Gadstrup Dagli Brugsen Cup 2011 (1 plads i U13/U8)

Vi byder igen i år velkommen til Gadstrup Dagli Brugsen Cup.

Stævnet er et breddestævne (niveau B og C) og afholdes 26-27. november i Ramsøhallen.

Der spilles 3 indledende kampe, samt en afsluttende placeringskamp. Ialt 4 kampe (Ved 8 tilmeldte hold pr. række)

Forventet spilletid/dag fremgår af skemaet nedenfor.

U7-U10: Medaljer til alle og pokal til vinderholdet.
U11-U15: Medaljer til nr. 1 og nr. 2. Pokal til vinderholdet.

Prisen er kr. 300 pr. hold.

Sponsor-pose til alle hold.

Ved tilmelding tilsendes kontonummer til brug ved indbetaling. Tilmelding er først gældende, når vi har registreret indbetalingen og bekræftet dette.

Vi glæder os til, at se jer.

(Bemærk der ikke er række for U14)

Ledige pladser: (Opdateret 18.11.2011)

U8 - 1 ledig plads (afv. betaling 2)

U9 - Ingen ledige pladser (afv. betaling 1)

U10 - Ingen ledige pladser (afv. betaling 0)

U11 - Ingen ledige pladser (afv. betaling 0)

U12 - Ingen ledige pladser (afv. betaling 1)

U13 - 1 ledige plads (afv. betaling 0)

U15 - Ingen ledige pladser (afv. betaling 0)


Rækker

Række Køn Niv. Hold
str.
Pris Spilletidspunkt OK
hold
Vente
liste
Tilmeld
U8 - Drenge Herrer/Drenge BC 7 300 Lørdag ca. 8.30-11.30 0 0
U9 - Drenge Herrer/Drenge BC 7 300 Lørdag ca. 11.30-14.30 0 0
U10 - Drenge Herrer/Drenge BC 7 300 Lørdag ca. 14.30-17.30 0 0
U15 - Drenge Herrer/Drenge BC 7 300 Lørdag ca. 17.30-20.30 0 0
U11 - Drenge Herrer/Drenge BC 7 300 Søndag ca. 8.30-11.30 0 0
U12 - Drenge Herrer/Drenge BC 7 300 Søndag ca. 11.30-14.30 0 0
U13 - Drenge Herrer/Drenge BC 7 300 Søndag ca. 14.30-17.30 0 0

Arrangør: Gadstrup IF
Sted: Ramsøhallen
Adresse: Ramsøvejen 19
Postnr: 4621
By: Gadstrup
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Indestævne

<november 2011>
mationtofr
31123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
2829301234
567891011

Frist: 25-11-2011

Powered By Subgurim(http://googlemaps.subgurim.net).Google Maps ASP.NET

Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
Lloret Cup
17. - 20. okt
Kronborg Cup 2016
5. - 7. aug
Super Brugs Cup 2016
5. - 7. aug
Brøndby Cup 2016
30. jul - 1. aug
Tour Holland
21. - 22. okt
Fremad Valby Cup 2016
4. - 5. jun
DB-Cup 2016
14. - 15. maj
Silkeborgmesterskabet 2016
14. - 15. maj
Giraf Cup 2016
21. maj
HIK CUP 2016
4. - 5. jun
Id Hair Sommer Cup VRI 2016
11. jun
Pinsecup - Brolagt 2016
13. - 16. maj
Dalum Liga Cup 2016
25. - 26. jun
ZEBRA CUP 2016
21. maj
Super Brugs Cup 2016
5. - 7. aug
24Sport Cup 2016
11. - 12. jun
Harte Cup 2016
20. - 21. aug
INTERSPORT SPORT DRESS CUP, STORVORDE
18. sep
Rasmus Klumps pandekagestævne
30. maj
Unisport Cup
27. - 28. aug
DGI Cup - Gadstrup IF
11. sep
DGI Flexstævne
19. jun
DGI Flexstævne
5. jun
DGI Flexstævne
29. maj
JB CUP 2016
13. - 14. aug
Gladsaxe/ CC Sportswear Cup
25. - 27. nov
DB-Cup 2016
14. - 15. maj
Silkeborgmesterskabet 2016
14. - 15. maj
Guldstævnet for piger
14. maj
Djurs Sommerland Cup 2016
19. jun
Djurs Sommerland Cup 2016
12. jun
BGIF Cup 2016
28. maj
Giraf Cup 2016
21. maj
ZEBRA CUP 2016
21. maj
Pinsecup - Brolagt 2016
13. - 16. maj
BSI/VIF CUP
21. - 22. maj
Følg Staevner.dk på Twitter