Danske Bank cup

Himmelev-Veddelev Boldklub har i samarbejde med Danske Bank, den glæde at invitere til indendørs Danske Bank Cup i Trekroner hallen, hvor vi efterlever SBU?s principper for ?Bedre børnefodbold? Der er ingen reslutater og alle får medaljer

 

Lørdag d. 7. februar og søndag d. 8. februar 2009
 
Alle puljer er lukket
 
 
Kære Ledere og Spillere!
Himmelev-Veddelev Boldklub har i samarbejde med Danske Bank, den glæde at invitere til indendørs Danske Bank Cup i Trekroner hallen, hvor vi prøver at efterleve SBU’s principper for ”Bedre børnefodbold”
 
Spilledage:
Lørdag: U6 piger og drenge (2003/2004),U9 drenge (2000) ,  U10 drenge (1999),  U11 piger (1998/1999)  
 
Søndag: U7 drenge (2002), U8 drenge (2001), U9 Piger (2000/2001) 
    
U6 drenge og piger + U9 piger:
Der spilles på 3-mands mål på halv bane
Max. 5 spillere (3 på banen ad gangen)
 
U7 + U8 drenge:
Der spilles på håndbold mål
max 7 spillere pr. hold (5 på banen ad gangen, hvoraf en er målmand)
 
U9 + U10 drenge og U11 piger:
Der spilles på håndbold mål
max 6 spillere pr. hold (4 på banen ad gangen, hvoraf en er målmand)
 
Der er minimum 3 kampe til hvert hold og Medaljer til alle spillere.
Herudover vil der være masser af scoringspræmier !!

Tilmelding:
Eva & Claus Olsen, e-mail: olsen@hvb-fodbold.dk

Deltagergebyr kr. 300,00 som skal indbetales i Danske Bank reg.nr. 3429 ktonr. 3429721660, tilmeldingen er først gældende ved betaling


Tilmeldingsfristen er 10. januar 2008


Rækker

Række Køn Niv. Hold
str.
Pris Spilletidspunkt OK
hold
Vente
liste
Tilmeld
U6 piger/drenge (2003/2004) Mixede 0 0
U7 drenge (2002) Mixede 0 0
U8 drenge (2001) Mixede 0 0
U9 piger (2000/2001) Mixede 0 0
U9 drenge (2000) Mixede 0 0
U10 drenge (1999) Mixede 0 0
U11 piger (1998/1999) Mixede 0 0

Arrangør: Himmelev-Veddelev Boldklub
Sted: Trekronerhallen
Adresse: Trekroner allé 1
Postnr: 4000
By: Roskilde
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Udendørsstævne

<februar 2009>
mationtofr
2627282930311
2345678
9101112131415
16171819202122
2324252627281
2345678

Frist: 28-01-2009

Powered By Subgurim(http://googlemaps.subgurim.net).Google Maps ASP.NET

Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
Sirene Cup
31. mar - 1. apr 2018
Drenthe Cup
19. - 20. maj 2018
TPI REMA1000 CUP 2018
12. - 21. jan 2018
Lalandia Cup 2018
2. - 4. mar 2018
BIF CUP 3-Bold
3. - 4. feb 2018
Hansen/ Nissen Cup 2017
27. - 30. dec
NRUI Julestævne 2017
27. - 30. dec
spar nord cup 2017
27. - 30. dec
Marienlyst Cup 2017
15. - 17. dec
Sportmaster cup 2018
5. - 7. jan 2018
Dansk Revision Cup 2017
28. - 29. dec
Dalum Multi Cup 2017 Drenge for U8-U14 og U17 hold
9. - 10. dec
B1909 Kreafunk Cup 2017
8. - 10. dec
TPI REMA1000 CUP 2018
12. - 21. jan 2018
HORSENS JULE-INDOOR 2017
8. - 10. dec
ALLINGÅBRO UNGDOMS CUP 2018
9. - 11. mar 2018
SGIF Februar-stævne 2018
24. - 25. feb 2018
AIF Cup 2018
19. - 20. maj 2018
Revision Limfjord Cup
2. - 4. feb 2018
VesterhavsCup 2018
18. - 21. maj 2018
Futsalstævne i Guldagerhallen
28. - 29. dec
Sportigan Kolind Cup
9. - 18. feb 2018
Kværkeby IF's Nytårsstævne 2018
6. - 7. jan 2018
Brøndby futsal cup
20. - 21. jan 2018
Newl-Cup 2018
3. mar 2018
B1913 CUP
1. - 3. dec
Kjellerup IF julecup
27. - 30. dec
Slagelse Cup 2017
9. - 10. dec
SB CUP
2. - 3. dec
Sparekassen Sjælland Cup 2017
2. dec
Harte Indoor Cup 2017 - Kolding
1. - 10. dec
HORSENS JULE-INDOOR 2017
8. - 10. dec
BRANDE CUP 2017
2. dec
Frank Jensen Cup 2017
1. - 3. dec
Undløse moneycup 2017
9. - 10. dec
Følg Staevner.dk på Twitter