWL Wien, Berlin, RW Erfurt, Carl Zeiss Jena etc.

We play with 6 players + goalie + substitutes.

Starting fee per team is 45 EUR.

Thanks for your soon answer

 

Andreas Saur

004952469354249

saur.andreas@freenet.de


Rækker

Række Køn Niv. Hold
str.
Pris Spilletidspunkt OK
hold
Vente
liste
Tilmeld
U11 (2001) Herrer/Drenge A 7 0 0


Sted: U11 Osnabrück CUP
Adresse: Dorfstraße
Postnr: 49124
By: Osnabrück
Land: Tyskland

Sport: Fodbold
Type: Udendørsturnering

<maj 2012>
mationtofr
30123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031123
45678910

Frist: 10-02-2012

Powered By Subgurim(http://googlemaps.subgurim.net).Google Maps ASP.NET

Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
Holland Cup
20. - 21. apr 2019
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
TPI REMA1000 CUP 2019
11. - 20. jan 2019
Handelsstandens Boldklubs indendørs Fodboldstævne
19. - 20. jan 2019
B1909 Combi Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Øens Hold Cup Træningsstævner (U8-U17)
29. - 31. mar 2019
Hanze Trophy
20. - 21. apr 2019
Vejen Trolde Cup
31. maj - 2. jun 2019
BIF CUP 3-Bold
23. - 24. feb 2019
NRUI Julestævne 2018
27. - 31. dec
Sportmaster cup 2019
4. - 6. jan 2019
Nordea Cup Give 2019
4. - 6. jan 2019
3. Gentofte Indoor Cup
9. - 17. feb 2019
Middelfart Sparekasse Indoor Cup 2019
1. - 3. feb 2019
REMA 1000 SIF Cup 2019
11. - 13. jan 2019
TPI REMA1000 CUP 2019
11. - 20. jan 2019
Greve Goal Show 2019
9. - 10. feb 2019
Fynske Bank Cup 2019
18. - 20. jan 2019
Nytårscup 2018
27. - 30. dec
Akademiet Fulton Futsal Stævne 2019
12. - 13. jan 2019
SORØ BRYGHUS CUP 2019
2. feb 2019
Team 10 Mini Cup
24. feb 2019
B1913 CUP
2. - 3. feb 2019
KB Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Vesti-Olsen& Hansen Cup
15. - 17. feb 2019
Dansk Revisions Cup 2019
16. - 17. feb 2019
Team Rynkeby Storstrøm Cup 2019
16. - 17. feb 2019
Outzourse - Timeout Cup 2019 i Dragør
8. - 9. jun 2019
SGIF Marts-stævne 2019
8. - 10. mar 2019
Gladsaxe/ CC Sportswear Cup
21. - 23. dec
Åbne Esbjerg-mesterskaber i indefodbold 2019
19. - 20. jan 2019
Nordea Cup Give 2019
4. - 6. jan 2019
Sportmaster Cup Holbæk 2019 U6-U13
12. - 13. jan 2019
Søren Søgaard A/S Nytårs Cup 2019
5. jan 2019
Ølholm Cup 2019
30. dec
2. juledag i Mønshallerne 2018
26. dec
Kun for piger- Mejrup GU
5. jan 2019
Nordea Cup Ringkøbing
5. - 13. jan 2019
B1938s Lagkagestævne
4. - 6. jan 2019
Følg Staevner.dk på Twitter