Sportmaster Cup 2012 i Viborg Søndermarken

Viborg Søndermarken I.K. og Sportmaster Viborg afholder for 1. gang dette stævne - efter 28 år med Danske Bank Cup i Liseborghallen. Tilmelding og yderligere information fåes ved henvendelse til : Michael Staun på tlf. 86 60 09 73

SPORTMASTER CUP 2012
 

Viborg Søndermarken I.K. og Sportmaster Viborg afholder for 1. gang dette nye stævne - efter 28 år med Danske Bank Cup i Liseborghallen.

Stævnet afholdes 23. - 24. - 25. november 2012

Stævnet afvikles for følgende hold :

U-11 drenge A + B + C - fredag, den 23. november - sidst eftermiddag/aften

U-6 drenge - lørdag, den 24. november - fra morgenen
U-7 drenge - lørdag, den 24. november - fra morgenen
U-7 piger - lørdag, den 24. november - formiddag
U-8 piger - lørdag, den 24. november - formiddag
U-8 drenge - lørdag, den 24. november - eftermiddag
U-9 piger - lørdag, den 24. november - eftermiddag
U-10 piger - lørdag, den 24. november - eftermiddag/først aften
U-11 piger - lørdag, den 24. november - først aften

U-9 drenge - søndag, den 25. november - fra morgenen
U-10 drenge C + B + A – søndag, den 25. november – eftermiddag/først aften

Holdgebyr for U-6, U-7 og U-8 rækkerne - kr. 200,-

Holdgebyr for U-9, U-10 og U-11 rækkerne - kr. 250,-

Respekter venligst niveauopdelingen ved tilmeldingen.

Der vil være medaljer til alle deltagende spillere i U-6, U-7, U-8 og U-9 rækkerne og personlige præmier til finaleholdene i hver af de øvrige rækker.

SIDSTE TILMELDINGSFRIST ER : FREDAG, DEN 9. NOVEMBER 2012

Program vil blive offentliggjort på vores hjemmeside torsdag, den 15. november 2012
www.sik-viborg.dk

Holdene vil blive medtaget efter princippet - først til mølle . . . . . .

Ved for få hold i en række vil vi tillade os at lægge den sammen med en anden række - dog uden at det får sportslige konsekvenser.

Der spilles efter DBU Jyllands regler med få ændringer – U-6, U-7 og U-8 spiller på tværs af banen – kampene dømmes af ledere fra de deltagende hold - øvrige kampene ledes af egne ledere - efter bedste evne.

Spilletiden tilpasses antal deltagende hold.

Der må benyttes det antal spillere som i DBU Jyllands turneringen.
Kvartalsspillere må anvendes - ingen yderligere dispensation gives.

Én spiller må kun deltage på 1 hold i hver årgang.

Hvis hold melder afbud efter udsendt program - eller udebliver fra stævnet - vil der blive udsendt opkrævning på deltagergebyret !

VÆR OPMÆRKSOM PÅ AT VI MODTAGER MANGE TILMELDINGER PR. MAIL - SÅ DET ER IKKE KUN DE TILMELDTE HOLD DU KAN SE PÅ STÆVNER.DK DER ER TILMELDT.

Tilmeldig: Klik her

Yderligere information fåes ved henvendelse til :
Michael Staun på tlf. 86 60 09 73 – eller mail : fodbold@sik-viborg.dk
 


Rækker

Række Køn Niv. Hold
str.
Pris Spilletidspunkt OK
hold
Vente
liste
Tilmeld
U-6 drenge Mixede 5 200 0 0
U-7 drenge Mixede 5 200 0 0
U-8 drenge Mixede 5 200 0 0
U-9 drenge Mixede 7 250 0 0
U-10 drenge Herrer/Drenge C 7 250 0 0
U-10 drenge Herrer/Drenge B 7 250 0 0
U-10 drenge Herrer/Drenge A 7 250 0 0
U-11 drenge Herrer/Drenge C 7 250 0 0
U-11 drenge Herrer/Drenge B 7 250 0 0
U-11 drenge Herrer/Drenge A 7 250 0 0
U-9 piger Kvinder/Piger 7 250 0 0
U-10 piger Kvinder/Piger 7 250 0 0
U-8 piger Kvinder/Piger 5 200 0 0
U-7 piger Kvinder/Piger 5 200 0 0
U-11 piger Kvinder/Piger 7 250 0 0

Arrangør: Søndermarkens IK
Sted: Liseborghallen
Adresse: Liseborgvej 37
Postnr: 8800
By: Viborg
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Indestævne

<november 2012>
mationtofr
2930311234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293012
3456789

Frist: 09-11-2012

Powered By Subgurim(http://googlemaps.subgurim.net).Google Maps ASP.NET

Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
Holland Cup
20. - 21. apr 2019
Handelsstandens Boldklubs indendørs Fodboldstævne
19. - 20. jan 2019
Netherlands Cup
30. maj - 2. jun 2019
TPI REMA1000 CUP 2019
11. - 20. jan 2019
BIF CUP TØZER B/C stævne
2. feb 2019
Hanze Trophy
20. - 21. apr 2019
B1909 Combi Cup 2019
1. - 3. feb 2019
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
Orient Cup 2018 indendørs
17. - 18. nov
Skals Cup 2018
17. - 25. nov
Hansen& Nissen Cup 2018
27. - 30. dec
Dansk Revision Cup 2018
27. - 29. dec
3. Gentofte Indoor Cup
9. - 17. feb 2019
Dalum Multi Cup 2018 Drenge for U8-U15 hold
8. - 9. dec
Tuse Indoor Cup 2018
8. - 16. dec
NRUI Julestævne 2018
27. - 31. dec
B1909 Kreafunk Cup 2018
7. - 9. dec
Marienlyst Cup 2018
14. - 16. dec
Fårvang Mini Cup
9. - 10. mar 2019
HIF stævne
23. feb 2019
HIF stævne
12. jan 2019
NSU CUP 2018/2019
22. dec 2018 - 30. mar 2019
Julepodestævne
8. dec
VIF Julestævne 2018
8. dec
HIF - Medaljestævne d.9-10 februar
9. - 10. feb 2019
Nødebo Cup 2019
15. - 16. jun 2019
RIF Futsalcup
29. - 30. dec
Newl-Cup 2019
2. mar 2019
DALBY-STÆVNET 2018
23. - 25. nov
INDOOR LiGA CUP NOV 18
17. - 18. nov
Langå Sparekasse Cup - Oldboys
16. nov
Futsal stævne DBU Jylland, Region 3
2. dec
KN CUP 2018
23. - 25. nov
Fårvang Cup
16. - 25. nov
Vibe´s Malerfirma Cup - Pengestævne
16. - 18. nov
Spurtpræmie Stævne Super Brugsen Bullerup
24. - 25. nov
HORSENS JULE-INDOOR 2018
23. - 25. nov
Skals Cup 2018
17. - 25. nov
Følg Staevner.dk på Twitter