SIK CUP 2009

Viborg SØndermarken I.K. afholder SIK CUP 2009 i Liseborghallen 2. - 4. januar 2009 for følgende hold : U-12 drenge, U-13 drenge, U-15 drenge, U-17 drenge, U-15 piger og U-18 piger - rækkerne er niveauopdelt i A, B og C-rækker

Viborg Søndermarken I.K. afholder for 13. gang SIK CUP i Liseborghallen i Viborg.

Stævnet afholdes 2. - 3. - 4. januar 2009
 
Stævnet afvikles for følgende hold og med ca. nedenstående starttidspunkter - som alt efter hvordan tilmeldingerne forholder sig kan svinge en lille smule :
 
U-17 drenge A + B - fredag, den 2. januar - sidst eftermiddag/aften
 
U-12 drenge C - lørdag, den 3. januar - Fra morgenen
U-12 drenge B – lørdag, den 3. januar - Formiddag
U-12 drenge A – lørdag, den 3. januar – Omkring middag
 
U-13 drenge C – lørdag, den 3. januar – Eftermiddag
U-13 drenge B – lørdag, den 3. januar – Eftermiddag
U-13 drenge A – lørdag, den 3. januar - Eftermiddag
U-15 drenge C - lørdag, den 3. januar – Aften
 
U-15 piger C - søndag, den 4. januar – Fra morgenen
U-15 piger B - søndag, den 4. januar – Fra morgenen
U-15 piger A - søndag, den 4. januar - Formiddag
U-15 drenge B - søndag, den 4. januar – Eftermiddag
U-15 drenge A - søndag, den 4. januar - Eftermiddag
U-18 piger - søndag, den 4. januar – Aften
 
I Pigejuniorrækken spilles gruppespil med efterfølgende slutspil i cupkampe.
Nr. 1 og 2 går til A-slutspil - nr. 3 og 4 til B-slutspil.
 
Tilmelding er bindende, og for udeblevne hold og afbud efter udsendt program
- vil tilmeldingsgebyret blive opkrævet.
 
Planen er at afvikle puljerne hurtigst muligt.
Der tages dog forbehold for ændringer i spilleprogrammet ved for få hold i en række
– rækkerne afvikles kun ved min. 8 hold i hver række.
 
Ved for få hold i årgangene - U-12 og U-13 – vil der blive gruppespil med efterfølgende
A -  og  B-slutspil i cupkampe.
 
Der spilles efter JBU's regler med få ændringer som vil fremgå af programmet
- og kampene vil blive dømt af dommere fra Midtjysk Fodbolddommerklub.
 
Holdgebyr for alle hold - kr. 300,- (6 spillere) Ved for få hold i en række vil vi tillade os at lægge den sammen med en anden række - dog uden at det får sportslige konsekvenser.
 
Spilletiden tilpasses antallet af tilmeldte hold.
 
Én spiller må IKKE deltage på mere end et hold i hver række - ikke på både et A, B eller C-hold i f.eks. drenge.
 
Præmier :             1. præmie i alle A-rækker er kr. 1.250,- ved min. 8 hold i rækken
                            2. præmie i alle A-rækker er kr. 750,- ved min. 8 hold i rækken
                            Præmierne reduceres hvis rækken afvikles med mindre antal hold.
 
                            1. præmie i alle B og C-rækker - Flotte PUMA Sweatshirt
                            2. præmie i alle B og C-rækker - Flotte PUMA T-shirt
 
Der vil være præmier til 6 spiller pr. hold – kun deltagende spillere.
 
SIDSTE TILMELDINGSFRIST ER FREDAG, DEN 12. DECEMBER 2008
 
Program vil blive udsendt inden den 18 december 2008
 
Holdene vil blive medtaget efter princippet - først til mølle . . . . . .
- og vi vil tillade os at stoppe tilmeldingen før sidste tilmeldingsfrist - ved et passende antal hold pr. række.
 
Tilmelding og yderligere information fåes ved henvendelse til :
 
Michael Staun på tlf. 86 60 09 73 – eller mail : fodbold@sik-viborg.dk

 


Rækker

Række Køn Niv. Hold
str.
Pris Spilletidspunkt OK
hold
Vente
liste
Tilmeld
Piger (94/95) Mixede 0 0
Drenge (94/95) Mixede 0 0
Lilleput-drenge (96/97) Mixede 0 0
Herre Junior (92/93) Mixede 0 0
Dame Junior (91/92/93) Mixede 0 0

Arrangør: Søndermarkens IK
Sted: Liseborghallen
Adresse: Liseborgvej 37
Postnr: 8800
By: Viborg
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Indestævne

<januar 2009>
mationtofr
2930311234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930311
2345678

Frist: 12-12-2008

Powered By Subgurim(http://googlemaps.subgurim.net).Google Maps ASP.NET

Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
Holland Cup
20. - 21. apr 2019
Handelsstandens Boldklubs indendørs Fodboldstævne
19. - 20. jan 2019
Netherlands Cup
30. maj - 2. jun 2019
TPI REMA1000 CUP 2019
11. - 20. jan 2019
BIF CUP TØZER B/C stævne
2. feb 2019
Hanze Trophy
20. - 21. apr 2019
B1909 Combi Cup 2019
1. - 3. feb 2019
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
Orient Cup 2018 indendørs
17. - 18. nov
Skals Cup 2018
17. - 25. nov
Hansen& Nissen Cup 2018
27. - 30. dec
Dansk Revision Cup 2018
27. - 29. dec
3. Gentofte Indoor Cup
9. - 17. feb 2019
Dalum Multi Cup 2018 Drenge for U8-U15 hold
8. - 9. dec
Tuse Indoor Cup 2018
8. - 16. dec
NRUI Julestævne 2018
27. - 31. dec
B1909 Kreafunk Cup 2018
7. - 9. dec
Marienlyst Cup 2018
14. - 16. dec
Fårvang Mini Cup
9. - 10. mar 2019
HIF stævne
23. feb 2019
HIF stævne
12. jan 2019
NSU CUP 2018/2019
22. dec 2018 - 30. mar 2019
Julepodestævne
8. dec
VIF Julestævne 2018
8. dec
HIF - Medaljestævne d.9-10 februar
9. - 10. feb 2019
Nødebo Cup 2019
15. - 16. jun 2019
RIF Futsalcup
29. - 30. dec
Newl-Cup 2019
2. mar 2019
DALBY-STÆVNET 2018
23. - 25. nov
INDOOR LiGA CUP NOV 18
17. - 18. nov
Langå Sparekasse Cup - Oldboys
16. nov
Futsal stævne DBU Jylland, Region 3
2. dec
KN CUP 2018
23. - 25. nov
Fårvang Cup
16. - 25. nov
Vibe´s Malerfirma Cup - Pengestævne
16. - 18. nov
Spurtpræmie Stævne Super Brugsen Bullerup
24. - 25. nov
HORSENS JULE-INDOOR 2018
23. - 25. nov
Skals Cup 2018
17. - 25. nov
Følg Staevner.dk på Twitter