Kr. Himmelfartstævne 2012

KRISTI HIMMELFARTSTÆVNE.. Avarta byder igen i år velkommen til Kristi himmelfartstævne, på det smukke anlæg i Espelunden.

AVARTA

Inviterer til

Kristi himmelfartstævne
Den 17 maj 2012

På banerne i Espelunden, korsdalsvej 100 i Rødovre

 
En Hyggelig dag for hele familien, med Hoppeborg for de mindste, Boder, Pølsevogn og salg af Øl & Vand.


 


Tilmelding : Tilmelding først gyldig når stævnebeløb er betalt i Danske Bank 4440-4748245405        Tilmeldingsfrist & Betalingsfrist: Den 4 maj 2012.
 

Præmier : Der er Medaljer til alle i 5 mandspuljerne og Pokal til vinderholdet i 7 mandspuljerne.

Der vil være medalje/præmieoverrækkelseoverrækkelse umiddelbart efter sidste kamp i hver Pulje.
 
 
Rækker :                                                                                                                                                                                 U6, U7 & U8    mixede   5 mands     2x7 minutter max  7 spillere pr. hold.
 
U9-U10 & U11   Drenge    7 mands A/B/C   2x10 minutter  max 10 spillere pr hold

U9 Piger       5 mands B/C   2x7 minutter max 7 spillere pr hold .

U11 Piger       7 mands B/C       2x10 minutter max 10 spillere pr. hold
 
 

Kampprogram : Udsendes ca. 1 Uge før stævnet.
 

 
Kontakt : Kenneth Mumgaard Pedersen.

Tlf .23623012  eller  mumgaard@mail.dk
 


Rækker

Række Køn Niv. Hold
str.
Pris Spilletidspunkt OK
hold
Vente
liste
Tilmeld
U7 Drenge Mixede 7 375 0 0
U8 Drenge Mixede 7 375 0 0
U9 Drenge Herrer/Drenge 10 375 0 0
U10 Drenge Herrer/Drenge 10 375 0 0

Arrangør: Boldklubben Avarta
Sted: Espelunden
Adresse: Korsdalsvej 100
Postnr: 2610
By: Rødovre
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Udendørsstævne

<maj 2012>
mationtofr
30123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031123
45678910

Frist: 08-05-2012

Powered By Subgurim(http://googlemaps.subgurim.net).Google Maps ASP.NET

Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
ULIGA Winter Cup - 2003-2007 Drenge A/Elite
31. okt 2015 - 14. feb 2016
Rosenhøj Unisport Cup
22. - 23. aug
Øens Hold Cup (U8-U12)
9. - 11. okt
Øens Hold Cup (U13-U18)
6. - 8. nov
Lloret Cup
12. - 15. okt
FC Horsens Pokal Cup
29. - 30. aug
Rasmus Klumps pandekagestævne
30. aug
AB Tårnby Sommer Cup
15. - 16. aug
Orient Cup 2015
29. - 30. aug
B1973 Micro Cup 2015
13. sep
SuperBrugsen - Havdrup Sommer Cup 2015
16. aug
McDonalds Paderup Cup 2015
29. aug
Champions-League Vinter
31. okt 2015 - 10. apr 2016
BGIF Jubilæums-Cup 2015
5. - 6. sep
Løve Cup Mini 2015
5. - 6. sep
GFK Cup 2015
26. - 27. sep
Thisted Indoor
11. - 13. dec
Champions League for Kids
24. okt 2015 - 27. mar 2016
Futsalstævne
27. aug
Vinter-Cup 2015-2016
19. okt 2015 - 13. mar 2016
Juliana Malden Cup Holland
26. - 30. maj 2016
Easter Open 2016
24. - 28. mar 2016
North Limburg Cup 2016 (Piger)
12. - 16. maj 2016
North Limburg Cup 2016 (Drenge)
12. - 16. maj 2016
Roskilde Cup årgang 2006
23. aug
Rårup sommercup
8. aug
Tølløse CUP
15. aug
Harte Cup 2015
22. - 23. aug
Øhavs-Cup 2015
15. aug
Rolfsted Sommer Cup 2015
15. aug
SuperBrugsen - Havdrup Sommer Cup 2015
16. aug
McDonalds Paderup Cup 2015
29. aug
Champions League for Kids
22. aug - 24. okt
AB Tårnby Sommer Cup
15. - 16. aug
Vendsyssel Cup 2015
23. aug
Følg Staevner.dk på Twitter