Fastelavns Cup på Fodboldfabrikken

Fodboldfabrikken arrangerer nu en kæmpe indendørs Fastelavns Cup for U-9, U-10 & U-11 på kunstgræs. Plads til samlet 20 i hver årgang i en A og B række. Fede præmier, fastelavnsboller til alle, spark katten af tønden, udklædningspris og meget mere!!

Fastelavns Cup på Fodboldfabrikken 2011

Fodboldfabrikken der ligger på hjørnet af Halmtorvet og Skelbækgade i Kødbyen København, inviterer hermed til kæmpe Fastelavns Cup på kunstgræs for årgang U-9, U-10 & U-11.

      U-9 drenge

  • A række = plads til 10 hold.
  • B række = plads til 10 hold.
  • Spilletidspunkt: kl. 09.00-12.00.
  • Minimum 4 kampe til alle af 8 min. 
  • Fastelavnsbolle til alle spillere.
  • Spark katten af tønden konkurrence.
  • Præmie til nr. 1 værdi af 1000 kr.
  • Præmie til nr. 2 værdi af 500 kr.
  • Præmie til bedste spiller.
  • Præmie til bedste udklædning.

      U-10 drenge

  • A række = plads til 10 hold.
  • B række = plads til 10 hold.
  • Spilletidspunkt: kl. 13.00-16.00
  • Minimum 4 kampe til alle af 8 min. 
  • Fastelavnsbolle til alle spillere.
  • Spark katten af tønden konkurrence.
  • Præmie til nr. 1 værdi af 1000 kr.
  • Præmie til nr. 2 værdi af 500 kr.
  • Præmie til bedste spiller.
  • Præmie til bedste udklædning.

      U-11 drenge

  • A række = plads til 10 hold.
  • B række = plads til 10 hold.
  • Spilletidspunkt: kl. 17.00-20.00.
  • Minimum 4 kampe til alle af 8 min. 
  • Fastelavnsbolle til alle spillere.
  • Spark katten af tønden konkurrence.
  • Præmie til nr. 1 værdi af 1000 kr.
  • Præmie til nr. 2 værdi af 500 kr.
  • Præmie til bedste spiller.
  • Præmie til bedste udklædning.

Deltagergebyr:
Kr. 475,- pr. hold: Klik her for tilmelding
Ligeså snart i har tilmeldt jer vil I modtage en bekræftelsesmail med info om betaling. I er først tilmeldt når pengene er overført, så sørg for at få det gjort med det samme.

Turneringsprogram
Når vi nærmer os stævnestart vil I få tilsendt et kampprogram med regler, info etc.

Spørgsmål
Rune Svenningsen, Fodboldfabrikken, 31 37 80 89.
Mail: Rune@fodboldfabrikken.nu
Hjemmeside: www.fodboldfabrikken.nu
Facebook: http://www.facebook.com/pages/Fodboldfabrikken/142747452421088


Rækker

Række Køn Niv. Hold
str.
Pris Spilletidspunkt OK
hold
Vente
liste
Tilmeld
U-9 A Herrer/Drenge A 6 475 Søndag formiddag 0 0
U-9 B Herrer/Drenge B 6 475 Søndag formiddag 0 0
U-10 A Herrer/Drenge A 6 475 Søndag middag 0 0
U-10 B Herrer/Drenge B 6 475 Søndag middag 0 0
U-11 A Herrer/Drenge A 6 475 Søndag eftermiddag 0 0
U-11 B Herrer/Drenge B 6 475 Søndag eftermiddag 0 0


Sted: Fodboldfabrikken
Adresse: Skelbækgade 1
Postnr: 1717
By: København V
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Indestævne

<februar 2012>
mationtofr
303112345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728291234
567891011

Frist: 10-02-2012

Powered By Subgurim(http://googlemaps.subgurim.net).Google Maps ASP.NET

Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
Øens Hold Cup
24. - 26. mar
Lalandia Cup 2017
3. - 5. mar
VesterhavsCup 2017
2. - 4. jun
Kronborg Cup 2017
11. - 13. aug
Cup Denmark By Brøndby 2017
28. - 30. jul
Future Cup
14. - 17. apr
BIF CUP 3-Bold for U6 og U7 B/C hold
26. feb
TPI REMA1000 CUP 2017
20. - 22. jan
BMK CUP - DJS
28. jan - 5. feb
Greve Goal Show 2017
11. - 12. feb
Gladsaxe Cup 2017
3. - 5. feb
Gladsaxe/ CC Sportswear Cup
24. - 26. feb
Dansk Revision CUP 2017
18. - 19. feb
Fynske Bank Cup 2017
11. - 12. feb
Bilka Cup
18. - 19. feb
ØLHOLM CUP 2017
27. - 29. jan
Sparekassen Vendsyssel Cup
17. - 19. feb
Nybolig Palle Ørtoft/ Nykredit Aalborg Forårs Cup
20. - 21. maj
Løjt IF 3-bold Cup
25. feb
INTERSPORT SPORT DRESS CUP, STORVORDE
17. sep
EURO-SPORTRING
16. mar - 30. okt
Costa Brava Cup
16. - 19. okt
Tour Holland
20. - 21. okt
Toftegaard biler opstartstævne 2017
1. - 2. apr
Limfjordscup
23. - 25. jun
Dalum Liga Cup 2017
23. - 25. jun
Jutlander Bank Cup 2017
3. - 5. mar
BMK CUP - DJS
28. jan - 5. feb
Vibecup del 2
20. - 22. jan
TPI REMA1000 CUP 2017
20. - 22. jan
ØLHOLM CUP 2017
27. - 29. jan
Tresu CUP 2
3. - 5. feb
Greve Goal Show 2017
11. - 12. feb
Børnefutsal U6& U7 - Medaljestævne - uge 4
28. - 29. jan
Kværndrup Cup 2017
21. jan - 5. feb
U6& U7 mix Indestævne.
28. jan
Revision Limfjord Cup
3. - 5. feb
Følg Staevner.dk på Twitter