FREMAD VALBY CUP ÅRGANG 2002

FREMAD VALBY invitere til årgangsstævne for U10 drenge søndag d. 10. juni. Der spilles 7-mands fodbold og inddeles i B og C-rækker. Stævnet afvikles på vores baner på Julius Andersens Vej 8, 2450 København SV.

FREMAD VALBY CUP 2012
Spilledato: 10. Juni
Arrangør: Fremad Valby
Årgang 2002 (u10) - Niveau: B & C-rækker


Fremad Valby Cup er et årgangsstævne for U10 (årg. 2002)
Der spilles 7-mands fodbold og niveau delt i både B og C-rækker – Max 10 spillere pr. hold
Spilledato: Søndag d. 10. juni
Præmier: Pokaler til nr.1-3 i begge rækker.
Spillested: Fremad Valby, Julius Andersens Vej 8, 2450 København SV
Tilmelding: Klik her

Gebyr pr. hold: 550,- (Betalingsfrist 1. maj – Tilmelding først gældende ved betaling)
Program: Udsendes senest 10 dage før stævnet.
Konto: 3306 3306696890 - Husk at angive holdes navn og årgang.

Stævnearrangør: Lennart Will & Brit Will – Fremad Valby
Kontakt: fodbold.will@hotmail.com
 


Rækker

Række Køn Niv. Hold
str.
Pris Spilletidspunkt OK
hold
Vente
liste
Tilmeld
U10-B (2002) 7-mands Herrer/Drenge B 10 550 20 0
U10-C (2002) 7-mands Herrer/Drenge C 10 550 11 0

Arrangør: Fremad Valby
Sted: Fremad Valby
Adresse: Julius Andersens Vej 8
Postnr: 2450
By: København SV
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Udendørsstævne

<juni 2012>
mationtofr
28293031123
45678910
11121314151617
18192021222324
2526272829301
2345678

Frist: 09-06-2012

Powered By Subgurim(http://googlemaps.subgurim.net).Google Maps ASP.NET

Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
Holland Cup
4. - 5. apr 2015
Future Cup
3. - 6. apr 2015
Skjold Cup 2014
8. - 9. nov
KORCH CUP
25. - 26. okt
Dalum Multi Cup 2014 - U6 til U11
8. - 9. nov
Ølstykke Vinterturnering
20. okt 2014 - 29. mar 2015
Fleggaard Cup 2014
1. - 2. nov
NES cup 2014, VRI indestævne
15. - 16. nov
Dalum Multi Cup 2014 for U12-U15 hold
13. - 14. dec
Fortuna Sydbank Cup 2014
24. - 26. okt
Cool Kids Cup
31. okt 2014 - 31. mar 2015
Jutlander Bank Cup 2014
7. - 16. nov
Træningslejr Portugal
1. feb - 30. apr 2015
Gudenåstævne 2014
21. - 30. nov
Klejtrup EnergiMidt Cup 2014
21. - 29. nov
Harte Indoor Cup 2014
5. - 14. dec
DagliBrugsen cup Harboøre 2014
14. - 16. nov
Fodbold camp
13. - 15. okt
Nytårscup 2014
27. - 30. dec
Halsnæsmesterskaberne
10. jan 2015
Langå Sparekasse Cup - senior
15. nov
Langå Sparekasse Cup - Ungdom
7. - 9. nov
Lloret Cup
13. - 16. okt
Afsluttende 8-mands stævne Søndermarken IK
11. okt
Kaeser Cup Ringsted
1. nov
Fodbold camp
13. - 15. okt
Flügger Farve Cup - Christiansfeld
18. - 26. okt
OB's træningsstævner på Fyn: U13-U18
7. - 9. nov
SKAGEN SKAW CUP 2015
18. - 23. jul 2015
Dragør Boldklub U7 Stævne
12. okt
Ølstykke Vinterturnering
20. okt 2014 - 29. mar 2015
Gudenåstævne 2014
21. - 30. nov
Følg Staevner.dk på Twitter