B1913 Maj Cup del II

B1913 Maj Stævne del II i pinsen for børnehold. Der er pige og drenge rækker, der spilles på både A og B-niveau. Frist 18.05.12

Velkommen til B1913 Maj Cup del II, som afholdes i dagene d. 25-27 maj.
Vi spiller i flg. rækker:

U8-U9 drenge og piger (5-mands) A og B niveau max 8 spillere
U10-U12 drenge og piger (7-mands) A og B niveau max 10 spillere
 Spilletid 2x10 min. for U8-U9 og 2x15 min. for U10-U12.
I både A og B-rækkerne er der medaljer til alle og en pokal til det vindende hold

Afhængig af antal tilmeldinger kan U10 blive rykket til fredag eller lørdag. 

Ved for få tilmeldte hold i en årgang, kan to årgange evt. sammenlægges.

Holdgebyret er på kr. 500. Der kan kun tilmeldes hold, hvor den ansvarlige klub/skole er angivet.
Beløbet indbetales ved tilmelding på kontonr. 9219 4566950710 med angivelse af hold og klub.

Tilmeldingen er bindende fra udløb af tilmeldingsfristen, som er d.18-05-2012, hvor betalingen skal være os i hænde. Dit hold er først tilmeldt, når B1913 har modtaget betalingen.
Der er frugtkasse til alle hold.
Frokost menuer kan forudbestilles.

Spørgsmål til stævnet kan rettes til stævneleder Lars Andersen lars.andersen@webspeed.dk.
tlf. nr. 30113062

 


Rækker

Række Køn Niv. Hold
str.
Pris Spilletidspunkt OK
hold
Vente
liste
Tilmeld
U8 Kvinder/Piger 10 FREDAG 0 0
U9 Kvinder/Piger 10 LØRDAG 0 0
U10 Kvinder/Piger 10 SØNDAG 0 0
U11 Kvinder/Piger 10 LØRDAG 0 0
U12 Kvinder/Piger 10 SØNDAG 0 0
U8 Herrer/Drenge 10 FREDAG 0 0
U12 Herrer/Drenge 10 SØNDAG 0 0
U9 Herrer/Drenge 10 LØRDAG 0 0
U10 Herrer/Drenge 10 SØNDAG 0 0
U11 Herrer/Drenge 10 LØRDAG 0 0

Arrangør: Boldklubbben 1913
Sted: B1913
Adresse: Campusvje 55
Postnr: 5230
By: Odense M
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Udendørsstævne

<maj 2012>
mationtofr
30123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031123
45678910

Frist: 18-05-2012

Powered By Subgurim(http://googlemaps.subgurim.net).Google Maps ASP.NET

Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
Holland Cup
31. mar - 1. apr 2018
Top Oss Cup
31. mar - 1. apr 2018
Øens Hold Cup (U13-U17)
10. - 12. nov
BIF CUP 3-Bold
25. - 26. nov
Fedets Cup 2017, VRI indestævne
18. - 19. nov
Bauhaus Valbycup 2017
30. sep - 1. okt
Orient Cup 2017
18. - 19. nov
GENTOFTE CUP 2017
21. - 22. okt
Champions League for Kids-SJÆLLAND
21. okt 2017 - 1. apr 2018
Vinter Champions League U9, U10& U11
18. nov 2017 - 4. feb 2018
Jutlander Bank Cup 2017
3. - 12. nov
Indoor LiGA CUP 2017
10. - 12. nov
Avarta-Julestævne 2017
2. - 3. dec
U13 Young Guns Elite Cup
29. sep - 1. okt
Nordea Cup 2018, Give
5. - 7. jan 2018
Trofeo Mediterráneo 2018
23. - 29. mar 2018
Trofeo Malgratense 2018
12. - 19. okt 2018
Limone Cup 2018
13. - 19. okt 2018
North Limburg Cup 2018
17. - 21. maj 2018
Easter Open 2018
28. mar - 2. apr 2018
FCM SAMFUND Støttecup 4. af 4
24. - 26. nov
FCM SAMFUND Støttecup 3. af 4
17. - 19. nov
FCM SAMFUND Støttecup 2. af 4
10. - 12. nov
FCM SAMFUND Støttecup 1. af 4
3. - 5. nov
Bauhaus Valbycup 2017
30. sep - 1. okt
Vinter Champions League U12 piger
1. nov 2017 - 15. mar 2018
BSI/VIF Nordic CUP Okt 2017
7. - 8. okt
HIK CUP EFTERÅR 2017
30. sep - 1. okt
U13 Young Guns Elite Cup
29. sep - 1. okt
Vinter Champions League U9, U10& U11
18. nov 2017 - 4. feb 2018
DGI 8-mands vinterturnering på kunstgræs U10-U13
11. nov 2017 - 3. feb 2018
3bold - stævneform - DGI Sydøstjylland
12. okt
Louis Nielsen Cup 2017
14. okt
Football Talent Trophy 2017 - U12
27. - 29. okt
Følg Staevner.dk på Twitter