Danske Bank cup

Himmelev-Veddelev Boldklub har i samarbejde med Danske Bank, den glæde at invitere til indendørs Danske Bank Cup i Trekroner hallen, hvor vi efterlever SBU?s principper for ?Bedre børnefodbold? Der er ingen reslutater og alle får medaljer

 

Lørdag d. 7. februar og søndag d. 8. februar 2009
 
Alle puljer er lukket
 
 
Kære Ledere og Spillere!
Himmelev-Veddelev Boldklub har i samarbejde med Danske Bank, den glæde at invitere til indendørs Danske Bank Cup i Trekroner hallen, hvor vi prøver at efterleve SBU’s principper for ”Bedre børnefodbold”
 
Spilledage:
Lørdag: U6 piger og drenge (2003/2004),U9 drenge (2000) ,  U10 drenge (1999),  U11 piger (1998/1999)  
 
Søndag: U7 drenge (2002), U8 drenge (2001), U9 Piger (2000/2001) 
    
U6 drenge og piger + U9 piger:
Der spilles på 3-mands mål på halv bane
Max. 5 spillere (3 på banen ad gangen)
 
U7 + U8 drenge:
Der spilles på håndbold mål
max 7 spillere pr. hold (5 på banen ad gangen, hvoraf en er målmand)
 
U9 + U10 drenge og U11 piger:
Der spilles på håndbold mål
max 6 spillere pr. hold (4 på banen ad gangen, hvoraf en er målmand)
 
Der er minimum 3 kampe til hvert hold og Medaljer til alle spillere.
Herudover vil der være masser af scoringspræmier !!

Tilmelding:
Eva & Claus Olsen, e-mail: olsen@hvb-fodbold.dk

Deltagergebyr kr. 300,00 som skal indbetales i Danske Bank reg.nr. 3429 ktonr. 3429721660, tilmeldingen er først gældende ved betaling


Tilmeldingsfristen er 10. januar 2008


Rækker

Række Køn Niv. Hold
str.
Pris Spilletidspunkt OK
hold
Vente
liste
Tilmeld
U6 piger/drenge (2003/2004) Mixede 0 0
U7 drenge (2002) Mixede 0 0
U8 drenge (2001) Mixede 0 0
U9 piger (2000/2001) Mixede 0 0
U9 drenge (2000) Mixede 0 0
U10 drenge (1999) Mixede 0 0
U11 piger (1998/1999) Mixede 0 0

Arrangør: Himmelev-Veddelev Boldklub
Sted: Trekronerhallen
Adresse: Trekroner allé 1
Postnr: 4000
By: Roskilde
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Udendørsstævne

<februar 2009>
mationtofr
2627282930311
2345678
9101112131415
16171819202122
2324252627281
2345678

Frist: 28-01-2009

Powered By Subgurim(http://googlemaps.subgurim.net).Google Maps ASP.NET

Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
Top Oss Cup
31. mar - 1. apr 2018
Holland Cup
31. mar - 1. apr 2018
Øens Hold Cup (U13-U17)
10. - 12. nov
BIF CUP 3-Bold
25. - 26. nov
Fedets Cup 2017, VRI indestævne
18. - 19. nov
GENTOFTE CUP 2017
21. - 22. okt
Orient Cup 2017
18. - 19. nov
Bauhaus Valbycup 2017
30. sep - 1. okt
Jutlander Bank Cup 2017
3. - 12. nov
Vinter Champions League U9, U10& U11
18. nov 2017 - 4. feb 2018
Champions League for Kids-SJÆLLAND
21. okt 2017 - 1. apr 2018
Avarta-Julestævne 2017
2. - 3. dec
Indoor LiGA CUP 2017
10. - 12. nov
U13 Young Guns Elite Cup
29. sep - 1. okt
Kjellerup IF julecup
27. - 30. dec
Julepodestævne
9. dec
Dalum Multi Cup - Piger
11. - 12. nov
Futsal League 2017/2018
4. nov 2017 - 11. mar 2018
Junior League - INDOOR 2017/2018
4. nov 2017 - 11. mar 2018
Nordea Cup 2018, Give
5. - 7. jan 2018
Trofeo Mediterráneo 2018
23. - 29. mar 2018
Trofeo Malgratense 2018
12. - 19. okt 2018
Limone Cup 2018
13. - 19. okt 2018
North Limburg Cup 2018
17. - 21. maj 2018
Bauhaus Valbycup 2017
30. sep - 1. okt
Vinter Champions League U12 piger
1. nov 2017 - 15. mar 2018
BSI/VIF Nordic CUP Okt 2017
7. - 8. okt
HIK CUP EFTERÅR 2017
30. sep - 1. okt
U13 Young Guns Elite Cup
29. sep - 1. okt
Vinter Champions League U9, U10& U11
18. nov 2017 - 4. feb 2018
DGI 8-mands vinterturnering på kunstgræs U10-U13
11. nov 2017 - 3. feb 2018
3bold - stævneform - DGI Sydøstjylland
12. okt
Louis Nielsen Cup 2017
14. okt
Football Talent Trophy 2017 - U12
27. - 29. okt
Følg Staevner.dk på Twitter