Universal Transport Cup Ungdom 2008

KANON STÆVNE. Bemærk kun B-række i årgang 1992 og 1994. Præmier til alle i årgang 1997 og 2001 samt personlige præmier til alle finale hold. Stævnet med de mange spurt præmier. ALT UDSOLGT - BEMÆRK NYT STÆVNE FOR ÅRGANG 2002-2001-2000-1998 i uge 8.

 Vejle den 22.-23. november

INFO
Universal Transport & Flytteforretning og Skibet IF indbyder for 2. gang til indefodboldstævne i Skibet Hallen.
 
Yderligere informationer og kampprogram vil komme på vores hjemmeside – se mere på www.skibet-if.dk
 
Spørgsmål kan rettes til stævne arrangør:
E-mail: brian.runge@stofanet.dk eller på tlf. 20150018.
 
SPILLEPLAN
Lørdag den 22/11 – årgang 2001 (U8) og årgang 1994 (U15)
Søndag den 23/11 – årgang 1997 (U12) og årgang 1992 (U17)
 
TURNERINGSFORM
Der spilles efter DGI’s regler for indefodbold.
I årgang 2001 og årgang 1997 er der tilmelding i både A og B rækken og ved mindre end 8 tilmeldte hold, vil rækkerne blive sammenlagt.
I årgang 1994 spilles der kun i B-række og man må ikke have spillet i mesterrækken i indeværende sæson.
I årgang 1992 er der også kun tilmelding i B rækken og spillere, som i den forløbne sæson har deltaget i en A række, kan ikke deltage.
Alle hold er garanteret min. 4 kampe.
 
Årgang 2001 spiller med 5 spillere på banen og med fast målmand.
De andre årgange er med 4 spillere på banen.
 
STARTGEBYR
Årgang 2001                       Kr. 275,- (A-B række)
Årgang 1997                       Kr. 325,- (A-B række)
Årgang 1992 og 1994         Kr. 375,- (Kun B-række)
 
Skal betales ved dommerbordet SENEST 20. min. før første kamp, og vi modtager IKKE dankort.
 
PRÆMIER
Universal Transport & Flytteforretning sponserer personlige præmier.
 
- Præmier til 8 spillere i årgang 2001
- Præmier til 6 spillere i årgangene 1997, 1994 og 1992
- Ekstra fine personlige præmier til alle finalehold
- Spurtpræmier som i de gode gamle dage og ved hver 25. mål.
 
KAMPPROGRAM
og yderligere informationer kan downloades på www.skibet-if.dk, ca. 10 dage før stævnet.  Desuden sendes den pr. mail.
 
TILMELDING
Bindende tilmelding senest den 1. november 2008. Da der er en øvre grænse for stævnets størrelse, vil først til mølle princippet anvendes. Sidst var der 44 hold på venteliste.
 
Tilmelding på e-mail til: brian.runge@stofanet.dk eller på tlf. 20150018.
 
Oplys følgende ved tilmelding:
-          Årgang og række
-          Holdets navn
-          Kontaktperson, tlf.nr.og mail samt komplet adresse, såfremt programmet skal sendes pr. post.

Rækker

Række Køn Niv. Hold
str.
Pris Spilletidspunkt OK
hold
Vente
liste
Tilmeld
01 (Mikroput-drenge ) Mixede 0 0
97 (Lilleput-drenge ) Mixede 0 0
94 (Drenge ) Mixede 0 0
92 (Herre Junior ) Mixede 0 0

Arrangør: Skibet IF
Sted: Skibet Hallen
Adresse: Jennum 2
Postnr: 7100
By: Vejle
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Indestævne

<november 2008>
mationtofr
272829303112
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
1234567

Frist: 20-11-2008

Powered By Subgurim(http://googlemaps.subgurim.net).Google Maps ASP.NET

Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
TPI REMA1000 CUP 2018
12. - 21. jan 2018
Drenthe Cup
19. - 20. maj 2018
Lalandia Cup 2018
2. - 4. mar 2018
BIF CUP 3-Bold
3. - 4. feb 2018
Sirene Cup
31. mar - 1. apr 2018
Hansen/ Nissen Cup 2017
27. - 30. dec
spar nord cup 2017
27. - 30. dec
NRUI Julestævne 2017
27. - 30. dec
Marienlyst Cup 2017
15. - 17. dec
Sportmaster cup 2018
5. - 7. jan 2018
Dalum Multi Cup 2017 Drenge for U8-U14 og U17 hold
9. - 10. dec
Dansk Revision Cup 2017
28. - 29. dec
B1909 Kreafunk Cup 2017
8. - 10. dec
HORSENS JULE-INDOOR 2017
8. - 10. dec
Danske Bank Cup
1. - 3. dec
Dansk Revisions Cup 2018
17. - 18. feb 2018
Futsal stævne DBU Jylland, Region 3
14. jan 2018
Tved Cup
12. - 14. jan 2018
VESTI OLSEN& HANSEN CUP 2018
16. - 18. feb 2018
Skærbæk Open 2017
27. - 28. dec
Dansk Revision Roskilde Pige Cup
10. mar 2018
Halsnæsmesterskabet 2017
27. - 30. dec
Nilfisk-Spar Nord Cup 2018
19. - 21. jan 2018
BSI-VIF NORDIC CUP U10-U11 8-mands og U12 som 9-ma
7. - 8. apr 2018
BIF CUP 3-Bold
3. - 4. feb 2018
AaB Julecup
8. - 9. dec
VIF INDOOR KUNST CUP U7-U8-U9-U10
2. dec
Kellmann's VVS Cup 2017
16. - 17. dec
Sparekassen Sjælland Cup 2017
2. dec
Danske Bank Cup
1. - 3. dec
SB CUP
2. - 3. dec
Slagelse Cup 2017
9. - 10. dec
Fjord Cup
1. - 3. dec
Kjellerup IF julecup
27. - 30. dec
B1913 CUP
1. - 3. dec
Følg Staevner.dk på Twitter