PIXELINE CUP 2012

Viborg Søndermarken I.K. og vestjyskBANK indbyder til PIXELINE CUP 2013 i Liseborghallen i Viborg. Stævnet er lørdag, den 2. marts 2013 fra kl. 8.00 hvor der startes med U-6, U-7, U-8 og så afsluttes der med U-9 som er færdig inden kl. 21.00

 

Viborg Søndermarken I.K. og vestjyskBANK, Viborg Afd. indbyder til PIXELINE CUP 2013 i Liseborghallen i Viborg.
 
PIXELINE CUP er samme stævne som før hed "Pommesfrites Stævnet" og er et
afsluttende stævne for de mindste Microputter inden de skal på græs igen.
 
Stævnet afholdes lørdag, den 2. marts 2013 fra kl. 8.00 hvor der startes med U-6,
herefter U-7, U-8og så afsluttes der med U-9 som er færdig inden kl. 21.00
 
Stævnet henvender sig til følgende hold  : U-6 - U-7 - U-8 - U-9
 
Der må deltage 7 spillere på hvert hold i U-9 og U-8 med 5 spillere på banen i U-8 
og 4 spillere i U-9 - 5 spillere på hvert hold i U-7 og U-6 med 3 spillere på banen
- og her spilles der på tværs.
 
Holdene forsøges inddelt i puljer af 4 hold og der afvikles IKKE finaler.
 
Kampene i U-6 og U-7 ledes af en leder fra et af de delatgende hold.
 
I U-8 og U-9 dømmes kampene af egne ledere – efter bedste evne.
 
Der vil være samlet præmieoverrækkelse efter afvikling af puljerne.
 
 
Alle deltagere vil efter stævnet, eller når de er færdige blive belønnet med et diplom
og ENTEN en T-shirt  ELLER en medalje, samt ENTEN en portion pommesfrites
ELLER en sportsbolle og et glas saftevand til.
 
HUSK - ved tilmelding skal man tilkendegive om man vil have enten T-shirt
- eller medaljer som præmie og pommesfrites eller sportsbolle
- hvis man IKKE vælger vil præmien være en medalje og en sportsbolle.
 
Deltagergebyr for U-8 og U-9 er kr. 400,-
 
Deltagergebyr for U-6 og U-7 er kr. 300,-
 
TILMELDING: KLIK HER
 
SIDSTE TILMELDINGSFRIST ER : FREDAG, DEN 15. FEBRUAR 2013
 
Vær opmærksom på at vi modtager mange tilmeldinger pr. mail
- så det er ikke kun dem I kan se på stævner.dk som er tilmeldt. 
 
Program vil blive offentliggjort senest torsdag, den 21. februar 2013
på vores hjemmeside :     www.sik-fodbold.dk
 
På grund af tidligere års store interesse for deltagelse- vil holdene vil blive medtaget
efter princippet - først til mølle . . . .. så lad vær med at vente med tilmeldingen
- og der vil blive lukke for tilmelding i rækkerne når antallet af hold i puljerne er fyldt op.
 
Hvis hold melder afbud efter offentliggjort program - eller udebliver fra stævnet
- vil der blive udsendt opkrævning på deltagergebyret !
 
Tilmelding og yderligere information kan foretages til :
 
Michael Staun
Tlf. 86 60 09 73
 
Mail : fodbold@sik-viborg.dk

Rækker

Række Køn Niv. Hold
str.
Pris Spilletidspunkt OK
hold
Vente
liste
Tilmeld
U-9 drenge Herrer/Drenge 7 400 Først på aftenen 0 0
U-8 drenge Herrer/Drenge 7 400 Midt eftermiddag 3 0
U-7 drenge Herrer/Drenge 5 300 Morgen/formiddag 7 0
U-6 drenge Herrer/Drenge 5 300 Fra morgenen 0 0
U-9 piger Kvinder/Piger 7 400 Sidst på eftermiddagen 2 0
U-8 piger Kvinder/Piger 7 400 Først eftermiddag 0 0

Arrangør: Søndermarkens IK
Sted: Liseborghallen
Adresse: Liseborgvej 37
Postnr: 8800
By: Viborg
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Indestævne

<marts 2013>
mationtofr
25262728123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
1234567

Frist: 15-02-2013

Powered By Subgurim(http://googlemaps.subgurim.net).Google Maps ASP.NET

Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
Holland Cup
20. - 21. apr 2019
JB CUP 2018
18. - 19. aug
Øens Hold Cup (U13-U17)
9. - 11. nov
Øens Hold Cup (U8-U12)
12. - 14. okt
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
Costa Brava Cup
14. - 19. okt
Tøjeksperten Advent Cup
2. dec
Føtex Pokal Cup
1. - 2. sep
AutoPartner Cup 2018
8. sep
Nordjyske Bank Cup Brønderslev
11. - 12. aug
MINI SKAW CUP, SKAGEN 2018
19. aug
Herfølge Sommer Cup 2018
11. - 12. aug
Orient Cup 2018
1. - 2. sep
Sydbank Opstart Cup 2018 Fredericia
18. - 19. aug
Lunderskov MiniCup 2018
18. aug
McDonalds Paderup Cup 2018
18. aug
B.93 UnikBolig Cup 2018
11. - 12. aug
Fårvang Cup
16. - 25. nov
Champions League for Kids-SJÆLLAND
29. okt 2018 - 31. mar 2019
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
Bergstraßen Pokal
8. - 9. jun 2019
Bayer Uerdingen Pokal
8. - 9. jun 2019
Rhein-Neckar Pokal
20. - 21. apr 2019
Hattem Trophy
31. maj - 1. jun 2019
Trofeo d'Italia
1. - 2. jun 2019
Copa Jordi
19. - 21. apr 2019
Prague Strahov Cup
8. - 9. jun 2019
Sommerferie træningsturnering
29. jul
BK Friheden KræmmerCup 2018
4. - 5. aug
Poulstrup Festuge Cup 2018
25. aug
ØB Sommerstævne 2018 - Ungdom
5. aug
3F Bold Trekantområdet 2018
25. aug
Herfølge Sommer Cup 2018
11. - 12. aug
B.93 UnikBolig Cup 2018
11. - 12. aug
Pandekage Cup
26. aug
MMLiving Sommer Cup hos AB Tårnby
18. - 19. aug
B67 Sommerstævne 2018
11. aug
Følg Staevner.dk på Twitter