"HASLE BLIK OG RØR - CUP"

"HASLE BLIK OG RØR - CUP" Lørdag 23. juni 2012 For U-11 drenge (7-mands) - årgang 01 I samarbejde med "HASLE BLIK OG RØR" vil Aabyhøj U-11 gerne invitere til et hyggeligt 1-dags stævne, der markerer afslutningen på U-11 og forårssæsonen.

“HASLE BLIK OG RØR – CUP”

 

Lørdag d. 23. juni 2012

 

For U-11 Drenge (7-mands) - Årgang 01

 

I samarbejde med “HASLE BLIK OG RØR” vil Aabyhøj U-11 gerne invitere til et hyggeligt 1-dags stævne, der markerer afslutningen på U-11 og forårssæsonen, inden det i efteråret går løs i U-12.

 

 

Stævne information

 

Spilledato:          23. Juni kl. 10.00 – 17.00

 

Spillested:          “Kulgården”, Lokesvej, 8230 Åbyhøj 

                          Vi spiller på 8  7-mandsbaner.                    

 

Omklædning:      Åbyhøj stadion, O.I.Offersensvej 2, 8230 Åbyhøj

 

Stævneledelse:   Flemming Madsen – mobil 28930274

 

Tilmelding:         Klik her

Pris:                   350.- kr pr. Hold.

 

Betaling:            reg. nr 3627         kontonr. 3629805745

                         Husk at skrive klubnavn og række ved betaling.

      

Rækker:             A – B1 – B2 – C (8 hold i hver række)

 

Spilletid:            2 X 15 min, med 3 min pause.

 

Turneringsform:  2 puljer a 4 hold, 2 bedste i hver pulje går

                         videre til semifinalen og vinderne af semifinalen

                         mødes i finalen.             

 

Puljeplacering:   Flest matchpoint.

                         Indbyrdes kamp.

                         Målforskel i indbyrdes kamp.

                         Målforskel i alle kampe.

                         Flest scorede mål i alle kampe.

 Straffespark – 3 spark, derefter et ad gangen indtil  afgørelse.

 

Semi- og finale:  Ved uafgjort  -  Straffespark – 3 spark, derefter et  ad gangen indtil afgørelse.

 

Regler:              Vi spiller efter DBU Jyllands regler.      

                         Max. 10 spillere pr. Hold

                         Max. 2 kvartalsspillere pr. hold

                         Gult kort = 5 min. udvisning

 Rødt kort = 5 min. udvisning, og den udviste  spiller er ude resten af kampen.             

                         Kampene vil blive dømt af lokale dommere.

 

Præmier:            Der vil være personlige præmier til de 2 finalehold  i alle 4 rækker.

 Samt pokal til det vindende hold i alle 4 rækker.

 

 Med sportslig hilsen

 Aabyhøj IF U-11


Rækker

Række Køn Niv. Hold
str.
Pris Spilletidspunkt OK
hold
Vente
liste
Tilmeld
U-11 A-række Herrer/Drenge A 10 350.- 0 0
U-11 B1-række Herrer/Drenge B1 10 350.- 0 0
U-11 B2-række Herrer/Drenge B2 10 350.- 0 0
U-11 C-række Herrer/Drenge C 10 350.- 0 0

Arrangør: Aabyhøj IF
Sted: "Kulgården"
Adresse: Lokesvej
Postnr: 8230
By: Aabyhøj
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Udendørsstævne

<juni 2012>
mationtofr
28293031123
45678910
11121314151617
18192021222324
2526272829301
2345678

Frist: 14-06-2012

Powered By Subgurim(http://googlemaps.subgurim.net).Google Maps ASP.NET

Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
Øens Hold Cup (U13-U17)
11. - 13. nov
Costa Brava Cup
17. - 20. okt
Øens Hold Cup (U8-U12)
14. - 16. okt
HIK CUP - 2016 efterår
1. - 2. okt
B1973 Micro Cup 2016
11. sep
INDOOR LIGA CUP 2016
5. - 6. nov
SportyMe.dk CUP, Herstedøster IC 2016
3. - 4. sep
INTERSPORT SPORT DRESS CUP, STORVORDE
18. sep
VEJEN CUP 2016
23. - 25. sep
BJERT CUP
10. sep
VIF Nordic Cup
8. - 9. okt
Gladsaxe Cup 2016
4. - 6. nov
Boldklubben Frem cup 2016
29. - 30. okt
Avarta-Cup
26. - 27. nov
HIK Jule Cup
26. sep
Futsalstævne
13. nov
Boldklubben Frem julestævne 2016
27. - 30. dec
Vinter Champions League U14
24. okt 2016 - 24. mar 2017
Vinter Champions League U13
24. okt 2016 - 24. mar 2017
Vinter Champions League U12
24. okt 2016 - 24. mar 2017
Vinter Champions League U11
24. okt 2016 - 24. mar 2017
Vinter Champions League U9+U10
24. okt 2016 - 24. mar 2017
Pro Training Experience
17. - 23. okt
BJERT CUP
10. sep
Sportigan Skjern Cup
3. sep
VEJEN CUP 2016
23. - 25. sep
SportyMe.dk CUP, Herstedøster IC 2016
3. - 4. sep
Trofeo Malgratense
15. - 20. okt
Limone Cup 2016
15. - 21. okt
B1973 Micro Cup 2016
11. sep
Inges Auto Cup
17. - 18. sep
Castus Cup
11. sep
BK Skjold Cup
18. sep
Følg Staevner.dk på Twitter