Fastelavns Cup på Fodboldfabrikken

Fodboldfabrikken arrangerer nu en kæmpe indendørs Fastelavns Cup for U-9, U-10 & U-11 på kunstgræs. Plads til samlet 20 i hver årgang i en A og B række. Fede præmier, fastelavnsboller til alle, spark katten af tønden, udklædningspris og meget mere!!

Fastelavns Cup på Fodboldfabrikken 2011

Fodboldfabrikken der ligger på hjørnet af Halmtorvet og Skelbækgade i Kødbyen København, inviterer hermed til kæmpe Fastelavns Cup på kunstgræs for årgang U-9, U-10 & U-11.

      U-9 drenge

  • A række = plads til 10 hold.
  • B række = plads til 10 hold.
  • Spilletidspunkt: kl. 09.00-12.00.
  • Minimum 4 kampe til alle af 8 min. 
  • Fastelavnsbolle til alle spillere.
  • Spark katten af tønden konkurrence.
  • Præmie til nr. 1 værdi af 1000 kr.
  • Præmie til nr. 2 værdi af 500 kr.
  • Præmie til bedste spiller.
  • Præmie til bedste udklædning.

      U-10 drenge

  • A række = plads til 10 hold.
  • B række = plads til 10 hold.
  • Spilletidspunkt: kl. 13.00-16.00
  • Minimum 4 kampe til alle af 8 min. 
  • Fastelavnsbolle til alle spillere.
  • Spark katten af tønden konkurrence.
  • Præmie til nr. 1 værdi af 1000 kr.
  • Præmie til nr. 2 værdi af 500 kr.
  • Præmie til bedste spiller.
  • Præmie til bedste udklædning.

      U-11 drenge

  • A række = plads til 10 hold.
  • B række = plads til 10 hold.
  • Spilletidspunkt: kl. 17.00-20.00.
  • Minimum 4 kampe til alle af 8 min. 
  • Fastelavnsbolle til alle spillere.
  • Spark katten af tønden konkurrence.
  • Præmie til nr. 1 værdi af 1000 kr.
  • Præmie til nr. 2 værdi af 500 kr.
  • Præmie til bedste spiller.
  • Præmie til bedste udklædning.

Deltagergebyr:
Kr. 475,- pr. hold: Klik her for tilmelding
Ligeså snart i har tilmeldt jer vil I modtage en bekræftelsesmail med info om betaling. I er først tilmeldt når pengene er overført, så sørg for at få det gjort med det samme.

Turneringsprogram
Når vi nærmer os stævnestart vil I få tilsendt et kampprogram med regler, info etc.

Spørgsmål
Rune Svenningsen, Fodboldfabrikken, 31 37 80 89.
Mail: Rune@fodboldfabrikken.nu
Hjemmeside: www.fodboldfabrikken.nu
Facebook: http://www.facebook.com/pages/Fodboldfabrikken/142747452421088


Rækker

Række Køn Niv. Hold
str.
Pris Spilletidspunkt OK
hold
Vente
liste
Tilmeld
U-9 A Herrer/Drenge A 6 475 Søndag formiddag 0 0
U-9 B Herrer/Drenge B 6 475 Søndag formiddag 0 0
U-10 A Herrer/Drenge A 6 475 Søndag middag 0 0
U-10 B Herrer/Drenge B 6 475 Søndag middag 0 0
U-11 A Herrer/Drenge A 6 475 Søndag eftermiddag 0 0
U-11 B Herrer/Drenge B 6 475 Søndag eftermiddag 0 0


Sted: Fodboldfabrikken
Adresse: Skelbækgade 1
Postnr: 1717
By: København V
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Indestævne

<februar 2012>
mationtofr
303112345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728291234
567891011

Frist: 10-02-2012

Powered By Subgurim(http://googlemaps.subgurim.net).Google Maps ASP.NET

Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
Netherlands Cup
30. maj - 2. jun 2019
Hanze Trophy
20. - 21. apr 2019
Vejen Trolde Cup
31. maj - 2. jun 2019
TPI REMA1000 CUP 2019
11. - 20. jan 2019
Handelsstandens Boldklubs indendørs Fodboldstævne
19. - 20. jan 2019
Holland Cup
20. - 21. apr 2019
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
BIF CUP 3-Bold
23. - 24. feb 2019
B1909 Combi Cup 2019
1. - 3. feb 2019
NRUI Julestævne 2018
27. - 31. dec
Sportmaster cup 2019
4. - 6. jan 2019
3. Gentofte Indoor Cup
9. - 17. feb 2019
Nordea Cup Give 2019
4. - 6. jan 2019
Middelfart Sparekasse Indoor Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Hørning IF julecup
27. - 30. dec
REMA 1000 SIF Cup 2019
11. - 13. jan 2019
Greve Goal Show 2019
9. - 10. feb 2019
Fynske Bank Cup 2019
18. - 20. jan 2019
Nyråd Cup 2019
5. - 13. jan 2019
Team 10 Mini Cup
24. feb 2019
B1913 CUP
2. - 3. feb 2019
KB Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Vesti-Olsen& Hansen Cup
15. - 17. feb 2019
Dansk Revisions Cup 2019
16. - 17. feb 2019
Team Rynkeby Storstrøm Cup 2019
16. - 17. feb 2019
Outzourse - Timeout Cup 2019 i Dragør
8. - 9. jun 2019
SGIF Marts-stævne 2019
8. - 10. mar 2019
Kongerslev Auto Cup 2019
25. - 27. jan 2019
Champions League Indoor Kunst Cup
16. - 17. mar 2019
Nordea Cup Give 2019
4. - 6. jan 2019
Skærbæk Open 2018
25. - 29. dec
Bel Air Cup
29. - 30. dec
Nyråd Cup 2019
5. - 13. jan 2019
Hørning IF julecup
27. - 30. dec
Dame julestævne - Bel Air Cup
30. dec
Gladsaxe/ CC Sportswear Cup
21. - 23. dec
Alhede-Cup 2019
11. - 13. jan 2019
Lillestrøm EL Cup
5. jan 2019
KIF Indoor Cup 2019
5. - 6. jan 2019
Følg Staevner.dk på Twitter