B1913 Maj Cup del II

B1913 Maj Stævne del II i pinsen for børnehold. Der er pige og drenge rækker, der spilles på både A og B-niveau. Frist 18.05.12

Velkommen til B1913 Maj Cup del II, som afholdes i dagene d. 25-27 maj.
Vi spiller i flg. rækker:

U8-U9 drenge og piger (5-mands) A og B niveau max 8 spillere
U10-U12 drenge og piger (7-mands) A og B niveau max 10 spillere
 Spilletid 2x10 min. for U8-U9 og 2x15 min. for U10-U12.
I både A og B-rækkerne er der medaljer til alle og en pokal til det vindende hold

Afhængig af antal tilmeldinger kan U10 blive rykket til fredag eller lørdag. 

Ved for få tilmeldte hold i en årgang, kan to årgange evt. sammenlægges.

Holdgebyret er på kr. 500. Der kan kun tilmeldes hold, hvor den ansvarlige klub/skole er angivet.
Beløbet indbetales ved tilmelding på kontonr. 9219 4566950710 med angivelse af hold og klub.

Tilmeldingen er bindende fra udløb af tilmeldingsfristen, som er d.18-05-2012, hvor betalingen skal være os i hænde. Dit hold er først tilmeldt, når B1913 har modtaget betalingen.
Der er frugtkasse til alle hold.
Frokost menuer kan forudbestilles.

Spørgsmål til stævnet kan rettes til stævneleder Lars Andersen lars.andersen@webspeed.dk.
tlf. nr. 30113062

 


Rækker

Række Køn Niv. Hold
str.
Pris Spilletidspunkt OK
hold
Vente
liste
Tilmeld
U8 Kvinder/Piger 10 FREDAG 0 0
U9 Kvinder/Piger 10 LØRDAG 0 0
U10 Kvinder/Piger 10 SØNDAG 0 0
U11 Kvinder/Piger 10 LØRDAG 0 0
U12 Kvinder/Piger 10 SØNDAG 1 0
U8 Herrer/Drenge 10 FREDAG 8 0
U12 Herrer/Drenge 10 SØNDAG 4 0
U9 Herrer/Drenge 10 LØRDAG 0 0
U10 Herrer/Drenge 10 SØNDAG 2 0
U11 Herrer/Drenge 10 LØRDAG 4 0

Arrangør: Boldklubbben 1913
Sted: B1913
Adresse: Campusvje 55
Postnr: 5230
By: Odense M
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Udendørsstævne

<maj 2012>
mationtofr
30123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031123
45678910

Frist: 18-05-2012

Powered By Subgurim(http://googlemaps.subgurim.net).Google Maps ASP.NET

Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
Future Cup
3. - 6. apr 2015
Golden City Cup
4. - 5. apr 2015
Lalandia Cup 2015
27. feb - 1. mar 2015
Holland Cup
4. - 5. apr 2015
Hansen/ Nissen Cup 2014
27. - 30. dec
NRUI Julestævne 2014
27. - 30. dec
TPI REMA1000 CUP 2015
17. - 25. jan 2015
Nytårscup 2014
27. - 30. dec
Hvalsø Cup 2015
2. - 4. jan 2015
Solrød Sport Cup 2015
17. jan - 1. mar 2015
Handelsstandens Boldklub indendørs fodboldstævne
17. - 18. jan 2015
Ulfborg Cup 2014
27. - 30. dec
Nilfisk/Alto-Cup 2015
16. - 18. jan 2015
Horsens FS cup 2015
9. - 11. jan 2015
Maestro Cup
31. jan 2015
Den Jyske Sparekasse Cup 2015 på Kunstgræs
28. feb - 1. mar 2015
Toyota Material& Fomsgaard Gulve cup 2015
29. mar 2015
Trailergaarden-Gantrup Cup 2015
6. - 8. mar 2015
KM SPORTS CUP 2015
24. - 25. jan 2015
KM SPORTS CUP FASTELAVNSSTÆVNE
15. feb 2015
Tved Cup
16. - 18. jan 2015
Sparbanken i Karlshamn Tjejcup.se
21. mar - 12. apr 2015
EJBY CUP 2015
7. - 8. mar 2015
Lloret Cup
12. - 15. okt 2015
Sportmaster Cup 2015
9. - 11. jan 2015
DGI Futsalstævne Tuse
4. jan 2015
DGI Halvbanestævne Gislinge
11. jan 2015
EnergiMidt Cup 2015, i Lindved v. Vejle
10. jan - 1. mar 2015
Halsnæsmesterskaberne
10. jan 2015
DGI Halvbanestævne Gadstrup
11. jan 2015
Sportmaster CUP 2015
9. - 11. jan 2015
Ulfborg Cup 2014
27. - 30. dec
Nytårscup 2014
27. - 30. dec
DGI Breddestævne St. Merløse
10. jan 2015
Følg Staevner.dk på Twitter