Fortuna Sydbank Cup 2013

Nu over 150 hold tilmeldt - sidste chance for at melde sig til. Fortuna Randers indestævne 2013. For alle piger og drenge fra U5 til Old Girls/Old Boys. Seriøst stævne med dommere fra dommerklub for de ældste og kvalificerede kampledere i resten.

Fortuna Randers indbyder til indestævne i weekenden efter efterårsferien. Så bliver I klar til DBU's og DGI's turneringer. Se også www.fortunaranders.dk

Vi gentager succesen fra sidste år - denne gang med et endnu større stævne.


Rækker

Række Køn Niv. Hold
str.
Pris Spilletidspunkt OK
hold
Vente
liste
Tilmeld
U11 drenge Herrer/Drenge B 4 400 Lørdag midt på dagen 6 0
U10 piger Kvinder/Piger A 4 375 Søndag formiddag 0 0
Senior piger Kvinder/Piger B 4 400 Søndag eftermiddag 2 0
U18 piger Kvinder/Piger B 4 400 Søndag eftermiddag 6 0
U14/15 piger Kvinder/Piger B 4 400 Fredag aften 10 0
U13 piger Kvinder/Piger B 4 400 Lørdag eftermiddag 7 0
Senior piger Kvinder/Piger A 4 400 Søndag eftermiddag 2 0
U18 piger Kvinder/Piger A 4 400 Søndag eftermiddag 3 0
U14/15 piger Kvinder/Piger A 4 400 Fredag aften 5 0
U13 piger Kvinder/Piger A 4 400 Lørdag eftermiddag 4 0
U12 piger Kvinder/Piger A 4 400 Lørdag eftermiddag 3 0
U11 piger Kvinder/Piger A 4 400 Søndag formiddag 0 0
U11 drenge Herrer/Drenge A 4 400 Lørdag midt på dagen 5 0
U10 drenge Herrer/Drenge A 4 375 Søndag eftermiddag 3 0
U10 drenge Herrer/Drenge B 4 375 Søndag eftermiddag 6 0
U11 piger Kvinder/Piger B 4 400 Søndag formiddag 0 0
U12 piger Kvinder/Piger B 4 400 Lørdag eftermiddag 7 0
U9 drenge Herrer/Drenge A 5 375 Søndag formiddag 10 0
U9 drenge Herrer/Drenge B 5 375 Søndag formiddag 9 0
U8 drenge Herrer/Drenge A 5 375 Lørdag eftermiddag 3 0
U8 drenge Herrer/Drenge B 5 375 Lørdag eftermiddag 8 0
U7 drenge Herrer/Drenge A 3 250 Lørdag formiddag 7 0
U7 drenge Herrer/Drenge B 3 250 Lørdag formiddag 14 0
U6 drenge Herrer/Drenge A 3 250 Lørdag formiddag 1 0
U6 drenge Herrer/Drenge B 3 250 Lørdag formiddag 8 0
U9 piger Kvinder/Piger A 5 375 Søndag eftermiddag 0 0
U9 piger Kvinder/Piger B 5 375 Søndag eftermiddag 3 0
U8 piger Kvinder/Piger A 5 375 Søndag midt på dagen 2 0
U8 piger Kvinder/Piger B 5 375 Søndag midt på dagen 0 0
U7 piger Kvinder/Piger A 3 250 Søndag formiddag 0 0
U7 piger Kvinder/Piger B 3 250 Søndag formiddag 1 0
U6 piger Kvinder/Piger A 3 250 Søndag formiddag 0 0
U6 piger Kvinder/Piger B 3 250 Søndag formiddag 0 0
U12 drenge Herrer/Drenge B 4 400 Søndag 4 0
U12 drenge Herrer/Drenge A 4 400 Søndag 0 0
U13 drenge Herrer/Drenge A 4 400 Lørdag eftermiddag 0 0
U13 drenge Herrer/Drenge B 4 400 Lørdag eftermiddag 0 0
U14 drenge Herrer/Drenge A 4 400 Lørdag eftermiddag 2 0
U14 drenge Herrer/Drenge B 4 400 Lørdag eftermiddag 2 0
U15 drenge Herrer/Drenge A 4 400 Søndag eftermiddag 3 0
U15 drenge Herrer/Drenge B 4 400 Søndag eftermiddag 1 0
Senior herrer Herrer/Drenge B 4 400 Fredag aften 8 0
Old boys +32 Herrer/Drenge B 4 400 Fredag aften 0 0


Sted: Randershallen
Adresse: Fyensgade 1
Postnr: 8900
By: Randers C
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Indestævne

<oktober 2013>
mationtofr
30123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031123
45678910

Frist: 23-10-2013

Powered By Subgurim(http://googlemaps.subgurim.net).Google Maps ASP.NET

Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
Holland Cup
20. - 21. apr 2019
JB CUP 2018
18. - 19. aug
Øens Hold Cup (U13-U17)
9. - 11. nov
Øens Hold Cup (U8-U12)
12. - 14. okt
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
Costa Brava Cup
14. - 19. okt
Tøjeksperten Advent Cup
2. dec
Føtex Pokal Cup
1. - 2. sep
AutoPartner Cup 2018
8. sep
Nordjyske Bank Cup Brønderslev
11. - 12. aug
MINI SKAW CUP, SKAGEN 2018
19. aug
Herfølge Sommer Cup 2018
11. - 12. aug
Orient Cup 2018
1. - 2. sep
Sydbank Opstart Cup 2018 Fredericia
18. - 19. aug
Lunderskov MiniCup 2018
18. aug
McDonalds Paderup Cup 2018
18. aug
B.93 UnikBolig Cup 2018
11. - 12. aug
Fårvang Cup
16. - 25. nov
Champions League for Kids-SJÆLLAND
29. okt 2018 - 31. mar 2019
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
Bergstraßen Pokal
8. - 9. jun 2019
Bayer Uerdingen Pokal
8. - 9. jun 2019
Rhein-Neckar Pokal
20. - 21. apr 2019
Hattem Trophy
31. maj - 1. jun 2019
Trofeo d'Italia
1. - 2. jun 2019
Copa Jordi
19. - 21. apr 2019
Prague Strahov Cup
8. - 9. jun 2019
Sommerferie træningsturnering
29. jul
BK Friheden KræmmerCup 2018
4. - 5. aug
Poulstrup Festuge Cup 2018
25. aug
ØB Sommerstævne 2018 - Ungdom
5. aug
3F Bold Trekantområdet 2018
25. aug
Herfølge Sommer Cup 2018
11. - 12. aug
B.93 UnikBolig Cup 2018
11. - 12. aug
Pandekage Cup
26. aug
MMLiving Sommer Cup hos AB Tårnby
18. - 19. aug
B67 Sommerstævne 2018
11. aug
Følg Staevner.dk på Twitter