AquAd'or Nike Cup 2009

Solrød Fc byder igen velkommen til klubbens årlige Aquad'or - Nike Cup. Stævnet spilles over 2 weekender 16-18 Januar og 23-25 Januar.Vi håber at rigtige mange vil tage imod denne invitation.Så håber vi ses i Solrød DER ER LUKKET FOR TILMELDNING

 

 

 

 

 

 

 

Der er rigtig mange hold med i Solrød FC's store indendørsstævne AquaD'or - Nike Cup.
323 hold pige- og drengerækker lige fra de helt små U-6 op til de lidt ældre veteraner og oldgirls.

Ved A- og B-række forstås, at B-rækken henvender sig til hold, som dagligt befinder sig i SBU 3-4 o.l.

     1. Scoringspræmier
     2. 5-mands puljer
     3. Der spilles til store mål **
     4. Der spilles i samtlige rækker
     5. Personlige præmier til vindende hold
     6. Damesenior, herresenior og herreynglinge spiller om gavekort.

** U-6 og U-7 drenge samt U-9 piger spiller på halv bane med minimål

Tilmelding : Senest d 5. december 2008
Deltagergebyr pr.hold (max.6 spillere pr.hold)

Ungdom: kr. 350,-

Damesenior / Herre Ynglinge / Herresenior / Oldboys / Veteraner : kr. 400,-

Tilmeldingen sker her på siden.

Stævneinfo: Jan Sørensen, mail: jls@sport.dk eller mobil 4080 9589

Et hold er først tilmeldt, når betalingen er modtaget.
Betalingen kan ske på følgende måder:
Girokonto: 9 21 28 92
Bankkonto: 0222 0009212892
eller på check att. "post" til: Solrød Fodbold Club, postbox 10, 2680 Solrød

Betaling skal være Solrød Fc i hænde senest Fredag d 12. december.
Overholdes betalingsfristen ikke, bliver holdet automatisk slettet og ventelisten benyttes.

Fredag d. 16 Januar   Lørdag d. 17 Januar   Søndag d. 18 Januar 
 U 13 Piger (96-97) lukket for tilmeldning  U 11 Drenge A + B (98) lukket for tilmeldning  U 15 Drenge A + B (94) lukket for tilmeldning
 U 15 Piger (94-95) lukket for tilmeldning  U 10 Drenge A + B (99) lukket for tilmeldning  U 13 Drenge A + B (96) lukket for tilmeldning
 U 18 Piger (91-92-93)  U 17 Drenge A + B (92-93)lukket for tilmeldning  U 19 Drenge (90-91) lukket for tilmeldning
   Herresenior lukket for tilmeldning  Oldgirls


 Fredag d. 23 Januar   Lørdag d. 24 Januar   Søndag d. 25 Januar 
 U 09 Piger (00-01)  U 16 Drenge A + B (93) lukket for tilmeldning  U 6 Drenge A + B (03) lukket for tilmeldning
 U 11 Piger (98-99)  U 14 Drenge A + B (95) lukket for tilmeldning  U 7 Drenge A + B (02) lukket for tilmeldning
   U 12 Drenge A + B (97) lukket for tilmeldning  U 8 Drenge A + B (01) lukket for tilmeldning
   Oldboys + 33 lukket for tilmeldning  U 7 Piger (02-03)
   Veteran + 40  U 9 Drenge A + B (00) lukket for tilmeldning
   Veteran + 50  Damesenior lukket for tilmeldning
*Ret til ændringer forbeholdes.


 

 


Rækker

Række Køn Niv. Hold
str.
Pris Spilletidspunkt OK
hold
Vente
liste
Tilmeld
U-13 Pige (96-97) Mixede 7 0
U-15 Pige (94-95) Mixede 11 0
U-18 Pige (91-92-93) Mixede 6 1
U-11 Pige (98-99) Mixede 6 0
U-7 Pige (02-03) Mixede 0 0
U-9 Pige (00-01) Mixede 0 0
Dame Senior Mixede 8 0
Oldgirls +28 Mixede 0 0
Herre Senior Mixede 40 0
U-13 Drenge (96) Mixede 19 0
U-15 Drenge (94) Mixede 22 1
U-16 Drenge (96) Mixede 6 0
U-14 Drenge (95) Mixede 14 0
U-12 Drenge (97) Mixede 18 0
U-9 Drenge (00) Mixede 24 0
U-17 Drenge (92) Mixede 11 0
U-11 Drenge (98) Mixede 14 0
U-10 Drenge (99) Mixede 27 0
U-6 Drenge (03) Mixede 9 0
U-7 Drenge (02) Mixede 12 0
U-8 Drenge (01) Mixede 25 0
U-19 Drenge (90-91) Mixede 11 1
Oldboys +33 Mixede 10 0
Veteran +40 Mixede 4 0
Veteran +50 Mixede 1 0

Arrangør: Solrød FC
Sted: Solrød Idræts Center
Adresse: Tingryds Allé 27
Postnr: 2680
By: Solrød
Land:

Sport: Fodbold
Type:

<januar 2009>
mationtofr
2930311234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930311
2345678

Frist: 06-12-2008


Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
Holland Cup
4. - 5. apr 2015
Lalandia Cup 2015
27. feb - 1. mar 2015
Golden City Cup
4. - 5. apr 2015
Future Cup
3. - 6. apr 2015
Hansen/ Nissen Cup 2014
27. - 30. dec
NRUI Julestævne 2014
27. - 30. dec
TPI REMA1000 CUP 2015
17. - 25. jan 2015
Nytårscup 2014
27. - 30. dec
Hvalsø Cup 2015
2. - 4. jan 2015
Solrød Sport Cup 2015
17. jan - 1. mar 2015
Handelsstandens Boldklub indendørs fodboldstævne
17. - 18. jan 2015
Ulfborg Cup 2014
27. - 30. dec
Nilfisk/Alto-Cup 2015
16. - 18. jan 2015
Horsens FS cup 2015
9. - 11. jan 2015
Nytårs cup på 7 mandsmål
19. jan 2015
Maestro Cup
31. jan 2015
Den Jyske Sparekasse Cup 2015 på Kunstgræs
28. feb - 1. mar 2015
Toyota Material& Fomsgaard Gulve cup 2015
29. mar 2015
Trailergaarden-Gantrup Cup 2015
6. - 8. mar 2015
KM SPORTS CUP 2015
24. - 25. jan 2015
KM SPORTS CUP FASTELAVNSSTÆVNE
15. feb 2015
Tved Cup
16. - 18. jan 2015
Sparbanken i Karlshamn Tjejcup.se
21. mar - 12. apr 2015
EJBY CUP 2015
7. - 8. mar 2015
Sportmaster Cup 2015
9. - 11. jan 2015
DGI Futsalstævne Tuse
4. jan 2015
DGI Halvbanestævne Gislinge
11. jan 2015
EnergiMidt Cup 2015, i Lindved v. Vejle
10. jan - 1. mar 2015
Halsnæsmesterskaberne
10. jan 2015
DGI Halvbanestævne Gadstrup
11. jan 2015
Sportmaster CUP 2015
9. - 11. jan 2015
Ulfborg Cup 2014
27. - 30. dec
Nytårscup 2014
27. - 30. dec
DGI Breddestævne St. Merløse
10. jan 2015
Følg Staevner.dk på Twitter