Julecup på Fodboldfabrikken (U10 & U11)

Fodboldfabrikken arrangerer nu JuleCup for U-10 & U-11 på kunstgræs søndag d. 2 december. Plads til samlet 20 i hver årgang i en A og B række. Masser af kampe, hurtig afvikling, fine præmier og julehygge!!

 

Fodboldfabrikken JuleCup 2012

Fodboldfabrikken inviterer hermed til indendørs Julecup på kunstgræs.

 

En turnering hvor fokus først og fremmest vil ligge på at give børnene en sjov og god oplevelse, med masser af spilletid og boldberøing i nye og anderledes rammer.

 

Fodboldfabrikken ligger inde med i alt 5 baner hvilket betyder hurtig afvikling, så forældre slipper for at afsætte hele søndagen, og spillerne har kort ventetid imellem kampene. 

 

Der spilles 4 vs. 4 i kampe af 2x4 min. Banerne er små og tillukket, hvilket betyder masser af boldbeøring, og dermed udvikling af spillernes teknik, bevægelse og spilforståelse. 

Så småt som de første hold ryger ud af turneringen, vil vi sørge for lidt julehygge i cafeen, hvor der også er mulighed for at hygge med bordfodbold, FIFA 2013 på playstation og rigtig fodbold på storskærme. 

 

U-10 drenge

  • A række = plads til 10 hold.
  • B række = plads til 10 hold.
  • Spilletidspunkt: kl. 09.00-12.00.
  • Minimum 4 kampe af 8 min.
  • Præmie til nr. 1 værdi af 1000 kr.
  • Præmie til nr. 2 værdi af 500 kr.
  • Præmie til bedste FairPlay hold.
  • Præmie til bedste spiller
     

U-11 drenge

  • A række = plads til 10 hold.
  • B række = plads til 10 hold.
  • Spilletidspunkt: kl. 13.00-16.00.
  • Minimum 4 kampe af 8 min.
  • Præmie til nr. 1 værdi af 1000 kr.
  • Præmie til nr. 2 værdi af 500 kr.
  • Præmie til bedste FairPlay hold.
  • Præmie til bedste spiller

 

Tilmelding: Klik her

 

Deltagergebyr:
Kr. 400,- pr. hold: Klik her for tilmelding
Ligeså snart I har tilmeldt jer vil I modtage en bekræftelsesmail med info om betaling. 
I er først tilmeldt når pengene er overført, så sørg for at få det gjort med det samme, da det er først til mølle.

 

Turneringsprogram:
I vil få tilsendt et program med kampoversigt, info og regler ca. 5 dage før kampdagen.

 

Spørgsmål
Rune Svenningsen, Fodboldfabrikken, 31 37 80 89.
Mail: Rune@fodboldfabrikken.dk/Cups@fodboldfabrikken.dk
Hjemmeside: www.fodboldfabrikken.dk
Facebook: http://www.facebook.com/fodboldfabrikken

 

 


Rækker

Række Køn Niv. Hold
str.
Pris Spilletidspunkt OK
hold
Vente
liste
Tilmeld
U-10 Herrer/Drenge A 6 400 Søndag formiddag 0 0
U-10 Herrer/Drenge B 6 400 Søndag formiddag 0 0
U-11 Herrer/Drenge A 6 400 Søndag eftermiddag 0 0
U-11 Herrer/Drenge B 6 400 Søndag eftermiddag 0 0


Sted: Fodboldfabrikken
Adresse: Skelbækgade 1
Postnr: 1717
By: København V
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Indestævne

<december 2012>
mationtofr
262728293012
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31123456

Frist: 28-11-2012

Powered By Subgurim(http://googlemaps.subgurim.net).Google Maps ASP.NET

Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
Holland Cup
20. - 21. apr 2019
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
TPI REMA1000 CUP 2019
11. - 20. jan 2019
Handelsstandens Boldklubs indendørs Fodboldstævne
19. - 20. jan 2019
B1909 Combi Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Øens Hold Cup Træningsstævner (U8-U17)
29. - 31. mar 2019
Hanze Trophy
20. - 21. apr 2019
Vejen Trolde Cup
31. maj - 2. jun 2019
BIF CUP 3-Bold
23. - 24. feb 2019
NRUI Julestævne 2018
27. - 31. dec
Sportmaster cup 2019
4. - 6. jan 2019
Nordea Cup Give 2019
4. - 6. jan 2019
3. Gentofte Indoor Cup
9. - 17. feb 2019
Middelfart Sparekasse Indoor Cup 2019
1. - 3. feb 2019
REMA 1000 SIF Cup 2019
11. - 13. jan 2019
TPI REMA1000 CUP 2019
11. - 20. jan 2019
Greve Goal Show 2019
9. - 10. feb 2019
Fynske Bank Cup 2019
18. - 20. jan 2019
Nytårscup 2018
27. - 30. dec
Akademiet Fulton Futsal Stævne 2019
12. - 13. jan 2019
SORØ BRYGHUS CUP 2019
2. feb 2019
Team 10 Mini Cup
24. feb 2019
B1913 CUP
2. - 3. feb 2019
KB Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Vesti-Olsen& Hansen Cup
15. - 17. feb 2019
Dansk Revisions Cup 2019
16. - 17. feb 2019
Team Rynkeby Storstrøm Cup 2019
16. - 17. feb 2019
Outzourse - Timeout Cup 2019 i Dragør
8. - 9. jun 2019
SGIF Marts-stævne 2019
8. - 10. mar 2019
Gladsaxe/ CC Sportswear Cup
21. - 23. dec
Åbne Esbjerg-mesterskaber i indefodbold 2019
19. - 20. jan 2019
Nordea Cup Give 2019
4. - 6. jan 2019
Sportmaster Cup Holbæk 2019 U6-U13
12. - 13. jan 2019
Søren Søgaard A/S Nytårs Cup 2019
5. jan 2019
Ølholm Cup 2019
30. dec
2. juledag i Mønshallerne 2018
26. dec
Kun for piger- Mejrup GU
5. jan 2019
Nordea Cup Ringkøbing
5. - 13. jan 2019
B1938s Lagkagestævne
4. - 6. jan 2019
Følg Staevner.dk på Twitter