LRS Cup

LRS Cup er blevet en meget populær fodbold Cup i år. Vi har fået forrygende mange tilmeldinger så vi må desværre lukke for tilmeldinger nu.Vi takker klubber, trænere og ledere for jeres store interesse for LRS Cup og vi ses den 13.?14. september.

 

Sundby Boldklub               
Inviterer til Cup den 13. – 14. september 2008
 
LRS CUP på Kløvermarken
 
  
 
LRS Cup er belvet en meget populær  Cup de sidste par år.  Vi må desværre meddele, at vi før deadline har måtte lukke for yderligere tilmeldinger.
Vi takker alle klubber, trænere og ledere for den store interresse og vi glæder os til at se jer den 13.-14. sep.

 

I LRS Cup er der.........
Medaljer til alle deltagende spillere uanset placering
Max 7 stk. for 5 mands - 10 stk. for 7 mands - 12 stk. for 9 mands - 15 stk. for 11 mands
Pokal til rækkevinder i hver årgang.    
 
For yderligere informationer kontakt:
Flemming Kyllesbech mobil 27 21 62 60  Mail: ks-raadgivning@stofanet.dk
 
http://www.sundbyboldklub.dk
Tilmeldingen kan fremsendes på E-mail med følgende oplysninger:
Klubnavn, Årgang, kontaktperson med angivelse af telefonnummer/mobilnummer postadresse og E-mail.
Tilmeldingsfrist senest den 25 aug. 2008
 
 Stævnegebyr indbetales på konto: Arbejdernes Landsbank Reg:5321 konto 0337536
 
 
Årgang Gruppe spillere Dag Pris
Ynglinge 90/91 B-Række 11 mands Lørdag 450 kr.
Junior  92/93 C-Række 11 mands Søndag 450 kr.
Drenge 94/95 B-Række   9 mands Søndag 400 kr.
 Lilleput 96  A-Række   9 mands Lørdag  400 kr.
 Lilleput 96  B-Række   9 mands  Lørdag  400 kr.
 Lilleput 97  B-Række   7 mands  Lørdag  350 kr.
 Miniput 98/99  B-Række   5 mands  Søndag  350 kr.
 Microput 00  B-Række   5 mands  Søndag  350 kr.
 Microput 01-02  B-Række   5 mands  Søndag  350 kr.
Fnuggi 02-03 ::::::::  3 mands Søndag  250 kr.
 Damejunior 91/92/93  B-Række 11 mands  Søndag  450 kr.
 Piger 94/95  B-Række 11 mands  Søndag  450 kr.
 Piger 96/97  B-Række   7 mands  Søndag  350 kr.
 Miniput 98/99  B-Række   5 mands  Søndag  350 kr.
 
 
 

 


Rækker

Række Køn Niv. Hold
str.
Pris Spilletidspunkt OK
hold
Vente
liste
Tilmeld
03 (Poder ) Mixede 0 0
02 (Puslinge ) Mixede 0 0
00 (Mikro-piger ) Mixede 0 0
00 (Mikroput-drenge ) Mixede 0 0
01 (Mikroput-drenge ) Mixede 0 0
98 (Miniput-piger ) Mixede 0 0
99 (Miniput-piger ) Mixede 0 0
98 (Miniput-drenge ) Mixede 0 0
99 (Miniput-drenge ) Mixede 0 0
96 (Lilleput-piger ) Mixede 0 0
97 (Lilleput-piger ) Mixede 0 0
96 (Lilleput-drenge ) Mixede 0 0
97 (Lilleput-drenge ) Mixede 0 0
94 (Piger ) Mixede 0 0
95 (Piger ) Mixede 0 0
94 (Drenge ) Mixede 0 0
95 (Drenge ) Mixede 0 0
91 (Dame Junior ) Mixede 0 0
92 (Dame Junior ) Mixede 0 0
93 (Dame Junior ) Mixede 0 0
92 (Herre Junior ) Mixede 0 0
93 (Herre Junior ) Mixede 0 0
90 (Ynglinge ) Mixede 0 0
91 (Ynglinge ) Mixede 0 0
Dame Senior Mixede 0 0
Herre Senior Mixede 0 0
Old Boys Mixede 0 0
Old Ladies Mixede 0 0
Veteran Boys Mixede 0 0
Veteran Ladies Mixede 0 0

Arrangør: Sundby Boldklub
Sted: Amager
Adresse: Raffinaderivej 3
Postnr: 2300
By: København S
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Udendørsstævne

<september 2008>
mationtofr
25262728293031
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293012345

Frist: 03-09-2008

Powered By Subgurim(http://googlemaps.subgurim.net).Google Maps ASP.NET

Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
Sirene Cup
31. mar - 1. apr 2018
Drenthe Cup
19. - 20. maj 2018
TPI REMA1000 CUP 2018
12. - 21. jan 2018
Lalandia Cup 2018
2. - 4. mar 2018
BIF CUP 3-Bold
3. - 4. feb 2018
Hansen/ Nissen Cup 2017
27. - 30. dec
NRUI Julestævne 2017
27. - 30. dec
spar nord cup 2017
27. - 30. dec
Marienlyst Cup 2017
15. - 17. dec
Sportmaster cup 2018
5. - 7. jan 2018
Dansk Revision Cup 2017
28. - 29. dec
Dalum Multi Cup 2017 Drenge for U8-U14 og U17 hold
9. - 10. dec
B1909 Kreafunk Cup 2017
8. - 10. dec
TPI REMA1000 CUP 2018
12. - 21. jan 2018
HORSENS JULE-INDOOR 2017
8. - 10. dec
ALLINGÅBRO UNGDOMS CUP 2018
9. - 11. mar 2018
SGIF Februar-stævne 2018
24. - 25. feb 2018
AIF Cup 2018
19. - 20. maj 2018
Revision Limfjord Cup
2. - 4. feb 2018
VesterhavsCup 2018
18. - 21. maj 2018
Futsalstævne i Guldagerhallen
28. - 29. dec
Sportigan Kolind Cup
9. - 18. feb 2018
Kværkeby IF's Nytårsstævne 2018
6. - 7. jan 2018
Brøndby futsal cup
20. - 21. jan 2018
Newl-Cup 2018
3. mar 2018
B1913 CUP
1. - 3. dec
Kjellerup IF julecup
27. - 30. dec
Slagelse Cup 2017
9. - 10. dec
SB CUP
2. - 3. dec
Sparekassen Sjælland Cup 2017
2. dec
Harte Indoor Cup 2017 - Kolding
1. - 10. dec
HORSENS JULE-INDOOR 2017
8. - 10. dec
BRANDE CUP 2017
2. dec
Frank Jensen Cup 2017
1. - 3. dec
Undløse moneycup 2017
9. - 10. dec
Følg Staevner.dk på Twitter