Nordea Fonden CUP

Søndag 18 august på Sanderum Boldklubs fine Micro fodbold anlæg. Fyns største Opstartsstævne for kommende U7 spillere (BEMÆRK DE NYE ÅRGANGE SOM ER GÆLDENDE EFTER SOMMERFERIEN! ÅRGANG 2007. Bredde stævne, hvor der spilles i B og C rækken.


Søndag 18 august på Sanderum Boldklubs fine Micro fodbold anlæg.
Fyns største Opstartsstævne for kommende U7 spillere
(BEMÆRK DE NYE ÅRGANGE SOM ER GÆLDENDE EFTER SOMMERFERIEN!
ÅRGANG 2007.
Bredde stævne, hvor der spilles i B og C rækken.
Respekter venligst niveauerne i rækkerne.
Således at alle hold kan spille nogle gode og jævnbyrdige kampe.

Alle hold spiller min. 4 kampe
Max 5 spillere pr. hold
Der spilles efter FBU fodboldregler. 3 mod 3
Kort ventetid, vi afvikler 3 puljer på 5 baner.
Spilletid pr. kamp 10 min.
Der spilles IKKE FBU jyske bold stævne i denne weekend.

Medaljer + sodavand til alle.

Pris : 200 dkr pr. hold som indbetales på :
kontonr: 2063 kontonr : 8105750243
Husk at skrive klub og navn.
Tilmelding senest . 1 August – Max 30 hold
Spørgsmål : Stævnekordinator : Mads Hansen , Tlf : 40 59 17 20
 


Rækker

Række Køn Niv. Hold
str.
Pris Spilletidspunkt OK
hold
Vente
liste
Tilmeld
U7 Mixede BC 3 200 Søndag 18 August 2013 18 0

Arrangør: Sanderum Boldklub
Sted: Sanderum Boldklubs Baner
Adresse: Holkebjergvej 45
Postnr: 5250
By: Odense SV
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Udendørsstævne

<august 2013>
mationtofr
2930311234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930311
2345678

Frist: 03-08-2013

Powered By Subgurim(http://googlemaps.subgurim.net).Google Maps ASP.NET

Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
Netherlands Cup
30. maj - 2. jun 2019
BIF CUP TØZER B/C stævne
2. feb 2019
TPI REMA1000 CUP 2019
11. - 20. jan 2019
Hanze Trophy
20. - 21. apr 2019
B1909 Combi Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Holland Cup
20. - 21. apr 2019
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
Handelsstandens Boldklubs indendørs Fodboldstævne
19. - 20. jan 2019
Orient Cup 2018 indendørs
17. - 18. nov
Skals Cup 2018
17. - 25. nov
Hansen& Nissen Cup 2018
27. - 30. dec
3. Gentofte Indoor Cup
9. - 17. feb 2019
Dansk Revision Cup 2018
27. - 29. dec
NRUI Julestævne 2018
27. - 31. dec
Dalum Multi Cup 2018 Drenge for U8-U15 hold
8. - 9. dec
Tuse Indoor Cup 2018
8. - 16. dec
DALBY-STÆVNET 2018
23. - 25. nov
B1909 Kreafunk Cup 2018
7. - 9. dec
Julepodestævne
8. dec
VIF Julestævne 2018
8. dec
HIF - Medaljestævne d.9-10 februar
9. - 10. feb 2019
Nødebo Cup 2019
15. - 16. jun 2019
RIF Futsalcup
29. - 30. dec
Newl-Cup 2019
2. mar 2019
Sportigan Langebæk Cup 2019
18. - 27. jan 2019
VesterhavsCup 2019
7. - 9. jun 2019
Bilka Cup
16. - 17. feb 2019
Ikast Cup 2019
28. - 30. jun 2019
DALBY-STÆVNET 2018
23. - 25. nov
INDOOR LiGA CUP NOV 18
17. - 18. nov
Langå Sparekasse Cup - Oldboys
16. nov
Fårvang Cup
16. - 25. nov
Futsal stævne DBU Jylland, Region 3
2. dec
KN CUP 2018
23. - 25. nov
Vibe´s Malerfirma Cup - Pengestævne
16. - 18. nov
Spurtpræmie Stævne Super Brugsen Bullerup
24. - 25. nov
HORSENS JULE-INDOOR 2018
23. - 25. nov
Skals Cup 2018
17. - 25. nov
Følg Staevner.dk på Twitter