FB Rotary CUP 2012

PÅ GENSYN DEN KOMMENDE WEEKEND til det største københavnske stævne i herlige omgivelser i hjertet af Frederiksberg.

FB Rotary CUP 2012

21/8: SENESTE NYT:

KAMPPROGRAMMET ER NU UPLOADET OG UDSENDT. DU FINDER PROGRAMMET HER:

http://staevner.dk/program/3671/fb-rotary-cup-2012.aspx

 


21/8 KL. 20.00:
I SKRIVENDE STUND ER ALLE RÆKKER BESAT MED DE NØDVENDIGE HOLD. VI VED DOG AF ERFARING, AT DER KAN FOREKOMME AFBUD, SÅ TØV IKKE MED AT FORESPØRGE OM EN LEDIG PLADS I EN RÆKKE.


LØRDAG:
U12 (ÅRG. 01) DR. 7M A-RÆKKE: 0 HOLD
U12 (ÅRG. 01) DR. 7M B/C-RÆKKE: 0 HOLD
U12 (ÅRG. 01) PIGER 7M: 0 HOLD
U13 (ÅRG. 00) DR. 9M: A-RÆKKE: 0 HOLD
U13 (ÅRG. 00) DR. 9M B/C-RÆKKE: 0 HOLD
U13 (ÅRG. 00) PIGER 9M: 0 HOLD
U14 (ÅRG. 99) DR. 9M A-RÆKKE: AFLYST
U14 (ÅRG. 99) DR. 9M B/C-RÆKKE: 0 HOLD
U15 (ÅRG. 98) DR. 11M A-RÆKKE: AFLYST
U15 (ÅRG. 98) DR. 11M B/C-RÆKKE: AFLYST
U15 (ÅRG. 98/99) PI. 11M A-RÆKKE: AFLYST
U15 (ÅRG. 98/99) PI. 11M B/C-RÆKKE: AFLYST


SØNDAG:
U6 (ÅRG. 07) DR. 3M: 0 HOLD
U7 (ÅRG. 06) DR. 3M: 0 HOLD
U8 (ÅRG. 05) DR. 5M: 0 HOLD
U8 (ÅRG. 05) PI. 3M: AFLYST
U9 (ÅRG. 04) DR. 5M ØVEDE: 0 HOLD
U9 (ÅRG. 04) DR. 5M MINDRE ØVEDE: 0 HOLD
U9 (ÅRG. 04) PI. 5M: 0 HOLD
U10 (ÅRG. 03) DR. 5M ØVEDE: 0 HOLD
U10 (ÅRG. 03) DR. 5M MINDRE ØVEDE: 0 HOLD
U10 (ÅRG. 03) PI. 5M: 0 HOLD
U11 (ÅRG. 02) DR. 5M ØVEDE: AFLYST
U11 (ÅRG. 02) DR. 5M MINDRE ØVEDE: 0 HOLD
U11 (ÅRG. 02) PI. 5M: 0 HOLD

 

 

 

ALLE 7, 9 og 11M rækker afvikles lørdag den 25. august

ALLE 3 og 5 M rækker afvikles søndag den 26. august

Stævneprogram forventes udsendt mandag den 20. august.

 

STÆVNET:
 

Frederiksberg Boldklub, FB - afholder stort breddestævne den sidste weekend i august.


OBS! Der spilles med U-betegnelser som de ser ud efter sommerferien 2012.

Drenge:

-Fra U6 (2007) til U8 (2005) spilles der uden niveauer.
-Fra U9 (2004) til U11 (2002) spilles der med Øvede og Mindre Øvede niveauer.
-Fra U12 (2001) til U15 (1998) spilles der med A samt B/C-niveauer.

Piger:

-Fra U8 (2004) til U13 (2000) spilles der uden niveauer.
-Fra U15 (1999 og 1998) spilles der med A samt B/C-niveauer.

Der er medaljer og diplomer til alle hold i U5 til U9 rækkerne.
Der er pokaler samt personlige præmier til nummer 1, 2 og 3 i alle U10 til U15 rækkerne. 

I 3M må benyttes 6 spillere pr. hold
I 5M må benyttes 8 spillere pr. hold
I 7M må benyttes 12 spillere pr. hold
I 9M må benyttes 14 spillere pr. hold
I 11M må benyttes 14 spillere pr. hold

Alle hold er garanteret minimum 3 kampe.

