Universal Transport Cup Ungdom 2008

KANON STÆVNE. Bemærk kun B-række i årgang 1992 og 1994. Præmier til alle i årgang 1997 og 2001 samt personlige præmier til alle finale hold. Stævnet med de mange spurt præmier. ALT UDSOLGT - BEMÆRK NYT STÆVNE FOR ÅRGANG 2002-2001-2000-1998 i uge 8.

 Vejle den 22.-23. november

INFO
Universal Transport & Flytteforretning og Skibet IF indbyder for 2. gang til indefodboldstævne i Skibet Hallen.
 
Yderligere informationer og kampprogram vil komme på vores hjemmeside – se mere på www.skibet-if.dk
 
Spørgsmål kan rettes til stævne arrangør:
E-mail: brian.runge@stofanet.dk eller på tlf. 20150018.
 
SPILLEPLAN
Lørdag den 22/11 – årgang 2001 (U8) og årgang 1994 (U15)
Søndag den 23/11 – årgang 1997 (U12) og årgang 1992 (U17)
 
TURNERINGSFORM
Der spilles efter DGI’s regler for indefodbold.
I årgang 2001 og årgang 1997 er der tilmelding i både A og B rækken og ved mindre end 8 tilmeldte hold, vil rækkerne blive sammenlagt.
I årgang 1994 spilles der kun i B-række og man må ikke have spillet i mesterrækken i indeværende sæson.
I årgang 1992 er der også kun tilmelding i B rækken og spillere, som i den forløbne sæson har deltaget i en A række, kan ikke deltage.
Alle hold er garanteret min. 4 kampe.
 
Årgang 2001 spiller med 5 spillere på banen og med fast målmand.
De andre årgange er med 4 spillere på banen.
 
STARTGEBYR
Årgang 2001                       Kr. 275,- (A-B række)
Årgang 1997                       Kr. 325,- (A-B række)
Årgang 1992 og 1994         Kr. 375,- (Kun B-række)
 
Skal betales ved dommerbordet SENEST 20. min. før første kamp, og vi modtager IKKE dankort.
 
PRÆMIER
Universal Transport & Flytteforretning sponserer personlige præmier.
 
- Præmier til 8 spillere i årgang 2001
- Præmier til 6 spillere i årgangene 1997, 1994 og 1992
- Ekstra fine personlige præmier til alle finalehold
- Spurtpræmier som i de gode gamle dage og ved hver 25. mål.
 
KAMPPROGRAM
og yderligere informationer kan downloades på www.skibet-if.dk, ca. 10 dage før stævnet.  Desuden sendes den pr. mail.
 
TILMELDING
Bindende tilmelding senest den 1. november 2008. Da der er en øvre grænse for stævnets størrelse, vil først til mølle princippet anvendes. Sidst var der 44 hold på venteliste.
 
Tilmelding på e-mail til: brian.runge@stofanet.dk eller på tlf. 20150018.
 
Oplys følgende ved tilmelding:
-          Årgang og række
-          Holdets navn
-          Kontaktperson, tlf.nr.og mail samt komplet adresse, såfremt programmet skal sendes pr. post.

Rækker

Række Køn Niv. Hold
str.
Pris Spilletidspunkt OK
hold
Vente
liste
Tilmeld
01 (Mikroput-drenge ) Mixede 0 0
97 (Lilleput-drenge ) Mixede 0 0
94 (Drenge ) Mixede 0 0
92 (Herre Junior ) Mixede 0 0

Arrangør: Skibet IF
Sted: Skibet Hallen
Adresse: Jennum 2
Postnr: 7100
By: Vejle
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Indestævne

<november 2008>
mationtofr
272829303112
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
1234567

Frist: 20-11-2008

Powered By Subgurim(http://googlemaps.subgurim.net).Google Maps ASP.NET

Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
Holland Cup
31. mar - 1. apr 2018
Top Oss Cup
31. mar - 1. apr 2018
Øens Hold Cup (U13-U17)
10. - 12. nov
BIF CUP 3-Bold
25. - 26. nov
Fedets Cup 2017, VRI indestævne
18. - 19. nov
Bauhaus Valbycup 2017
30. sep - 1. okt
Orient Cup 2017
18. - 19. nov
GENTOFTE CUP 2017
21. - 22. okt
Champions League for Kids-SJÆLLAND
21. okt 2017 - 1. apr 2018
Vinter Champions League U9, U10& U11
18. nov 2017 - 4. feb 2018
Jutlander Bank Cup 2017
3. - 12. nov
Indoor LiGA CUP 2017
10. - 12. nov
Avarta-Julestævne 2017
2. - 3. dec
U13 Young Guns Elite Cup
29. sep - 1. okt
Nordea Cup 2018, Give
5. - 7. jan 2018
Trofeo Mediterráneo 2018
23. - 29. mar 2018
Trofeo Malgratense 2018
12. - 19. okt 2018
Limone Cup 2018
13. - 19. okt 2018
North Limburg Cup 2018
17. - 21. maj 2018
Easter Open 2018
28. mar - 2. apr 2018
FCM SAMFUND Støttecup 4. af 4
24. - 26. nov
FCM SAMFUND Støttecup 3. af 4
17. - 19. nov
FCM SAMFUND Støttecup 2. af 4
10. - 12. nov
FCM SAMFUND Støttecup 1. af 4
3. - 5. nov
Bauhaus Valbycup 2017
30. sep - 1. okt
Vinter Champions League U12 piger
1. nov 2017 - 15. mar 2018
BSI/VIF Nordic CUP Okt 2017
7. - 8. okt
HIK CUP EFTERÅR 2017
30. sep - 1. okt
U13 Young Guns Elite Cup
29. sep - 1. okt
Vinter Champions League U9, U10& U11
18. nov 2017 - 4. feb 2018
DGI 8-mands vinterturnering på kunstgræs U10-U13
11. nov 2017 - 3. feb 2018
3bold - stævneform - DGI Sydøstjylland
12. okt
Louis Nielsen Cup 2017
14. okt
Football Talent Trophy 2017 - U12
27. - 29. okt
Følg Staevner.dk på Twitter