AquAd'or Nike Cup 2009

Solrød Fc byder igen velkommen til klubbens årlige Aquad'or - Nike Cup. Stævnet spilles over 2 weekender 16-18 Januar og 23-25 Januar.Vi håber at rigtige mange vil tage imod denne invitation.Så håber vi ses i Solrød DER ER LUKKET FOR TILMELDNING

 

 

 

 

 

 

 

Der er rigtig mange hold med i Solrød FC's store indendørsstævne AquaD'or - Nike Cup.
323 hold pige- og drengerækker lige fra de helt små U-6 op til de lidt ældre veteraner og oldgirls.

Ved A- og B-række forstås, at B-rækken henvender sig til hold, som dagligt befinder sig i SBU 3-4 o.l.

     1. Scoringspræmier
     2. 5-mands puljer
     3. Der spilles til store mål **
     4. Der spilles i samtlige rækker
     5. Personlige præmier til vindende hold
     6. Damesenior, herresenior og herreynglinge spiller om gavekort.

** U-6 og U-7 drenge samt U-9 piger spiller på halv bane med minimål

Tilmelding : Senest d 5. december 2008
Deltagergebyr pr.hold (max.6 spillere pr.hold)

Ungdom: kr. 350,-

Damesenior / Herre Ynglinge / Herresenior / Oldboys / Veteraner : kr. 400,-

Tilmeldingen sker her på siden.

Stævneinfo: Jan Sørensen, mail: jls@sport.dk eller mobil 4080 9589

Et hold er først tilmeldt, når betalingen er modtaget.
Betalingen kan ske på følgende måder:
Girokonto: 9 21 28 92
Bankkonto: 0222 0009212892
eller på check att. "post" til: Solrød Fodbold Club, postbox 10, 2680 Solrød

Betaling skal være Solrød Fc i hænde senest Fredag d 12. december.
Overholdes betalingsfristen ikke, bliver holdet automatisk slettet og ventelisten benyttes.

Fredag d. 16 Januar   Lørdag d. 17 Januar   Søndag d. 18 Januar 
 U 13 Piger (96-97) lukket for tilmeldning  U 11 Drenge A + B (98) lukket for tilmeldning  U 15 Drenge A + B (94) lukket for tilmeldning
 U 15 Piger (94-95) lukket for tilmeldning  U 10 Drenge A + B (99) lukket for tilmeldning  U 13 Drenge A + B (96) lukket for tilmeldning
 U 18 Piger (91-92-93)  U 17 Drenge A + B (92-93)lukket for tilmeldning  U 19 Drenge (90-91) lukket for tilmeldning
   Herresenior lukket for tilmeldning  Oldgirls


 Fredag d. 23 Januar   Lørdag d. 24 Januar   Søndag d. 25 Januar 
 U 09 Piger (00-01)  U 16 Drenge A + B (93) lukket for tilmeldning  U 6 Drenge A + B (03) lukket for tilmeldning
 U 11 Piger (98-99)  U 14 Drenge A + B (95) lukket for tilmeldning  U 7 Drenge A + B (02) lukket for tilmeldning
   U 12 Drenge A + B (97) lukket for tilmeldning  U 8 Drenge A + B (01) lukket for tilmeldning
   Oldboys + 33 lukket for tilmeldning  U 7 Piger (02-03)
   Veteran + 40  U 9 Drenge A + B (00) lukket for tilmeldning
   Veteran + 50  Damesenior lukket for tilmeldning
*Ret til ændringer forbeholdes.


 

 


Rækker

Række Køn Niv. Hold
str.
Pris Spilletidspunkt OK
hold
Vente
liste
Tilmeld
U-13 Pige (96-97) Mixede 0 0
U-15 Pige (94-95) Mixede 0 0
U-18 Pige (91-92-93) Mixede 0 0
U-11 Pige (98-99) Mixede 0 0
U-7 Pige (02-03) Mixede 0 0
U-9 Pige (00-01) Mixede 0 0
Dame Senior Mixede 0 0
Oldgirls +28 Mixede 0 0
Herre Senior Mixede 0 0
U-13 Drenge (96) Mixede 0 0
U-15 Drenge (94) Mixede 0 0
U-16 Drenge (96) Mixede 0 0
U-14 Drenge (95) Mixede 0 0
U-12 Drenge (97) Mixede 0 0
U-9 Drenge (00) Mixede 0 0
U-17 Drenge (92) Mixede 0 0
U-11 Drenge (98) Mixede 0 0
U-10 Drenge (99) Mixede 0 0
U-6 Drenge (03) Mixede 0 0
U-7 Drenge (02) Mixede 0 0
U-8 Drenge (01) Mixede 0 0
U-19 Drenge (90-91) Mixede 0 0
Oldboys +33 Mixede 0 0
Veteran +40 Mixede 0 0
Veteran +50 Mixede 0 0

Arrangør: Solrød FC
Sted: Solrød Idræts Center
Adresse: Tingryds Allé 27
Postnr: 2680
By: Solrød
Land:

Sport: Fodbold
Type:

<januar 2009>
mationtofr
2930311234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930311
2345678

Frist: 06-12-2008


Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
Lloret Cup
17. - 20. okt
Øens Hold Cup (U13-U17)
11. - 13. nov
Vendsyssel Cup 2016
21. aug
Costa Brava Cup
17. - 20. okt
Øens Hold Cup (U8-U12)
14. - 16. okt
FC Horsens Pokal Cup
27. - 28. aug
AB Tårnby Sommer Cup
20. - 21. aug
Rasmus Klumps pandekagestævne
28. aug
FB CUP 2016
20. - 21. aug
Herfølge Sommer Cup 2016
13. - 14. aug
Lunderskov MiniCup
13. aug
Åbne Århus Mesterskab 2016
12. - 14. aug
Nordjyske Bank Cup Brønderslev
13. - 14. aug
Robey Cup 2016
3. - 4. sep
Holbæk Cup 2016
10. - 11. sep
BK Skjold Cup
18. sep
INDOOR LIGA CUP 2016
5. - 6. nov
Limone Cup 2017
14. - 20. okt 2017
Juliana Malden Cup Holland
25. - 29. maj 2017
Easter Open 2017
13. - 17. apr 2017
North Limburg Cup 2017 (Drenge)
1. - 5. jun 2017
North Limburg Cup 2017 (Piger)
1. - 5. jun 2017
Limone Cup 2016
15. - 21. okt
Boldklubben Frem cup 2016
29. - 30. okt
Boldklubben Frem cup 2016
10. sep
Lunderskov MiniCup
13. aug
SuperBrugsen - Havdrup Sommer Cup 2016
14. aug
FB CUP 2016
20. - 21. aug
HARDI CUP 2016 - Senior stævne
12. - 14. aug
BK Friheden Kræmmercup 2016
6. - 7. aug
Åbne Århus Mesterskab 2016
12. - 14. aug
Herfølge Sommer Cup 2016
13. - 14. aug
Rosenlund Cup 2016
10. - 13. aug
NB's pigecup 2016
13. aug
JB CUP 2016
13. - 14. aug
Følg Staevner.dk på Twitter