Spar Nord cup 2012

Svogerslev Boldklub byder velkommen til 2 fornøjelige fodboldage i pinsen. Præmier til alle der spiller 3-mands. I år er der både drenge og pige rækker i 3-mands - 24/4: GRUNDET MANGLENDE TILMELDINGER ER STÆVNET DESVÆRRE AFLYST I FLERE RÆKKER.

 

LØRDAGENS PROGRAM:

 

 

  • U7-drenge (årgang 05) 5:5 turnering DØM-SELV
  • U9-drenge (årgang 03) 5:5-turnering DØM-SELV
  • U9-drenge (årgang 03) 7:7 

SØNDAGENS PROGRAM:

  • U6-drenge (årgang 06) 3:3 turnering  DØM-SELV
  • U7-piger (årgang 05/06) 3:3 turnering DØM-SELV
  • U9-piger (årg ang 03/04) 5:5-turnering DØM SELV
  • U10-drenge (årgang 02) 7:7-turnering  

TILMELDING: Klik her

SENEST 13. maj

 spørgsmål kan rettes til Brian på :

 Btfriis@mail.dk

 

PRIS:   

3:3-turnering = 150,-/hold (max. 5 spillere)

5:5-turnering = 200,-/hold (max. 8 spillere)

7:7-turnering = 250,-/hold (max. 10 spillere)

 På kontonummer: 9304-6500770307

HUSK: Årgang og Navn !!

SENEST 13. maj

 REGLER:
  • Der spilles efter SBU/DFU's regler.
  • Daglige dispentationer er gyldige.
  • Yderligere spørgsmål: Brian Friis 2112 3735

 

 DIVERSE:

Overholdes betalingsfristen ikke, bliver holdet automatisk slettet og ventelisten benyttes.

VI SES

 


Rækker

Række Køn Niv. Hold
str.
Pris Spilletidspunkt OK
hold
Vente
liste
Tilmeld
U6 drenge (06) 3:3 Herrer/Drenge 5 150 Søndag 0 0
U10 drenge (02) 7:7 Herrer/Drenge 10 250 Søndag 0 0
U9 drenge (03) 7:7 Herrer/Drenge 10 250 Lørdag 0 0
U9 drenge (03) 5:5 Herrer/Drenge 8 200 Lørdag 0 0
U7 Piger (05/06) 3:3 Kvinder/Piger 5 150 Søndag 0 0
U7 drenge (05) 5:5 Herrer/Drenge 8 200 Lørdag 0 0

Arrangør: Svogerslev Boldklub
Sted: Svogerslev idrætspark
Adresse: Tværegen 23
Postnr: 4000
By: Roskilde
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Udendørsstævne

<maj 2012>
mationtofr
30123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031123
45678910

Frist: 22-05-2012

Powered By Subgurim(http://googlemaps.subgurim.net).Google Maps ASP.NET

Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
Kronborg Cup 2016
5. - 7. aug
Tour Holland
21. - 22. okt
Brøndby Cup 2016
30. jul - 1. aug
Lloret Cup
17. - 20. okt
Super Brugs Cup 2016
5. - 7. aug
Fremad Valby Cup 2016
4. - 5. jun
DB-Cup 2016
14. - 15. maj
Silkeborgmesterskabet 2016
14. - 15. maj
Giraf Cup 2016
21. maj
HIK CUP 2016
4. - 5. jun
Id Hair Sommer Cup VRI 2016
11. jun
Dalum Liga Cup 2016
25. - 26. jun
Pinsecup - Brolagt 2016
13. - 16. maj
ZEBRA CUP 2016
21. maj
Super Brugs Cup 2016
5. - 7. aug
24Sport Cup 2016
11. - 12. jun
Harte Cup 2016
20. - 21. aug
INTERSPORT SPORT DRESS CUP, STORVORDE
18. sep
Rasmus Klumps pandekagestævne
30. maj
Unisport Cup
27. - 28. aug
DGI Cup - Gadstrup IF
11. sep
DGI Flexstævne
19. jun
DGI Flexstævne
5. jun
DGI Flexstævne
29. maj
JB CUP 2016
13. - 14. aug
Gladsaxe/ CC Sportswear Cup
25. - 27. nov
DB-Cup 2016
14. - 15. maj
Silkeborgmesterskabet 2016
14. - 15. maj
Guldstævnet for piger
14. maj
Djurs Sommerland Cup 2016
19. jun
Djurs Sommerland Cup 2016
12. jun
BGIF Cup 2016
28. maj
Giraf Cup 2016
21. maj
ZEBRA CUP 2016
21. maj
Pinsecup - Brolagt 2016
13. - 16. maj
BSI/VIF CUP
21. - 22. maj
Følg Staevner.dk på Twitter