"HASLE BLIK OG RØR - CUP"

"HASLE BLIK OG RØR - CUP" Lørdag 23. juni 2012 For U-11 drenge (7-mands) - årgang 01 I samarbejde med "HASLE BLIK OG RØR" vil Aabyhøj U-11 gerne invitere til et hyggeligt 1-dags stævne, der markerer afslutningen på U-11 og forårssæsonen.

“HASLE BLIK OG RØR – CUP”

 

Lørdag d. 23. juni 2012

 

For U-11 Drenge (7-mands) - Årgang 01

 

I samarbejde med “HASLE BLIK OG RØR” vil Aabyhøj U-11 gerne invitere til et hyggeligt 1-dags stævne, der markerer afslutningen på U-11 og forårssæsonen, inden det i efteråret går løs i U-12.

 

 

Stævne information

 

Spilledato:          23. Juni kl. 10.00 – 17.00

 

Spillested:          “Kulgården”, Lokesvej, 8230 Åbyhøj 

                          Vi spiller på 8  7-mandsbaner.                    

 

Omklædning:      Åbyhøj stadion, O.I.Offersensvej 2, 8230 Åbyhøj

 

Stævneledelse:   Flemming Madsen – mobil 28930274

 

Tilmelding:         Klik her

Pris:                   350.- kr pr. Hold.

 

Betaling:            reg. nr 3627         kontonr. 3629805745

                         Husk at skrive klubnavn og række ved betaling.

      

Rækker:             A – B1 – B2 – C (8 hold i hver række)

 

Spilletid:            2 X 15 min, med 3 min pause.

 

Turneringsform:  2 puljer a 4 hold, 2 bedste i hver pulje går

                         videre til semifinalen og vinderne af semifinalen

                         mødes i finalen.             

 

Puljeplacering:   Flest matchpoint.

                         Indbyrdes kamp.

                         Målforskel i indbyrdes kamp.

                         Målforskel i alle kampe.

                         Flest scorede mål i alle kampe.

 Straffespark – 3 spark, derefter et ad gangen indtil  afgørelse.

 

Semi- og finale:  Ved uafgjort  -  Straffespark – 3 spark, derefter et  ad gangen indtil afgørelse.

 

Regler:              Vi spiller efter DBU Jyllands regler.      

                         Max. 10 spillere pr. Hold

                         Max. 2 kvartalsspillere pr. hold

                         Gult kort = 5 min. udvisning

 Rødt kort = 5 min. udvisning, og den udviste  spiller er ude resten af kampen.             

                         Kampene vil blive dømt af lokale dommere.

 

Præmier:            Der vil være personlige præmier til de 2 finalehold  i alle 4 rækker.

 Samt pokal til det vindende hold i alle 4 rækker.

 

 Med sportslig hilsen

 Aabyhøj IF U-11


Rækker

Række Køn Niv. Hold
str.
Pris Spilletidspunkt OK
hold
Vente
liste
Tilmeld
U-11 A-række Herrer/Drenge A 10 350.- 8 0
U-11 B1-række Herrer/Drenge B1 10 350.- 8 0
U-11 B2-række Herrer/Drenge B2 10 350.- 7 0
U-11 C-række Herrer/Drenge C 10 350.- 8 0

Arrangør: Aabyhøj IF
Sted: "Kulgården"
Adresse: Lokesvej
Postnr: 8230
By: Aabyhøj
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Udendørsstævne

<juni 2012>
mationtofr
28293031123
45678910
11121314151617
18192021222324
2526272829301
2345678

Frist: 14-06-2012

Powered By Subgurim(http://googlemaps.subgurim.net).Google Maps ASP.NET

Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
Costa Brava Cup
13. - 16. okt
Lloret Cup
13. - 16. okt
Champions League for Kids - vinterturnering
1. okt 2014 - 31. mar 2015
Gladsaxe Cup
27. - 28. sep
Mr. Boston/ N.F-Furs
5. okt
Dalum Multi Cup 2014 - U6 til U11
8. - 9. nov
Ølstykke Vinterturnering
20. okt 2014 - 29. mar 2015
Dalum Multi Cup 2014 for U12-U15 hold
13. - 14. dec
Afsluttende 5-mands stævne ØBG Silkeborg
27. sep
Fleggaard Cup 2014
1. - 2. nov
Cool Kids Cup
31. okt 2014 - 31. mar 2015
BIF CUP 2014
15. - 16. nov
BIGA/GARANT CUP
27. dec
Dahl Pedersen Cup
28. dec
Fortuna indestævne på stor bane
1. nov
Dallas International Girls Cup
30. mar - 6. apr 2015
Dallas International Soccer Festival
20. - 27. jul 2015
Rask Mølle Cup
15. okt
Copa Penya Barcelonista
23. - 24. maj 2015
Arnhem Cup
23. - 24. maj 2015
Ijssel Trophy
15. - 16. maj 2015
Basinus Trophy
15. - 16. maj 2015
Gladsaxe Cup
27. - 28. sep
DGI Cup - As IF
4. okt
UIF Cup 2014
27. sep
Afslutningstur London
16. - 19. okt
Mr. Boston/ N.F-Furs
5. okt
Afsluttende 5-mands stævne ØBG Silkeborg
27. sep
Costa Brava Cup
13. - 16. okt
Fodboldskole U6-U8
27. - 28. sep
Pige medaljestævne i Brøndby IF
5. okt
Vejgaard Efterårscup 2014
11. - 12. okt
Følg Staevner.dk på Twitter