Få information på fbcup@frederiksberg-boldklub.dk

Hent selve invitationen her:
http://www.frederiksberg-boldklub.dk/nyhedsarkiv/fb-rotary-cup-2012/


Tilmeldingsfrist senest den 15. august 2012.
Betalingsfrist senest den 20. august 2012.


Rækker

Række Køn Niv. Hold
str.
Pris Spilletidspunkt OK
hold
Vente
liste
Tilmeld
U6 Drenge Årg. 2007 Mixede 3 350 0 0
U7 Drenge Årg. 2006 Mixede 3 350 0 0
U8 Drenge Årg. 2005 Herrer/Drenge 5 450 0 0
U9 Drenge Årg. 2004 Herrer/Drenge Ø 5 450 0 0
U9 Drenge Årg. 2004 Herrer/Drenge 5 450 0 0
U10 Drenge Årg. 2003 Herrer/Drenge Ø 5 450 0 0
U10 Drenge Årg. 2003 Herrer/Drenge 5 450 0 0
U10 Piger Årg. 2003 Kvinder/Piger 5 450 0 0
U11 Drenge Årg. 2002 Herrer/Drenge 5 450 0 0
U11 Piger Årg. 2002 Kvinder/Piger 5 450 0 0
U12 Drenge Årg. 2001 Herrer/Drenge A 7 550 0 0
U12 Drenge Årg. 2001 Herrer/Drenge BC 7 550 0 0
U12 Piger Årg. 2001 Kvinder/Piger 7 550 0 0
U13 Drenge Årg. 2000 Herrer/Drenge A 9 550 0 0
U13 Drenge Årg. 2000 Herrer/Drenge BC 9 550 0 0
U14 Drenge Årg. 1999 Herrer/Drenge BC 9 550 0 0
U9 Piger Årg. 2004 Kvinder/Piger 5 450 0 0
U13 Piger Årg. 2000 Kvinder/Piger 9 550 0 0

Arrangør: Frederiksberg Boldklub
Sted: FB's Klubhus
Adresse: Jens Jessens Vej 24
Postnr: 2000
By: Frederiksberg
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Udendørsstævne

<august 2012>
mationtofr
303112345
6789101112
13141516171819
20212223242526
272829303112
3456789

Frist: 24-08-2012

Powered By Subgurim(http://googlemaps.subgurim.net).Google Maps ASP.NET

Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
Sparekassen Sjælland Cup 2017/18
9. dec 2017 - 6. jan 2018
Holland Cup
31. mar - 1. apr 2018
Drachmann Cup 2017
25. - 26. nov
Top Oss Cup
31. mar - 1. apr 2018
BIF CUP TØZER B/C stævne
10. feb 2018
Jutlander Bank Cup 2017
3. - 12. nov
Fedets Cup 2017, VRI indestævne
18. - 19. nov
Bramdrupdam Cup 2017
10. - 19. nov
Orient Cup 2017
18. - 19. nov
Avarta-Julestævne 2017
2. - 3. dec
Løjt IF Cup 2017
24. - 26. nov
Indoor LiGA CUP 2017
10. - 12. nov
Munkebo Cup
17. - 19. nov
BIF CUP 3-Bold
25. - 26. nov
Gladsaxe VIF Cup 2017
10. - 12. nov
Åbent kommunemesteskab for Holstebro Kommune.
26. jan - 4. feb 2018
Nørhalne Elite Cup
10. - 12. maj 2018
Nørhalne Cup
10. - 12. maj 2018
Nr. Lyn Cup 2018
19. - 21. jan 2018
Dana Cup Hjørring 2018
23. - 28. jul 2018
Odder Cup 2018
18. - 21. maj 2018
Grenaa IF Cup 2017
27. - 28. dec
Daglibrugsen cup Harboøre 2017
17. - 19. nov
Taastrup Cup 2017
5. nov
B1909 Kreafunk Cup 2017
8. - 10. dec
Dalum Multi Cup - Piger
11. - 12. nov
HIF - Medaljestævne, 28 oktober 2017
28. okt
SGIF novemberstævne 2017
4. - 5. nov
Futsalstævne
12. nov
Jelling Firma-& Gadefodbold
12. nov 2017 - 25. feb 2018
Ministævne AB Tårnby U8
29. okt
Hårlev CUP
28. okt
Fortuna Sydbank Cup 2017
28. okt
U9 Gentofte Futsal Cup
5. nov - 17. dec
Jutlander Bank Cup 2017
3. - 12. nov
Følg Staevner.dk på Twitter